Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond lehet-e belőle?

Gond lehet-e belőle?

Figyelt kérdés
Ha véletlenül az éjszaka első szakaszában becsinál a baba, és csak reggel kel fel, fertőzésveszélynek ki van téve a gyerkőc alfele? Kislány babáról van szó. Nagy aggodalommal tölt el, mi van, ha azt a több órát a saját székletében fekve tölti.

2020. ápr. 20. 02:29
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekem mondjuk fiam van, de sose hagytam órákon át a saját székletében. Ha kakilt akkor pelus csere volt.
2020. ápr. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

1-es, azért felkelted a gyereket, hogy megnézd, becsinált-e?


kérdező: hát én nem tudom, nekem alvás közben nem szokott bekakilni, csak ha mondjuk felkel enni, aközben, és akkor cserélek. amikor 'átalusza az éjszakát'=5-7 órát alszik, akkor nem szokott kakis lenni a pelus (2 hónapos)

2020. ápr. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
#2, nem keltettem fel, picinek sose csinálta halkan, így mindig hallottam, felebredtem rá ha kakilt. Kb 8 hónapos kora óta nem kakil éjjel, természetesen nem keltem fel azóta sem.
2020. ápr. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Igen, lehet gond. Főleg húgyúti fertőzés és az nemtől független. Nephrológus külön mondta, hogy ez az egyik útja "összeszedni" és ehhez egyébként órák se kellenek, pár perc elég ha előre is jutott a cuccból és hajlamos rá. Hüvelyi fertőzés sokkal sokkal kisebb eséllyel, mivel a hüvelyük a felnőttől eltérő nyák és ph miatt "zártabb" (értsd: védettebb).
2020. ápr. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha becsinál a baba éjszaka az annak a jele, hogy nem tud aludni éjszaka. A babának akkor aktívak a belei, ha fent van és mocorog, vagy az emésztésével vannak gondok.

A gond az lehet, hogy kicsípi a baba bőrét, meg büdös, kényelmetlen a pelenkája és e-miatt kellemetlen az alvása. Nem kizárt a fertőzés sem, mivel akaratlanul is piszkálhatja a pelenkát és a kezét is a szájába veszi.

Egyebekben az #1-es válaszolóval értek egyet.

2020. ápr. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
2 amúgy neked ehhez nem elég odaszagolni? Ha nem vagy benne biztos volt-e termés, nem kell feltétlen ébreszteni, elég oda szimatolni és már tudja is az ember lánya hogy szükség van-e cserére.
2020. ápr. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Csereltem neki igen! Sajnos mindig sikerult ugy bekakilni, hogy etettem, bealudt es kozben kakilt, felkelt a pelusozasra, de vissza altattam, ugy nem volt gond. Orakig nem lehet benne hagyni, almukban altalaban nem kakilnak be, mivel kaja kozben indul be az emesztesuk.
2020. ápr. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
6-os, ha ő alszik, én is alszom... nem szoktam felkelni csak úgy, pelenkát szagolgatni... de majd állítok ébresztőt, bocsi 🤣
2020. ápr. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig hallom, mert előtte nagyon idegesen mozgolódik és már erre felkelek, de legkésőbb a kaki hangjára. Rendszeresen hajnalban jön rá se nem alszik utána nehezebben vissza. Szerintem már eleve rossz lehet hogy egy pelenkába hurcolod a termékedet, akár csak pisi is, ezért alap, hogy rendszeresen pelust cserélek de főleg ha kaki van azonnal. Amúgy igen, ki tudja csípni
2020. ápr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nos nem szoktam én sem rajta hagyni, csak egyszer volt, hogy reggelre kakis volt a pelus és nem igazán tudtam, mikor történhetett, mert egész éjjel aludt.
2020. ápr. 20. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!