Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg gyakoroltatni kell 4...

Tényleg gyakoroltatni kell 4 hónapossal a másik irányba fordulást? Hátránya lesz belőle, ha nem gyakoroljuk?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos fiam kerek 1 hónapja fordult először hátról hasra. Azóta profi benne, egy pillanat alatt megfordul. De csak balra. Jobbra magától meg se próbálja. Ha segítek neki, hogy elkezdem fordítani a lábát, akkor át tud fordulni, bár kicsit nehezebben, mint balra, de azért gond nélkül. Magától esze ágában sincs megpróbálni. A védőnő azt mondta, csináltassam vele naponta többször, gyakoroljuk a jobbra fordulást is.

Tényleg szükséges ez? Magától nem fog menni majd idővel?

Amúgy semmi baja, jól fejlődik, sőt, sok mindenben előrébb jár mozgásfejlődésben, mint ami az elvárás. Szakember látta, nem feszesek az izmai, minden rendben vele.


2019. nov. 19. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ártalmas, nem szabad mozgás. Az enyém ennyi idősen pl még semmit se fordult.
2019. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden rendben vele, szerintem nem kell erőltetni. Nekünk pl nem nagyon akart forogni szintén csak egyik irányba, de nekünk feszes volt a tarkó izom, és gyógytornász javaslatára segítettünk neki forgolodni.

De ha a szakember azt mondja nem kell, akkor a szakemberre hallgass és ne a védőnőre

2019. nov. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem sem szabad erőltetni. Magától tanulja meg. Az én lányom 6 hónaposan kezdett el átfordultni, soha nem segítettem, megtanulta szépen maga. Nem kell ennyire sietni, ez nem lóverseny, csak neki árthatsz evvel.
2019. nov. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így éreztem...
2019. nov. 19. 11:19
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
3,5 hónapos a fiúnk. Plexus brachialissal született-konkrétan bénán lógott a bal karja. 3 hetes korától hordjuk tornára. ÉÉÉSSSSS őt már akkor elkezdték forgatni. Amit nem is értettem, és nem is értek, de biztos így kell csinálni. Magától még most sem tud átfordulni. Szóval szerintem hiába erőltetjük, majd a kicsik tudják, hogy mikor akarják csinálni.
2019. nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb lenne a védőnőt megkérdezni.
2019. nov. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!