Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha megőrülök,...

Mit csináljak, ha megőrülök, mikor babalátogatóba jön valaki?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kifejezetten introvertált, mert szeretem a társaságot. Ha én válogathatom meg, kik vannak benne.


5 hete szültem, a terhesség és a szülés csodálatos volt, a kórházban töltött napok is (férjem végig ott maradhatott, hármasban vagyunk a babánk egy percétől). A piciért rajongok, úgy érzem, mintha mindig is velünk lett volna. Úgyhogy nem gondolom, hogy ez szülés utáni depresszió lenne.


De konkrétan gyomoridegem van, ha valaki jönne hozzánk, vagy ha itt van valaki. Legszívesebben a szememet forgatnám, mikor hallgatom, hogy az éppen 1 hónapos gyerek már most tiszta apja, vagy melyik hatvanadik rokonra hasonlít az orra. Vagy ha kérdezik, mit szeretnénk ajándékba, mondjuk, hogy van mindenünk, nincs szükségünk semmire (és ez így is van, enyhe vásárlásmánia, a gyereknek már olyan cipője is van, ami jövőre lesz rá jó). De ideállítanak így is olyasmivel, ami felesleges, telepakolt ételhordókkal, hogy "ha már ebéd előtt jöttek, hoztak egy kis ebédet is". Szerintem 1, max. 2 dolog lehetett, aminek tényleg örültünk.

Kapom a kéretlen tanácsokat, a testemmel kapcsolatban is úgy érdeklődnek, mintha egy pár zokniról lenne szó. Az egyik rokon végig "Böbézte" a gyereket, amíg itt volt, nem értettem, miért, igazából azt hittem, félreértette a nevét (Bella). Utána, mikor szóltam, hogy amúgy a neve Bella, nem Böbe, mondta, hogy ja tudja, dehát tiszta nagyanyja, azért hívja így...


Ha a legjobb barátaink, vagy olyan rokonok jönnek át, akiket amúgy szeretek, tartjuk a kapcsolatot rendesen, az nem zavar (pl. anyukám). Sőt, olyankor van, hogy elviszik a babát sétálni, vagy amíg szusszanok egyet, ők figyelnek rá. Szóval ezzel nincs bajom, de ez a kötelező jópofizás, meg hogy elemezgetjük, kire hasonlít a gyerek, akinek folyamatosan változik még mindene, kiborít. Ez a hormonok miatt lehet?



ápr. 25. 19:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire utálod ezeket az embereket, ennyire irritálnak, és a saját rokonságod, minek tartod velük a kapcsolatot?


Ha ennyire irritálnak, nem kell velük beszélmi és babalátogatóba fogadni őket.

ápr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem, miért akar téged bárki meglátogatni.
ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
93%

Tanulj meg nemet mondani!

Nem kell olyat csinalni, ami nem kenyelmes.

Engem nem zavartak a vendegek, mert konkretan kb 2 percre lattak a babat, utana mindig el kellett vonulnom szoptatni, mert azt igenyelte a kisfiam orakon at. Igy hamar elmentek…:D

ápr. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
Ez nem utálat, mert nem bántottak, sosem tettek rosszat, szimplán fordított esetben ha nekik születne gyerekük/unokájuk, engem hidegen hagyna és egy gratuláción túl nem foglalkoztatna a dolog.
ápr. 25. 19:22
 5/64 anonim ***** válasza:
87%
Igen, a hormonok miatt van, hacsak nem vagy alapból undok ember. Ne hívj át olyat akit látni se akarsz. De azon puffogni, hogy a szerencsétlen hoz nektek kaját, meg a babának ruhát? Hát mi a fenét hozzon? Én tök kivoltam szülés után, depresszió minden volt. De ha jött valaki és hozott valamit jó szívvel akkor nem mondom, hogy örültem (depresszióm miatt) de azért észrevettem, hogy ez egy kedves gesztus. Megköszöntem és ennyi. Aki meg idegesít azt eleve nem hívom át.
ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kicsit túlreagálod, de ha nem szeretnétek vendéget fogadni, akkor mondd azt nekik nyíltan, hogy most bocsánat, de nem.

Ez szerintem amúgy ilyen első gyerekes dolog, pláne ha első unoka. Nálunk és a környezetünkben is ez volt az általános, hogy az első gyerek/unoka/rokonbaba irritálóan körbe volt ugrálva, aztán megszületett a második és ő csak ilyen "jajj cuki, puszi nektek".

A második babám 5 hónapos, és talán ketten látogatták eddig. Ketten. Az elsőt covid közepén mindenki is körbe akarta már nyalni 5 hónapos koráig. 😂

ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:

Nem hívjuk őket, maguktól jönnek.


"De azon puffogni, hogy a szerencsétlen hoz nektek kaját, meg a babának ruhát? Hát mi a fenét hozzon?"

SEMMIT. Ahogy mondjuk is. Vagy ha ennyire szeretne valamit, akkor ajándékutalványt.

Én pl. válogatós vagyok, nem eszem meg a megszokott 10-15 ételen kívül semmit. Olyasmit főleg nem, ami mások házából jött. Babaruhából is vagy olyat kaptunk, ami csúnya/rossz az anyaga, vagy kicsi/óriási a babára. Mint írtam, van mindenünk, nem akarok tárolgatni olyan holmikat, amikre szükségünk sincs és nem is tetszenek.

ápr. 25. 19:26
 8/64 A kérdező kommentje:

Fú, 6-os, annyira cserélnék veletek... :D

Múltkor is jönni akart a férjem keresztanyukája, meg neki a lánya, mondtam, hogy jó, én addig inkább elmegyek anyukámékhoz. Indulás után 10 perccel hívott, hogy én komolyan elvittem a gyereket is magammal? Mert nem baj, csak így számítsak rá, hogy máskor is jönni fognak látogatni.

ápr. 25. 19:28
 9/64 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem undokság. Szerintem valahol belül nem bírod őket. A távolabbi rokonaimmal én is így vagyok, de én nem fogadom őket.:D Én se járok oda, ők se, kölcsönös. Én azt utáltam, aki beállított babázni kérdezés nélkül úgy, hogy előtte évekig kerestem hogy amúgy hogy van, válaszolni is cseszett, a terhesség alatt is letojt, de babázni jött volna. Na fordulhatott is vissza az ajtóból. De ez más helyzet. Ha nem szimpik, ne engedd, hogy menjenek. Felnőtt ember vagy, nyisd ki a szád.
ápr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:

Nem is az, hogy nem bírom őket, csak nincsenek hatással rám/ránk.

Vannak emberek, akiket szeretek és akikért tűzbe mennék, de ez a kör viszonylag szűk. Akik nincsenek benne, azok meg olyan "mindegy" kategória nekem.

ápr. 25. 19:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!