Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti elfogadnatok hogy a ferjete...

Ti elfogadnatok hogy a ferjetek eg unios munkat elvallajon es vigyen titeket is az alabbi korulmenEk kozott?

Figyelt kérdés
Ferjem es en allami cegnel dolgozunk, ket kicsi gyerekunk van, 3 eves es 1.5 eves. En gyeden vagyok most. Ferjem megpalyazhatna egy unios poziciot a cegen keresztul, tehat allomanyban marad, csak 3 ev kikuldetes brusszelbe. Mehetunk mi is vele, elvileg kapunk mindent hozza, meg a munkahelyemen is elintezheto a fizetes nelkuli szabi erre az idore, tehat nem vesztem el az allasom. En es a gyerekek itthon es brusszel kozott annyit ingazhatnank, amennyit akarunk, amennyi repjegyrw futja, tehat pl. Nyaron itthon lehetnenk videken, vagy ket honap ott, egy honap ott, tetszes szerint. Az alabbi dolgok miatt nem vagyok az egeszre:1. Fosulit csinaltam az elmult 4 evben, ami miatt nem volt sem unnep, sem nyaralas, semmi az elmult 4 evben, allandoan tanulnom kellett. Nem volt egy normalis karacsonyunk se. 4 eve itthon vagyok, most mehetnek ujra az emberek koze, nagyobbak a gyerekek, kicsi most kezdi a bolcsit, nagy az ovit megszokta. A sulim vegen vagyok, szoval most kezdodhetne el itthon egy normalisabb elet, egy jo kerekvagas, napi rutin, hetvegente mar nem kene tanulnom, mehetnenk kirandulni tobb itthoni varosba, balcsira stb. Ferjem is fixen hazajonne segiteni nekem. Visszaterhetnek emberek koze, elindulhatna vm karrierem is. A hely ahol lakunk, ugyan lakotelep, de imadom. 4,5 eve koltoztem ide es a gyerekekkel egyutt "nottunk" fel itt, minden jatszoter, bokor sok emleket rejt es olyan jo hely, zold, parkos, sok ovivalm suliva, bolttal, uszoda, stb, minden kez alatt, ami jo, mert nem tudok vezetni. Szoval kotodem a helyhez, itt vannak a nagyszulok, ki tudja mar mennyi ideig elnek, sokat segitenek nekem, levesznek sok terhet a vallamrol. Kulfoldon ez nem lenne, sot ki tudja ferjem meddig dolgozik. Nekem most eleg volt ez az itthonlet, nem tudom birnam-e ujra a bezartsagot. Noha tudnek kint dolgozni addig, ha munkat vallalok, akkor meg le kell mondjuk az ithoni nyari szunetekrol, ingazasi lehetosegrol.
2015. jún. 14. 12:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk gazdagok, de jelenleg megvan minden ami kell, tehat csak a penz miatt nem mennek.
2015. jún. 14. 12:35
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egy talan soha nem visszatero alkalom, de sok ervem van h ne menjunk. Szoval ti mennetek? Ha igen miert, es ha nem miert?
2015. jún. 14. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Én mennék, gondolkodás nélkül. Amiket leírtál nem ellenérvek, hanem kifogások, mert nem szereted a változást.
2015. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én valószínűleg belevágnék helyetekben.

Világot láttok, nyelvet tanultok, barátokra leltek, Én nem tudnék kint sem unatkozni. Gondolom ott is beírathatók a gyerekek oviba, bölcsibe, akár Te is dolgozhatsz, ha akarsz. 3 év. Pont hazajönnétek ,mire a nagy kezdi az iskolát. Ennél jobbkor nem is mehetnétek.

2015. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mennék. Ez nagyon jó lehetőség. A gyerekeid megtanulnák a nyelvet, veled együtt. Első pár hónap berendezkednétek, bölcsibe, oviba beszoknának. Utána mehetnél te is nyelviskolába. Ott lennének új ismerőseid. Egy év múlva válallhatnál munkát, ami, ha a most elsajátított szakmádba vág, még itthon is pluszt jelentene, mint tapasztalat. Nem beszélve a nyelvtudásról. Tapasztalatból beszélek, 7 évet éltem külföldön, három különböző országban. Két világnyelvet beszélek olyan szinten, amilyet itthon nem tudtam volna elérni. Egyik gyerekem is kint született. Ha lesz lehetőség, mennék megint, minél kisebbek a gyerekek, annál jobb. Ez olyan kihívás, amitől csak fejlődni fogsz, tágul a látótered, új emereket ismersz meg, segít másképp látni a dolgokat, amiket megszoktál. Vágj bele :)
2015. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A férjedről nem esik szó, hogy ő mit akar. Valószínűleg ez neki is egy lehetőség, egy elismerés, előrelépés. A férfiaknak (is) kell a munkahelyi sikerélmény, érdemes az ő szempontjait is figyelembe venni.
2015. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, ferjem ugyanugy marad a mostani cegenel, elorebb nem fog jutni, max a penz miatt menne o. De nekem az elmult ev csak a valtozasrol szolt, ezert vagyok most rogadtul belefaradva. Vm nyugira, allandora vagyok, a megszokott kis kornyezetemre es a csakaddal tobb kikapcsolodasra. Meg belgiumba terveztek terrorcselekmenyeket is, sok ott a multikulti es feltem a gyerekem. Azt hiszem az lesz h csinalunk egy kalkulaciot es ha tenyleg olyan sok penzt tudnank sporolni, akkor belevagunk mert az fog donteni hogy itt hqny ev alatt keresnenk meg azt amit ott 3 ev alatt. Kint elni tobbet nem szeretnek, iskolara hazajonnenk es onnantol mar szeretnek egy nyugisabb eletet a sajat medrebe.
2015. jún. 14. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!