Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány darab fürdőlepedő, és...

Hány darab fürdőlepedő, és kifogó kell egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Kezdő szülők leszünk. A kelengye listákban, amiket eddig találtam, "babakifogó" szerepel, és fürdőlepedő.

Jól gondolom, hogy a babakifogóval csak kiemeljük, és utána a fürdőlepedőben töröljük meg?

Elég őket hetente cserélni?


2020. ápr. 14. 13:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak ilyen kapucnis frottír törölközőt használtunk (9 hónapos, a mai napig még ezeket használjuk, bár már nem sokáig, mert kezdi kinőni).

Nekünk 4 db volt (2-t vettem, 2-t kaptam), és jól is jött, mert bár alapból 3-4 naponta cserélem, amíg picike volt, előfordult nem is egyszer, hogy minden nap lepisilt vagy lekakilt egyet :D Így előfordult, hogy épp 3 mosásban volt. Sőt, olyan is volt 1-2x, hogy mind a 4 mosásban volt. Akkor vettem elő egy sima törölközőt a saját szekrényemből. Azzal is pont ugyanannyira jól meg lehet törölni, mint bármi mással.

Sőt, elárulom, hogy ha csak normál felnőtt törölközőt veszel neki, és semmi ilyen kifogót meg baba törölközőt, azzal is pont ugyanúgy szárazra fogod tudni törölni, és nem kell lecserélni pár hónap után, mert kinövi :)

2020. ápr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%
Mi mezei törölközőket vettünk nekik, nem bohóckodtunk ilyenekkel. 3 alkalom után cseréltem
2020. ápr. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is kezdő anyuka vagyok. Youtube-on nagyon sok magyar nyelvű babafürdetős videó van (persze fenntartással kezeld, vannak, amik egymásnak ellentmondanak egyik-másik videóban). Pl. ott láttam, hogy a tetra anyagúval felitatják a babáról a vizet, de nem dörzsölik vagy törlik, csak finoman nyomkodják. Utána ez ha felszívta a vizet, kiveszik, alatta marad a törplköző anyagú, és ebbe még begöngyölik a babát, hogy ne fázzon. Én első körben így fogom csinálni, aztán majd meglátjuk, mit hoz az élet. A minden napos fürdetést viszont nagyon sok oldalon olvasom, hogy pici babáknál nem tesz jót, szárítja a bőrt. 2-3naponta ajánlott a teljes fürdetés, egyéb napokon csak áttörölni.
2020. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk két nagy törölköző van.Annyi minimum kell,mert előfordul,hogy bele kakil vagy lepisili. :))
2020. ápr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem elèg hetente

Sőt

Előfordulhat baleset akár minden másnap is


Szerintem 3 db kell

A nagy tetra a fürdőlepedő és a kifogó ugyanazt a célt szolgálja

2020. ápr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
1db torokozo😀
2020. ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én 2 db kapucnis törölközőt vettem és 1 db textilpelenka anyagú kifogót. Én 3 naponta cseréltem.
2020. ápr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek.
2020. ápr. 16. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!