Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos baba kimondhat...

7 hónapos baba kimondhat szavakat?

Figyelt kérdés
A kislányom napok óta mintha azt mondaná, hogy anya. Ez már az első szava lehetett, vagy csak gőgicsél?

2020. ápr. 20. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
A lányom 8 hónaposan, ha valami baja volt, azt kiabálta, hogy anyaanyaanyaanyaanya! Mondjuk szerintem azt hitte, ezt jelenti, segítség, de attól még mondta. :)
2020. ápr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen kimondhat, de még nem teszi mögé az értelmét a dolgoknak. Megtanulhatta kimondani, formálni ha sokat hallotta és éppen rájött, de ez még nem az az igazi első szó. Tehát nincs még értelmező szóhasználata, csak ismétlő.
2020. ápr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
A fiam 7-8 hónaposan ha megütötte magát akkor olyan hangon kiabált/sírt mintha azt mondaná aaannyyaaa. Vad idegen emberek hívták fel rá a figyelmem. Egyébként nagyon korán kezdett beszélni, 10-11 hónaposan kezdte használni az apa, cicc, cica, tata, mama, szavakat és az anyát csak ezek után persze 😁😁.
2020. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem igen és lehet tudatos.
2020. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
Igen lehetseges kislanyom 8honapos es mar 1honapja mondja hogy te apa ani (ami szerintem anya) baba tej de addja hagya van mikor az igen is ki jon.
2020. ápr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
8 hónaposan mondta a lányom, hogy kocka.Teljesen tisztán.Meg az 1-2-t is. Most 2.5 éves és beszédfejlesztésre járnánk(csak az sincs) mert 20-30 szónál többet nem mond.
2020. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

7 hónapos volt a kislányom, amikor kristálytisztán kimondta, hogy 'lepke', és onnantól tudatosan mondogatta, ha meglátott egyet pl. egy könyvben. Kb. ezzel egyidőben kezdte el használni azt is, hogy 'érte' (menjünk érte), és ha akart valamit, akkor mindig ezt mondta.

Most 21 hónapos. Szinte folyékonyan beszél, (számomra) hihetetlen szókinccsel (pl. oson, baktat, ezáltal...stb.)

2020. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2020. ápr. 20. 23:03
 9/10 anonim ***** válasza:

#7 Sejtettem, hogy le leszek pontozva azok által, akik azt gondolják, hogy ha az ő gyereküknél nem így volt, akkor ilyen nem is létezik, és biztos hazugság...

Volt egy kérdés; én meg leírtam, hogy nálunk, hogy zajlott mindez. Nem különösebben érdekel, hogy bárki hisz-e nekem innen, vagy sem... A közvetlen környezetünknek nem kell magyarázkodnom; megteszi ezt helyettem a kislányom...


Kérdező! Hogy röviden, tömören válaszoljak a kérdésedre: igen, kimondhat; ritka, de van ilyen. Kár is volt ezt ennél jobban kifejtenem.

2020. ápr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk most kezdett el "beszélni" de szerintem nem tudatos, csak gőgicsél.


Persze ki lehet venni belőle iyleneket: baba, apaapapa, anyaanyanya


Egyszer valahol olvastam erről, hogy vannak bizonyos betűk, amiket könnyebben utanoznak egész korán, és ezek között van az a, n, p,

2020. ápr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!