Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt?

Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Ma nyolc hetes a babám. Amikor hasra rakom, szépen emeli a fejét, vagyis már a karjával is tartja kicsit a mellkasát. Ma ott volt előtte harminc centire a színes maci, amit szeret nézegetni, és fogta, és elindult felé. Úgy, hogy közben tartotta a fejét is! Váltott kézzel és lábbal "kúszott" egy húsz centit, persze utána lefeküdt, elfáradt. Első baba, egyáltalán nem tudom, hogy ez most jó vagy nem... nyilván ez még nem kúszás, és ahogy olvasom nagyon-nagyon korai lenne!! pedig amúgy nem szokott annyira sokszor hason lenni mert nem szereti annyira... viszont kézben mindig tartja a fejét meg szoktunk repülőzni vele, hogy a karunkon fekszik hason és úgy nézelődik. Szóval, az lenne a kérdésem, hogy ezt ugye a többi baba is csinálja? Még csak két hónapos... :O Amikor egy hónaposan átlökte magát hasról arról is azt olvastam, hogy nem igazi fordulás volt.
2020. ápr. 20. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Nemrég néztem egy dokut amiben az volt hogy a babák már születésükkor képesek lennének a mászásra csak nem elég erős az izomzatuk.

Kúszásnam ez valóban korai. Én lehet megkérdezném valakitől. Fb van csoport szakemberekkel.

Viszont a fordulás.... ha nem egyszeri alaklom akkor az már szándékos lehet. Nekem 3 hetes korában kezdte a babám. Most 8 hónapos és bútorok mellett lépked

2020. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez csak reflex, kialszik. Ez nem igazi kuszás.
2020. ápr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, én is a reflexre gondoltam, de ezt eddig csak akkor csinálta, amikor sírt és kalimpált, akkor folyton ment előre. Ma volt az első alkalom, hogy konkrétan a feje is fel volt emelve, nem sírt, és a kezét is rakta. Persze ettől még lehet reflex, csak nekem nagyon szándékosnak tűnt :D
2020. ápr. 20. 15:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Ettől még reflex, a talpából simán kiváltható, azért van hogy születése után azonnal odatudjon kúszni az anyai mellhez. (az evolúcióba még nem épült bele, hogy van rá ember aki odateszi 🤣)


De hidd el csak reflex. A fiam korababa, 6 héttel korábban született és konkrétan videófelvételem van róla, hogy születése után közel 3 héttel (vagyis terminus mínusz 3 hét) ugyanezt teszi miközben a gyógytornász nekem mutatta hogy kell majd otthon tornaztatni, ezért videoztam hogy ne felejtsem el mit és hogyan kell csinálni. A talpából kiváltotta neki.. Van konkrét neve is, ha rakeresel biztos megtalalod.

2020. ápr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!