Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Foggal született babámnak...

Foggal született babámnak kihúzták a veleszületett fogát. Hogyan fog alakulni a fogsora?

Figyelt kérdés

Kisfiam most 18 hónapos, foggal született. 2 hetes korában kihúzták a fogát, mert úgy vették észre, hogy mozog. A szájsebész a végén rendes, felnőtteknek való fogóval húzta ki, nem csak csipesszel, ahogy a védőnő és a gyerekorvos feltételezte, majd közölte, hogy ez nem esett volna ki neki, kár volt...

Jelenleg 20 foga van, nőtt a hiányzó metsző helyére is egy, de nem 1. vagy 2., hanem 14. "helyezett"-ként. Most egy kb. 1,5mm-es hézag van a két alsó, középső metszője között. Aggódom, hogy fog alakulni így a fogsora. Minden tanácsot, ötletet, tapasztalatot szívesen fogadok!


2010. jún. 27. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha fogóval húzta ki az szerintem legalább 2 gyökeres fog volt...de nem vagyok fogorvos.Most vagy van fönt maradandó fog csíra a helyén, vagy nem.... Ezt szerintem majd pár év múlva fogröntgennel meg lehet nézetni.
2010. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Most pontosan mi a kérdésed? Az én kisfiam 18 hónapos és most növeszti a felső szemfogát, ami a 13. foga lesz. Egyenlőre ez az egy szemfoga van kint.

3 éves korig kellene,hogy 20 foga legyen.

2010. jún. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


Megpróbálok érthetőbben fogalmazni : a kisfiam foggal született, a bal alsó metszőfoga "tört elő", ami először vagy másodszor szokott kijönni. 2 hetesen kihúzták ezt a fogacskát. 2 hónaposan elkezdtek nőni a fogai, elsőként a jobb alsó metsző, majd a felső metszők, stb., normális sorrendben. 13 foga kint volt már, amikor nem a következő szemfoga nőtt ki, hanem a kihúzott helyén lévő "lyukban" nőtt egy új metszőfog.

Most 18 hónapos,teljes a fogsora, van 20db fog a szájában, 21. amit kihúztak. :) De elől nem szabályos, nem "zárt" a fogsora, hanem van egy kis rés közöttük.

Arra lennék kíváncsi, hogy más is járt-e így, lettek-e esetleg a későbbiekben problémái a gyereknek, illetve hogy milyen fogszabályzás válhat szükségessé? Mert még a fogorvosok sem tudják megmondani, hogy mit is kellene tenni? Mert ugye az az elv, hogy csak a maradandó fogakat kell szabályozni, de már azt is hallottam, hogy igenis, el kell kezdeni a szabályozást attól kezdve, hogy teljes a gyerkőc fogsora. ha meg a kihúzott volt a kicsi tejfoga, akkor ez az "új jövevény" bizony "csontfog", ami nem jó, ha ilyen csálén nő tovább. :-(

Ki mit tud erről?

2010. jún. 27. 13:36
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

2. vagyok.

A szemfog nem az első fogak között jön ki.

ÁLTALÁBAN:

alsó és felső metszőfogak, ez összesen 8 fog,

majd az első rágófogak, ami 4 fog, majd ezután jönnek a

szemfogak, ami így a 13-16. fogak.

Az, hogy rés van közöttük, szerintem nem probléma, láttam jópár kisgyereket és szinte mindnek van hézagja.


Nem okoskodni akarok, csak szerintem semmi gond a gyermeked fogaival, azon kívül, hogy a 20 fogát is nagyon korán kinövesztette.

Ha megnyugtat, kérdezz meg egy fogorvost, de én nem aggódnék a helyedben.

20 tejfog, 32 maradandó fog van.

2010. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sztem túlspilázod. Tejfogakat nem érdemes szabályoztatni. Mondok példát. A legtöbb gyerek tejfogai mint a kis gyöngyök sorakoznak a szájban, és a legtöbb szülő oda is figyel, hogy szépek maradjanak. Aztán a fogváltásnál változik a szájüreg is, jönnek a csili-csálé maradandó fogak. Vagy a szép egyenesek. Ez genetika. Az hogy kinőtt a "kihúzott" fog jelentheti azt hogy szerencsétek volt, mert "pótolta" valahonnan a szervezete (volt egy bónuszt tartalék fog) vagy pedig azt is jelentheti hogy csontfog.E zt kellene egy dokinak megállapítania!
2010. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a helyzet, hogy voltunk már fogorvos(ok)nál,de nem tudják megmondani, hogy ez most akkor tejfog-e vagy sem, illetve, hogy mire számítsunk.

Amúgy "normál metszőfog" alakú a fog, csak időrendileg nőtt két szemfog között.

Külön köszönöm a megnyugtató szavakat, nagyon rendesek vagytok! Mennek a zöld kezecskék! :) És köszönöm, hogy senki nem ír bunkó hozzászólásokat.

Az az igazság, hogy nem szeretném, ha esetleg nem tennék meg valamit a gyerek ép fogazatáért, amiből később gondjai lehetnek, még ha csak esztétikai problémák is.

2010. jún. 27. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!