Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vinnétek boltba a babát?

Ti vinnétek boltba a babát?

Figyelt kérdés

3 hónapos. Eddig még nem mentünk vele a boltba, ha együtt mentünk akkor vakaki kintmaradt a babakocsival. Úgy tudom x ideig nem szabad tömegbe, ilyesmi helyre vinni... Aztán bekavart a vírus is.

Tegnap viszont amíg álltam a bolt előtt a babám al, egy anyuka bevitte a hordozóban az övét. És elgondolkoztam.

Bevihetném én is? Vagy csak ártanék neki? Aki egyedülálló az pl kénytelen magával vinni.


2020. ápr. 18. 03:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

Az anyuka vagy felelőtlen, vagy nem tudja másképpen megoldani.


Neked a bolt előtt sem kellene várakozgatni a jelenlegi helyzetben a babával..

De ha a párid van a boltban, akkor tulajdonképpen el sem kellett volna menned / mennetek vele


“# maradj otthon”. Érted?



Egyéb esetben az influenza szezon végeztével a 7-8 hetesemmel is mennék már


Kivinni 1,5 heesen vittem a leveőre

2020. ápr. 18. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%

Nekem teli gyerekeim vannak de mar masnap (amint hazaengedtek) mentunk setalni boltba postara ...


Ha egywdulallo vagy vagy a parod olyan helyen munkaba dolgozik beviszed leven nincs mas lehetoseged

Ja van nem eszel 🤣


Tedd kendobe vagy kenguruba es ha szukseges menj

2020. ápr. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem lenne ez a vírus mizéria, mehetnétek boltban, semmi baja nem lenne.

De mivel van vírusmizéria, így én nem vinném/viszem és és csak annyi időre megyek be, amennyire muszáj. Most nem nézem végig az akciós pultot, nem lófrálok a sorokban. Bemegyek, leszedem, ami kell, aztán szevasz.


Persze az más, ha nincs más választásom. Akkor nyilván be fogom vinni(bár nem jóérzéssel)


Amúgy meg beviheted most is, csak minek tennéd ki bárminek feleslegesen a gyereked, ha nem muszáj, igaz?

2020. ápr. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Tegnap ezen gondolkoztam én is. Rengeteg kisbabást láttam a boltokban, és én a jelen helyzetben felelőtlenségnek tartom. Amúgy én is rendszeresen vittem, most egyáltalán nem. Én szerencsés vagyok, mert van aki vigyáz rá míg vásárolok vagy bevásárol helyettem. Nyilván más lenne a helyzet, ha nem lenne segitségem, bár szerintem akkor is megpróbálnám úgy megoldani, hogy ne kelljen vinni, és csak tényleg a legvégső esetben mennék most gyerekkel.
2020. ápr. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

"Aki egyedülálló az pl kénytelen magával vinni."


Te viszont nem vagy kénytelen. Nem világos a különbség?

De vidd csak, max. feleslegesen veszélyezteted.

Se a 4, se az 1 éves gyerekemet nem viszem most, mert megtehetem, hogy nélkülük menjek. Nem lófráluk együtt, 2 szülő + gyerekek a boltban.

Ha nem tudnám megoldani, csakis akkor vinném.

2020. ápr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Tele vannak az üzletek kiababákkal,de én nem vinném.
2020. ápr. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
Ha még tudom oldani nélküle a vásárlást, akkor nem viszem, ha nem tudom nélküle megoldani, akkor viszem. Vonatkozuk ez minden koru gyerekre minden idoszakban, nem csak most a ja4vany alatt.
2020. ápr. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is 3hónaposom van. A héten kellett kötelező oltásra menni én ez miatt is ideges voltam, hogy nehogy elkapjon valamit nem, hogy boltba vigyem. Még nagyon kicsi bármilyen szövődmény kialakulhat náluk, nem tudnék elszamolni a lelkiismeretemmel. Apuka vásárol, de ha apuka nem lenne akkor is van egy csomó önkéntes szervezet, akik pont a bevásárlást segítik, vagy egy csomó helyen lehet online rendelni. Teljesen megoldható minden. Nem kell "éhen halni".
2020. ápr. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem visszük, és rettentő felelőtlennek tartom azokat a szülőket, akik kisbabával lófrálnak ebben az időben a boltban.
2020. ápr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Tegnap voltam a Lidlben. Egy kisebbségi család, úgy kb. 6 fő együtt vasárol, kisgyerek, sőt babakocsis is volt velük. Csak lestem, pedig lett volna aki vigyáz rájuk, de nekik csaladi program volt a bevásárlás, mint a vírus előtt. Én meg még a kapun sem viszem ki őket.

Egyedülálló nyilván viszi magával, máskor is láttam már gyerekkel szülőket. Vagy mindjuk, ha pont a gyereknek akarsz cipőt/kabátot venni és fel kell próbálni, akkor is viszed magaddal (nem 3 hónapost, nagyobbra gondoltam).

2020. ápr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!