Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat hónapos babám még nem...

Hat hónapos babám még nem fordul át a hasára. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hamarosan hat hónapos a babám és megkaptam a státusz lapot a védőnőtől, amit ki kell töltenem.

Hasról hátra szokott fordulgatni (azt is inkább jobbra) de fordítva nem igazán. Látom rajta sokszor, hogy kitekeredik és olyan mintha “na most meglesz” de végül mindig visszapuffan hátra 😀van, aki hasonló cipôben jár(t)?


Félreértések elkerülése végett:

-természetesen sem védőnővel,sem a gyerekorvosunkkal nem fogom megvitatni,csupán a gyakori kérdésekről tájékozódom

-még a gyerek egy éves kora elôtt remélem sikerül mini Picasso,Mozartot faragnom belôle

-elvárás,hogy az elôîrt státuszkővetelmények alapján kell nőni,fejlődni,hiszen minden baba ugyanolyan!


Na,persze csak ironizáltam 🙂csak próbálom a rosszmájúak kérdésére kielégítő választ adni előre is ✌🏻


Köszönöm azoknak,akik válaszolnak 😘



2020. ápr. 16. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ezen jót nevettem 😂 na de szerintem ne aggódj. Az én kisfiam pont a 6 hós státusz előtt 1 nappal fordult át hátról hasra. Utána már elkezdett szépen forogni, de pl nála a kúszás kimaradt. A 9 hós státuszra úgy mentünk, hogy még nem tudott magától felülni. Hazamentünk és 2 óra múlva felült. 2 héten belül elkezdett mászni, most már olyan mint egy kis tank. Szóval ne aggódj, majd átfordul, ha ráérzett. Addig örülj hogy könnyű pelenkázni, mert én már izzadok közben 😂
2020. ápr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Unokahugom is most lesz 6 hónapos, de meg csak hasrol hatra tud ő is. Az elvileg nehezebb, több izommunka kell hozzá. Gondolom most erősítenek rá, mikor próbálkoznak.
2020. ápr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hat hónapos státuszra nekünk sem fordult még meg a kiscsaj... De rá másfél hétre egyszercsak átfordult... Most 7 és fél hónapos... A pelenkázás olykor tortúra mert úgy hasra vágja magát, h öröm nézni.. 😀

Szóval nyugi nincs elkésve... 😀

2020. ápr. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fiam egyaltalan mem forgott ahhoz tul lusta volt

Ellenben 6 honaposan mat full egyenesen ult es felult magatol

Maszni kb 2 m volt hajlando osszsen aztan rajott h ez nem neki valo

Viszont 10 honaposan elkezdett jarni

Soha nem esett el jaras kozben ha elege volt leult


Most 15 eves magas az iq szintje kituno tanulo es rendszeresen sportol


Szoval ne aggodj 🙂

2020. ápr. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jooo amit irtal 😀 Szerintem ne aggodj. Az en lanyom jovoheten lesz 6 honapos. Igaz o hasra atfordul de nem tul gyakran es csak az agyon csinalja. Ha leteszem a jatszoszonyegre vagy habtapira megmerevedik es meg a fejet sem forditja a jatekok fele. Plusz hatrol ugy fordul vissza hasra, hogy a torzse mellett van a keze es azt is csak egy iranyba nagy nehezen. A deveny tornasz mondta, hogy ne aggodjunk. Szerintem neked sem kell, majd a ha lesz kedve elkezdi. Ugyis egyik pillanatrol a masikra kezdenek el mindent ☺️
2020. ápr. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi utolso vagyok elirtam. Szoval hasrol fordul vissza a hatara ugy, hogy a torzse mellett van a keze
2020. ápr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fiam is 6 hónapos státusz utáni napokban fordult át, aztán a hónap végén már kúszott. Szóval nyugi, így is lehet belőle még Mozart 😆
2020. ápr. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fiam 4 hónapos, hasra fordul amint leteszem. Nem könnyíti meg az öltözködést, pelenkázást :D viszont visszafelé még nem sikerül neki a letett karja miatt, de nagyon próbálkozik. A védőnő szerint ez is probléma..
2020. ápr. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!