Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy a babám lenyeot...

Lehet, hogy a babám lenyeot egy darab megszilárdult purhabot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszi, mert nagyon aggódom. Most rakták be a beltéri ajtónkat a házunkba. 11 hós kislányom a kilógó, már megszilárdult purhabból letört egy darabot és a szájába vette. Amint észrevettem, azonnal kivettem a szájából, de valószínű, hogy több percig a szájàban tartogatta és nem tudom, hogy közben nyelt-e le belőle. Szerintetek lehet valami baja tőle? Ma nem rendel a háziorvosunk. Èrdemes kórházba vinnem? A csomagoláson nincs feltüntetve, hogy lenyelés esetén mi a teendő. Nagyon aggódom! Köszönöm előre is a válaszokat! Szuperanyák kìméljenek, már ìgyis haragszom magamra.
2018. febr. 28. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Mekkora volt az a darab?
2018. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

És ha felhívnád az ügyeletes kórházat???


Ott hamarabb választ kapsz, mint hogy itt várod tőlünk, hogy írjunk valamit...

2018. febr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem a biztonsági adatlapját a neten, ott az van, hogy lenyelés esetén azonnal orvoshoz kell fordulni. Én bevinném a babát az ügyeletre, biztos, ami biztos.
2018. febr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
A purhab megszilárdulva már nem mérgező, kipárolgott belőle az oldószer, ami veszélyes. Ne riogassátok a kérdezőt feleslegesen!
2018. febr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Hívd fel őket, de szerintem vegyi értelemben sem veszélyesebb megszilárdulva, mint bármilyen más műanyag. Mechanikai sérülést értelemszerűen nem okozhat, szerintem átmegy rajta és ennyi. De mondom, beszélj az Egészségügyi Toxikológiai Tájékoztató Szolgálattal, ők ezért vannak.

2018. febr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Természetesen ìrtam a gyerekorvosunknak, csak még nem kaptam választ.

Kedves 5-ös! Neked külön köszönet! Felhívtam az általd linkelt telefonszámot, és ott megnyugtattak, mert megszilárdult állapotban már nem okozhat gondot. Közben a gyerekorvosunk is ezt a vàlaszt adta. Mégegyszer köszönöm!

2018. febr. 28. 14:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök! 🙂
2018. febr. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!