Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtok babátoknak...

Mikortól adtok babátoknak tejtermékeket?

Figyelt kérdés
Gondolok itt krémtúróra,túróra,natúr joghurtra.Túrót milyen gyümölccsel adtátok?Ma az egyik ismerösöm kiakadt,hogy még ezeket mind nem adom a gyereknek.7,5 hónapos.Elöre is köszi a válaszokat.
2010. júl. 27. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:

8 és fél hónapos korában kapott először joghurtot, de csak picit, mindig gyümölccsel, illetve krumplipürébe kevertem neki.

A túrót most akarom megkóstoltatni vele. Szerintem édesebb gyümölcsökhöz add.

2010. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

16 hónapos

natúr joghurtot,tűrót, bele gyümölcsöt kb 8-9 hós korától, tejföl kb 1 éves krotól

tejet még nem kap (szopik), bolti krémtúrót, gyümölcs- joghurtot sem.

2010. júl. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi úgy 10 hónapos korától kezdtük, krémtúrót nem kapott egyenlőre (1 éves múlt), mert cukros vacaknak tartom. A túrót lehet barackkal pl., de én többnyire sósan, kőrözöttként szoktam adni, vagy pl. héjába főtt krumplival. Elvileg 7,5 hósan még nem szabad adni ilyesmit. Egyébként sem értem hova rohannak az emberek.
2010. júl. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mikor kezdtétek a hozzátáplálást és anyatejes v. tápszeres a baba.

4 hósan kezdtük a főzelékeket, tápszeres a kisfiam.

7 hónapos volt, amikor először a főzelékeket már natúr joghurttal habartam be. Kb. 7,5-8 hónapos között volt valahogy, amikor először kapott túrót meggyel és banánnal (nagyon finom, azóta is ez a favorit), illetve barackkal is finom.

2010. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Túróval kezdtem 8 hónaposan.Kevertem őszibarackkal, szilvával, almával, körtével.Amikor nem volt gond a túrós kajáktól, akkor adtam a natúr joghurtot.Szintén ezekkel a gyümikkel.Túró rudit 10 hónaposan kapott először.Krémtúróból bolti változat egy év után.A házi sokkal korábban.Egyszerűen összekevertem a túrót és a natúr joghurtot:)
2010. júl. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.Tápszeres a kicsim.
2010. júl. 27. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem szép lassan elkezdheted. Persze 3 napig figyeld, van-e valamilyen reakció.

Nálunk a doki és a védőnő is azt mondta, natúr joghurtos habarással kezdjem, mert úgy még főzve van az étel, nem annyira drasztikus, mintha élesben csak a joghurtot kapná. Ha nincs ezzel probléma, lehet próbálkozni a natúr változattal, illetve a túróval.

2010. júl. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nyolc hónapos korától kap nestle babajoghurtot, bár az nem teljes tejes,és tíz hónaposan kapott először túrót gyümölcscsel és natúr joghurtot.sajnos ezekért nincs odáig,így marad a babajoghurt.Holnap kap először danoninot,de nem fog minden nap kapni,csak háromnaponta.
2010. júl. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7,5 hótól
2010. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 11 hónapos! Turó rudi, krém túró, tejbegríz(feles tejből), joghurt, kefir.. ezeket már mind eszi, nincsen semmi baja.
2010. júl. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!