Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás 1 éves...

Szeparációs szorongás 1 éves kor felett? Vagy ez inkább “anyás” időszak?

Figyelt kérdés

14-15 között van a lanyom. Picinek, 8 hónaposan nem

Volt szeparációs szorongása, csak este. Általában 1-2x felsírt. Egy pillanatra fel kellett venni és már aludt is vissza. De semmi egyéb. 10-11 hónaposan volt először hogy látszott inkább velem/apukájával szeretne lenni, a mi kezünkbe kívánkozott, de nem volt extrém. Úgy 1 éves korától durvultak el a dolgok. Bár most ugye karantén van..de így is ha csak rövid időre látjuk a nagyit..aranyos meg kedves vele, mosolyog, de nem akar a kezebe lenni szinte soha, és az apukajátol is mindig jönne vissza hozzám. Elég matrica baba. 1,5 hónapja nalunk lakik a húgom, őt is nagyon szereti, de ha ott vagyok akkor ezesetben is csak (!) velem akar lenni, rajtam csünggeni :)

Ebben az életkorban nálatok volt ilyen?



#szeparációs szorongás #1+ éves #anyás baba
2020. ápr. 20. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szeparaciós szorongást sokan 8 és 18 hónapos kor körül említik. De rengeteg szakember van aki szerint 8 hónapos és 2 éves kor között bármikor eljöhet, vagy akár folyamatosan is fennállhat.

A 8 és 18 hónap egy átlag hogy általában akkor jelentkezik. De ettől sok baba eltér. Ez épp olyan minthogy van aki 50, van aki 60 cm-el születik, az átlag meg kb 56 cm.

2020. ápr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nalunk eddig egyáltalán nem jelentkezett, csodalkozom is (14 hos) ugyanugy elvan mamaval, tesoimmal, apjaval mint velem. Siman el is alszik veluk. A dediket imadja, igaz most csak tavolrol. Kezdettol fogva szoktattam,hogy ne csak en legyek az eleteben az egyetlen. Ezt most ugy ertem, hogy minden heten 1-2x a mama altatta delutan, vagy ha ugy esett, hogy tesoimnal voltunk akkor ők. Apjaval mondjuk ritkán mert sokat dolgozik. Ez biztos fugg egyebent attol is, hogy milyen termeszetet orokolt. Lanyom mindigis elvolt nélkülem ha ugy adódott. Amit viszont neha ejjel 1 ébredéssel bepótol :D de, en pl kicsinek, ahogy anya meselte, pont olyan lehettem mint a te gyerkocod. Csak anya, es mama volt a vilagon,senki mas nem kellett. Szoval biztos igaz erre is h mindenki mas es mas
2020. ápr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát eddig nem vettem észre a fiamon. Most 1 éves, és ha csak a wc.be bemegyek ordít mint akit nyúznak. Állandóan szem előtt kell legyek. Minap kimentem teregetni, az üveg ajtónál állt, és ordított. Pedig onnan látott, és mégis. 🤷‍♀️
2020. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy 2. Turnus is


Lányomnak 16-18 hó közt volt hullámzó erősséggel szepája.

Durva volt

Én sem tudtam h van 2. Felvonás

2020. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lányomnak 14 hónaposan kezdődött, majd fokozatosan enyhült.
2020. ápr. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!