Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-1,5 éves gyerekeitek mennyir...

1-1,5 éves gyerekeitek mennyire engedelmesek?

Figyelt kérdés

Kisfiam sokszor egyáltalan nem. Ő 14 hónapos múlt. Ha mondom neki hogy megyünk öltözni akkor pl előfordul hogy megrázza a fejét és eltotyog valahova (azt hiszi nem tudom elkapni?😃). Vagy ha kerek hogy hozza oda ezt vagy azt akkor van hogy csak mordul egyet es mintha direkt nem csinalná meg. (Ugy ertve hogy ő neki azzal dolga van pl.)

De nagyon sok ilyet írhatnék még. Pl ha elunja magát az etetőszekben mindent elhajigál ami a kezébe akad. Ha mondom hogy ne dobja le akkor előtte még rámnéz és úgy dobja le. De tudom hogy mindent tökeletesen ért. Olyan dolgokat is megmutat már hónapok óta amit sose tanítottunk neki. És mindent egy pillanat alatt megtanul. De persze hozzá kell tenni hogy elég erős személyiség, akaratos és dacos. Csak hát hol vagyunk még a dackorszaktól?! Én meg már most is folyton azt érzem hogy mindenért kűzdenem kell vele.

Csak néhány példát írtam ugyan de sok minden ilyen van még, és szinte minden napján ilyen kis dacos velem/velünk, de főleg velem, az anyukájával.

Más is érez ilyet az ennyi idős gyerekével kapcsolatban?


2020. ápr. 19. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Semennyire és nem is várom el tőle.

Amúgy meg hidd el, lesz ez még így sem, a védőnőm azt mondta, hogy hátra van még a java és volt olyan gyerek aki annyira durván nyomta ezt a dackorszakosdit, hogy a szülei azt hitték megbetegedett...

2020. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

17 hónapos a fiam és hasonló természet. Vasakarata van. De egyszer olvastam hogy ilyen korban nem szabad elvárni hogy azt tegye amit kérsz, ugyanis erre is meg kell érni. Érti amit kérsz, de ha épp nincs kedve vagy másba van belemerülve akkor nem fogja megcsinalni, de nem azért hogy téged bosszantson.

Viszont ez nem azt jelenti hogy mindent hagyni kell neki, legyintve.. Mert ettől még keretekre szüksége van, és idővel mindent megtanul, csak baromi sok idő.


Az én fiam pl nagy vízimádó, de levetkőzni nem akar az esti fürdéshez. Mindig nagy harc ez, mert inkább még futkározna, de ez nem opcionális, nem dönthet róla. Kész a víz, akkor megyünk fürdeni.

Az étel dobalast egy fokkal jobban tűröm, de csak mert a nehezén mi már túl vagyunk. Viszont mikor ő volt 14 hónapos akkor a hajam téptem minden etetésnél 😆

2020. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 éves kora után volt jó fél év(valamivel talán több) mikor mindent máshogy szeretett volna, vagy épp az utcán nekiállt a földre dobálni magát ha nem arra mentünk amerre ő szeretett volna.Ha kértem valamit akkor azt semmiképp se úgy csinálta.Ez elmúlt erős fél év alatt.Aztán volt 2 éves koráig egy újabb szófogadósabb korszak.Persze kisebb ,,viták" akadtak, de alapvetően ha kértünk tőle valamit azt megcsinálta.Aztán jött a nem korszak, mikor semmit se nem és még véletlen se úgy ahogy kérjük és ha fejre állunk akkor sem.A végletekig húzza az idegrendszerünk(bár valamiért az apjával szembe előbb enged).Ez így ment újabb fél évig és most van egy kis ,,lazulás" 1 hónapja.Most már újra van, hogy elsőre jön és csinálja, megérti.Sok mindenben hajlandó megérteni mit miért és hogyan kell.

Szerintem ezek a korszakok a legtöbb gyereknél megvannak.Próbálgatja az akaratát, hogy meddig mehet.Hol határozottabban, hol kevésbé.

2020. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van az a mém, hogy semmi sem gyorsabb egy másfél évesnél, akitől épp megkérdezték, mi van a szájában. Hát kb ilyen ez.


Amúgy engedelmességet nem is várok el tőle, mert nem szolga.

2020. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom most lesz 14 hónapos. Ugyanez amit leírtál. Ha azt mondom megyünk pelust cserélni, tuti elindul a másik irányba. Az etetőszékéből mindent ledobál, de előtte sunyin rám néz hogy figyelem e. Ha valami olyat szerez amit nem szabad és elveszem, olyan hisztit tud rendezni hogy csak nézek. Nagyon akaratos.

Férjemmel pont a napokban beszéltük, hogy felköthetjük a gatyánkat. :D

2020. ápr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen mintha a falnak beszéltem volna.
2020. ápr. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!😊 akkor ez egy ilyen időszak! Jó tudni hogy nem csak nálunk! :)
2020. ápr. 20. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!