Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallgat rátok a babátok?...

Hallgat rátok a babátok? Gyere ide! Állj meg! Stb

Figyelt kérdés
18 hónapos a kisfiam és mintha a falnak beszélnék!Más babája is ilyen?Mikor fogja ezeket megérteni?
2010. júl. 27. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Érti, de nem érdekli még. A gyerekek kb. 1 éves koruk körül már tapasztalhatóan megértik a megszokott mondatokat, tudják és értik, hogy nekik szólsz, csak azt nem, hogy amit te mondasz, az milyen fontosságú. Mivel eleve a fontosság fogalmát nem ismerik, így nem is tudják, hogy amit te mondasz neki, az mennyire fontos dolog. Így reális a megfogalmazás: értik, de nem érdekli őket.
2010. júl. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kedve akkor igen,ha éppen olyanja van akkor le se tojik:DDDDD
2010. júl. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyere ide azt még néha nem "hallja" meg de az állj meg-et igen.

Szintén 18 hónapos fiú.

2010. júl. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Alkalmi süket, 16 hónapos.

Ha arról van szó, hogy "Gyere ebédelünk, Megyünk pá-pá, Kérsz teát, Hintázunk" akkor egyből érti miról van szó

De ha a "Gyere ide, Mássz le onnan, Tedd le, Ne nyúlj hozzá kérésekre általában csak vigyor a válasz.

2010. júl. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos fiúk: az egyik odajön, ha mondom neki, a másik megáll, majd hátat forditva elrohan. Természetesen mindkettő érti, mit mondok.


Elmesélem a tegnapi sztorit: az egyiken még nem volt cipő, ő később kelt. Mondom neki, hogy "gyere, fel kell venni a cipőt", közben én kidobtam a pelust. Mire visszafordulok (3 mp), az érintett ül a lépcsőn (eredeti helyétől több méterre), az egyik cipőt szuszakolja a lábára, a tesó mellette, a másik cipőt tartja türelmesen, hogy ha az első felkerülne netán valami csoda folytán, akkor rögtön odaadhassa a másikat is. Olajozottan összedolgoztak :-)

Szóval ne aggódj, megért ő mindent nagyon jól, csak még nem vagy biztos benne, ezrt ő eldöntheti, hogy tényleg meg is akarja-e érteni :-)

2010. júl. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
16 és fél hónapos a kisfiam, és néha olyan, mintha a falnak beszélnék. Szelektív a hallása :))) De most megnyugtattatok, mert eddig azt hittem én csinálok valamit rosszul, ezért nem hallgat rám :)))
2010. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!