Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg akkora tragédia ha...

Tényleg akkora tragédia ha nem kap édességet a baba?

Figyelt kérdés

1 éves kora óta hallgatom, hogy miért nem kap a gyerek csokit, kekszet, sütit stb. Mikor közlöm a drága nagyszülőkkek, hogy azért mert nincs rá szükség akkor én vagyok a hülye. Szerintük kell, mert a cukor erősíti a csontot 😲 Lassan 1,5 éves a lányom, mostmár a csoki mellett cukros üdítőt is kéne vele itatnom. Én vagyok ennyire maradi? Mert látom, hogy ismerősöm is a hasonló korú babájának fánkot, kubut, chipset ad. Nem mondom, hogy soha nem kapott a gyerek 1-1 falat édeset, de nem csinálok belőle rendszert és csak nagyon minimálisat adok neki.

Hogy van ez mostanában?


2020. ápr. 28. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

5,5 éves a lányom és még sosem kapott cukros szart. Tisztában van vele, hogy miért egészségtelen és ha erőszakolnád sem enne-inna cukrosat. Mégis kap sütit, fagyit, tortát,csokit-mindenből van sztíviás, xylitolos, ami mindkettő egészséges és természetes édesítő. Tőlem hüledezhet bárki. :D A fogai makkegészségesek- a fogorvos mondta,hogy évek óta nem látott ilyen hófehér, lyukmentes tejfogakat-és nem "babahájas" ,azaz kövér. És nem hiperaktív hisztérika. Nagyon is jól csinálod. A cukor egy felesleges szar. Nem semmiért az első tanács, ha daganat van,hogy azonnal kiiktatni a cukrot. Nem mindenki hízik tőle, van akinek máshogyan teszi tönkre a testét.


Mindjárt jönnek a bezzeganyák. Ne törődj velük, tömjék csak a gyereket cukorral és fejezzék ki ezzel a szeretetüket :).


A Kubu meg a tejszelet a legcukrosabb szemét amúgy...


Ezt a cukor-csont összefüggést max nagyonbutáktól hallhatod, mert pont az ellnekezője az igaz. Ne menjek messzebb, a férjem orvos és az egyik szaklapjában volt erről egy cikk, hogy összefüggés van a cukrobevitel és az oszteoporózis között.


Nagymamát az első próbálkozásnál olyan határozottan leállítottuk,hogy azóta ő is sztíviával főzi a lekvárt :D.

2020. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Első válaszoló : az oviban hogy oldod meg, hogy ne kapjon tortát, sütit, édeset?


Én 2.5 éves koráig nem adtam cukrosat. Ma már kap, és megtanulta a mértéket is. Csak kicsit kap, a foga gyönyörű, nagyon vigyázok rá.

2020. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mértékletesség! Ez a kulcsszó.

Itthon nagyon titkán kapott nasit. Nagyszülőknek megmondtam, hogy inkább gyümölcsöket hozzanak vagy magvakat.

5 éves és hófehérek a fogai, egy lyukas sincs neki. Nincs egy gramm felesleg rajra.

A boltban előfordul, hogy választhat valamit és nem édességet, hanem mangót vagy ananászt választ.


#1 válaszolót nem szeretném elkeseríteni, de az oviban és nem csak az államiban, még a főzeléket is cukrozzák, hogy jobban csússzon a gyerekeknek. Hetente 1-2 alkalommal a reggeli kalács vagy valami péksüti.


Ha nem alap, hogy nassol, akkor semmi baja nem lesz. Mondjuk nem 1-1,5 évesen. De ilyenkor 1-2 nyalás a fagyiból vagy pár falat szülinapi torta teljesen rendben van.

2020. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Kb. 2 ès fèl èves koràig nem kapott èdessèget, mèg pèksütemènyt sem a gyerekem. Egy pici gyereknek semmi szüksege ilyesmire. Mègis dagi volt meg volt lyukas foga.
2020. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Bekerül oviba/suliba és cs...heted. Minden héten többször kapnak édességet, péksüti, rudi, puding, joghurt, dörmi, tejszelet..
2020. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Én 3 éves korában adtam példaul először csokoládét neki. Persze nem mindennap kap és cukros üdítőt sem de heti egy két alkalommal adok neki. Szerintem nincs ezzel baj. Az egyik ismerősöm gyermekének 3 éves pont a kicsije és már több rossz elfeketült foga van a sok cukortól és édességtől. Mértékkel adod nem lehet semmi probléma szerintem ezzel.
2020. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Aki nem ad a gyereknek sem édességet sem uditot, remelem o sem eszik es iszik ilyeneket soha.
2020. ápr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a szüleim két éves koromig nem adtak se csokit, se édességet, se cukros üdítő italokat, utána is csak évente párszor kaptam. Sose voltam oda ezekért a dolgokért később.

Most vagyok terhes az első gyerekünkkel és neki se szeretnék adni ilyen szarokat egy ideig egyáltalán, utána padig csak nagyon nagyon ritkán pl. karácsony, szülinap, stb.

Szerintem jól csinálod ezt az egészet nagyon sok szülővel, nagyszülővel ellentétben :) Úgyhogy szerintem ne add be nekik a derekad, akármennyire is idegesítő ez az egész.

Az anyósom és a férjem nővére is ez a cukorral, kólával tömjük a gyereket típus, úgyhogy már előre félek, hogy mi lesz... De szerencsére a férjem velem ért ebben egyet :)

2020. ápr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan nem adok neki. De ha én vagy az apja eszik és kér akkor kap belőle. Szinte bármiből. De nem az íze miatt kedveli csak kíváncsiság. Csokiból megeszik egy fél kockát majd ide adja ennyi. Egyáltalán nem vontam meg tőle ezt Ő is tudja ezért nem érdekes neki 😃
2020. ápr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg tényleg csak ritkán és keveset kap, nincs semmi baj. Nem kell átesni a ló túloldalára. De a cukros üdítőket azért hanyagolnám.
2020. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!