Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bukós és nem bukós babák...

Bukós és nem bukós babák anyukái! Ti vinnétek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos, refluxos, tehát még mindig nagyon bukik. Speciális tápszert és étrendet kapott, kivizsgáltattuk, nincs komoly baj, csak a gyomorszája később záródik mint a többi babáé.

A problémám az összes babaprogrammal van: babatorna, babaúszás, babajóga. Nagyon aktív anyukának tartom magam, vinném mindenhová, de a bukás miatt állandóan megszólnak, megjegyzéseket kapunk, ferdén néznek (pedig mindenhová pelussal, fertőtlenítő kendővel megyünk, abszolút higiénikusan). Az egyik oldalról teljesen megértem a többi anyukát, én is kényelmetlenül érezném magam ha nem tudnám, milyenek egy ilyen idős bukós babával. Másfelől meg anyaként a kisfiam érdekeit kell néznem: imád úszni, imád a többi babával lenni, imádja ha tornázni megyünk, vidám, nagyon szociális kisfickó. Úgy érzem, nem fair ha megfosztom ezektől az élményektől, nem ülhetek vele otthon még X ideig, amíg rendeződik a helyzet - másfelől meg igazat is adok a többi anyukának. Ti mit tennének? Volt valaki ilyen helyzetben?

Köszönöm szépen a segítséget!


2019. dec. 11. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

9 hónaposan már mondjuk gyógyszer sem ártana, mert majd szépen eljuttok oda, hogy felmarja a nyelőcsövét. Mi sokkal hamarabb kaptunk gyógyszert, fogai gyönyörűek maradtak (mert ugye a sav azt is marja, és nem lett plusz probléma, de nem is bukott egyáltalán utána)

Ahogy olvasom, nálatok sem működnek a javasolt dolgok, mert nem kellene visszajönni semminek.

2019. dec. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vinnem. Megértenem, hogy nem egyedül van a ygerekem a világon, közösségben pedig alkalmazkodni kell. Magam se örülnék, ha egy gyerek épp bele hányna a vízbe mellettem, vagy gyerekem mellett.
2019. dec. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az lemaradt, hogy nem vinném, amíg nem oldódik meg a probléma. Keressetek normális orvost.
2019. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóan bukós gyerekem van, mi se kaptunk gyógyszert, mert mindig azt mondták majd fél évesen majd 9 hónaposan, majd egy évesen, majd másfél évesen. Úszni én se vinném, de tornára játszóházba klubokba jártunk. Kilenc hónaposan nálunk már valóban jobb volt a helyzet, ahogy haladt a mozgásfejlődéssel és egyre többet volt függőlegesbe egyre jobb volt, de a mai napig előfordul hogy vissza-vissza csurran vmi pedig már elmúlt 2 éves.
2019. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem vittem.
2019. dec. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Megdöbbentő. Mondjuk nekem is van ismim, bár ő orvoshoz sem vitte, most 6 éves a gyereke és a fogai rohadnak. Sajnos ez lesz az eredménye.

Mi szerencsére kaptunk, pedig nem vagyok egyébként gyógyszerpárti, de ezek nem erős gyógyszerek, segítik a gyomorszáj mozgását. az sem normális, ha 2 évesen feljön neki, ajánlanám az orvosnak ezt az érzést, amikor a hányadékát kell visszanyelni :(

szerencsére nekünk jó gasztroenterológusunk van.

2019. dec. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Úszásra nem

Tornára

Babamama programra igen.


Keresnék gasztrodokit.. tudnak javítani a helyzeten

2019. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Voltunk gasztroenterológián, csak nekem ez egyértelmű volt, azért nem írtam külön. Kapott gyógyszert is, Gastrotusst is. Jobb lett sokkal, de nem múlt el teljesen, így is bukik valamennyit.

Köszönöm a válaszokat, én is így gondoltam.

2019. dec. 11. 12:15
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Úszásra én sem vinném, szerintem egy "bocsi" helyett simán fizetned kéne a medence-takarítást. De szerintem a többire nyugodtan menjetek, én sem nézném ki. (Bár mi nem jártunk csak játszótéren szedtünk össze sok havert és élményt, ilyen mindent átnyálazós korban nem szívesen vittem még közösségbe.)
2019. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A 9 hónaposnak valószínűleg nincs igénye szociális programokra, ez inkább az anyukák igénye, mélyen megértem, én is unatkoztam idehaza. De ha telibe hányná egy bukós baba az enyémet, nem lennék boldog. Úszni semmiképp nem vinném, hisz a medence takaríthatatlan, max nyáron a Balatonba.

Keress inkább kisbabás haveranyukákat, akikkel odahaza összejárhattok, ők valószínűleg toleránsabbak lesznek, mint a vadidegenek.

2019. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!