Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire muszáj/ajánlott...

Mennyire muszáj/ajánlott mérni az újszülött súlyát az első időszakban? Volt, aki nem mérte?

Figyelt kérdés
Nyilván látható a babán, ha nem fejlődik, illetve gondolom a védőnő/gyerekorvos is ellenőrzi a súlyát. Volt, aki nem használt mérleget?

2020. ápr. 22. 10:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Én egyáltalán nem mértem soha. Igény szerint szoptatom. Ügyesen szopizott, láthatóan szépen gyarapodott. Nem eszik minden gyerek ugyan annyit. Ha nem elég neki, úgyis reklamál
2020. ápr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Horaires ***** válasza:
91%
Mi nem mértük. Rohamosan nőtte ki a ruhákat, pelenkákat, egyértelmű volt, hogy gyarapodik.
2020. ápr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én mértem minden héten, mivel félig sárgán küldték haza a kórházból. Tápszeres elejétől, megnyugtatott hogy láttam a súlyát gyarapodni.
2020. ápr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Mi használunk,mert kíváncsiak vagyunk a súlyára.A védőnő megméri havi egyszer,illetve már nem,mert csak telefonon tartjuk a kapcsolatot.A doki is csak oltásokon mérte,de már ő is csak beadja az oltástés ki vagyunk rugva.Nem muszáj mérni,de szerintem hasznos.
2020. ápr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Az első-második gyereknél még mértem, a harmadik-negyediknél már nem. Szóval akkor ajánlanám, ha az anyuka nem tudja biztosan megállapítani a baba állapotát, hogy mennyit evett. A mérés egy segítség lehet az amúgy általában csekély önbizalommal rendelkező ifjú anyukáknak.
2020. ápr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor fontos, ha a baba koraszülött, vagy kis súllyal születik, illetve, ha nehezen indul be a tej. Egyébként apa is betudja szerezni, amíg kórházban vagytok, ha mégis kell. Nálunk is így volt.
2020. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Nekem a védőnő tanácsolta, hogy ne méregessem mert idézem “bele fogok csavarodni”. Azt mondta, hogy ha van napi 6 pisis pelus akkor teljesen rendben van. Egyébként ránézésre is jó súlyban volt a gyerek, ezért bár volt itthon babamérleg, az ösztöneimre hallgatva nem méregettem csak nagyon ritkán, hogy azért használjuk is. :D
2020. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Én is igény szerinti szoptatásra készülök, remélem, beválik! Mérleget venni már nem tervezek, a védőnőnél lehet kölcsönözni, de a vélemények alapján lehet, hogy azt sem fogok. Természetesen, ha valamilyen komplikáció lenne, akkor újraterveznék, de a baba úgyis jelzi, ha nem elég neki a táplálék, illetve gondolom tényleg látható, ha nem fejlődik.

Még egyszer köszönöm mindenkinek! :)

2020. ápr. 22. 11:01
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kb kötelező volt, kis súlyal született.
2020. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%
Egyiket sem mértem. Pedig első lányunk kis súllyal született. Sem az orvosm sem a védőnő nem kérte, hogy méregessem.
2020. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!