Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi felfogásról?

Figyelt kérdés

Először is szeretném kijelenteni ,hogy senkit sem szeretnék a kérdéssel megbántani... :) A kérdés:


Én nem szeretnék gyereket. Ez a főnökömmel szóba került ,és ő úgy reagált, hogy : Mi lesz velem, meg az akruális párommal, hogy fog majd esni, a megöregszünk, hogy nem fog ránk nézni senki. Komolyan az ilyen emberek azért vállalnak gyereket, hogy majd időskorukban rájuk nézzen valaki? Nem gondolja az ilyen ember, hogy annak a gyereknek is lesz családja ,saját élete? Komolyan léteznek ilyen emberek,akik ezért vállalnak gyereket? Mi a véleményed erről?


2020. ápr. 16. 21:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Nekem is mindenki azt mondta, hogy sok gyereket kell szülni, mert különben idős koromban nem fog senki segíteni. Após, anyós is ezt mondta. Nem hiába van négy gyerekük.
2020. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Ja a véleményemet nem írtam:

persze, senki ne azért vállaljon gyereket, hogy később őket csicskáztatja majd.

Ettől függetlenül jól fog esni, ha a gyereked segít majd ha idős leszel, és nem leszel egyedül.

2020. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
94%

Engem is ezzel riogatnak.

Lehet, hogy a gyerek előbb, hal meg, mint a szülők

Rossz viszony, miatt nem látogat

Más országban is élhet

Ahogy te is írod a gyerek nem idősgondozói ápolonő

Szerintem hülyeség arra hivatkozva gyereket szülni hogy időskori gondozást kapjon

2020. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy van saját családom, attól a szüleim még az életem része. Nem azért vállaltam gyereket, hogy idős koromban rám nézzen, de remélem akkor is olyan lesz a kapcsolatunk, hogy minőségi időt tudunk együtt tölteni. Szívesen foglalkozok majd az unokáimmal is. Én is úgy nőttem fel, hogy attól, hogy valaki kirepül otthonról, attól még nem szűnik meg a család. Mindkét nagymamám örömmel készülődött, mikor mentünk hozzájuk látogatóba, az akkor még élő nagypapám pedig rengeteget játszott, kirándult velünk. Tehát én is remélem, hogy ilyen öregkorom lesz.
2020. ápr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez hülyeség. Mármint, ha valaki emiatt vállal gyereket. Egyrészt nagyon önző dolognak tartom, másrészt semmi garancia nincs arra, hogy a gyerek foglalkozni tud majd az öreg szüleivel. Sajnos sok szülő túléli a gyerekét, vagy kiköltöznek külföldre a gyerekek új életet kezdeni. Bár a “népszerű” kampányban ez egy érv volt a gyerekvállalás mellett.


Ha én gyereket vállalnék, azt csak azért tenném, hogy legyen “valami” a szerelmemből és belőlem, nem azért, hogy abban bízzak, hogy öreg koromban legyen mellettem valaki.

2020. ápr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Mindig csesztetnek minket gyerekmenteseket a gyerekesek. Szokd meg, sajna ez van. Mintha lenne hozzá bármi közük egyébként. Vajon ilyenkor mit szólnának ha mi meg megjegyzést tennénk az ordító gyerekre, a szaros pelenkákra, a savanyú hányásra...biztos hogy húznák a szájukat.
2020. ápr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg unalmas már, hogy így kiforgatják ezt a “nem nyitja rád az ajtót senki” dolgot arra, hogy cselédnek akarja valaki a gyerekét.

Ilyen is van persze, de attól még, hogy valaki a fentit mondja, nem kell rögtön ezt feltételezni.

Mert azért lássuk be, a legtöbb esetben az időseket a gyerekeik, unokáik látogatják a legtöbbször (most lehet jönni, hogy de hát a szomszédot is letojta a Józsika, de azért ne ezt állítsuk be általánosnak). Hangsúlyozom, LÁTOGATJÁK, nem cselédkednek nála. Arra meg miért ne vágyhatna valaki, hogy lássa a gyerekét felnőni, karriert befutni, családot alapítani? Arra, hogy idős korában is értékes időt töltsenek együtt?

2020. ápr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

1. Egyáltalán nem biztos h a gyerekem gondoskodni fog rólam. Meghalhat, kiköltözhet külföldre akármi.


2. Akkor már azt a pénzt, amit a gyerekre költenék havonta, azt félrerakom öregkoromra, veszek helyet egy színvonalas idősek otthonában oszt meg van oldva.

2020. ápr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
A ránézni az idős szülőre nem a szülő ápolását jelenti, hanem az emberi kapcsolatot.
2020. ápr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki nem vállal kifejezetten ezért gyereket, csak ha kretén. Már bocsánat. De optimális esetben az embernek sikerül olyan kapcsolatba kerülnie a gyerekével, hogy idős korában is várják a gyerekek a találkozást és ne csak teher legyen, hogy hétvégente vagy két hetente ránézzenek az emberre.
2020. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!