Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meghalt 2 naposan a babám...

Meghalt 2 naposan a babám hogyan tovább? ezt nem lehet túl élni!

Figyelt kérdés

Halála oka a nagyerek teljes felcserélődése! 29 hétre született, lepényleválás miatt. Kis csoda baba volt. Szörnyen fáj!!! Nem mennek a napok félek a nappaloktól és az éjszakáktól a holnaptól.

Műtötték volna de a kis súlya miatt nem lehetett. Nem tudom mit csináljak légyszívesebben ki sem kelnek az ágyból de van itthon egy két és fél évesem. De állandóan ő jár az eszembe



2018. aug. 6. 20:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Istenem... Fogadd legőszintébb részvétem. Mindenféleképpen kell egy pszichológus neked, minél hamarabb keress fel egyet, aki a gyász és a feldolgozásra specializálódott. És tarts ki, a 2 és fél évesednek, Te vagy a világ! Kitartást kívánok Neked!
2018. aug. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Részvétem, nagyon szörnyű lehet. Ugyanazt tudom tanácsolni mint az egyes, pszichológus! Ebből magadtól sosem fogsz tudni egészségesen kijönni :( Kitartást!
2018. aug. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, elképzelni sem tudom ezt a fájdalmat!!

Szerintem engedj teret az érzéseidnek.

Engedd, hogy azt érezd amit érzel.

És adj időt. Az agy szinte fel sem fogja ilyen hamar a veszteséget.

.Vegyél igénybe segítséget, hiszen gyermekágyban vagy.

Család, barátok? Csak azokat engedd közel, akik támogatni tudnak ebben a helyzetben.

A két évest bem tudod mamára bízni egy kis időre?

Csak amíg erőre kapsz?


Egy fontos, ne vádold magadat! Nem vagy hibás, és azért sem amit érzel! A hornonok is dúlnak...

A gyász senkinek nem megy pikk-pakk.

Sok türelmet és erőt Neked és szeretteidnek!

2018. aug. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon szomorú. Fogadd őszinte részvétem. Elképzelni sem lehet, mekkora fájdalom ez. Keress fel egy pszihológus, beszélgess sokat szeretteiddel.
2018. aug. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
KITARTÁS!
2018. aug. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez szörnyű, nagyon sajnálom:( elképzelni is nehéz, mit érezhet egy szülő ilyenkor.

Én is a pszichológust ajánlom, nem ciki egyáltalán, ha megszólna miatta bárki is, az szégyellje magát! Ha az embernek a teste beteg, orvoshoz megy, míg ha a lelke, akkor pszichológushoz.

Kitartást kívánok neked!

2018. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

Végtelenül sajnálom...

Mi az ikreinket veszítettük el, mert túl korán születtek.

Az elején én is így voltam. Nem akartam felkelni, emberek közé menni, nem bírtam babakocsira nézni... stb.

Tudatosan vettem erőt magamon és elkezdtem 'edzeni' magam: pl. akkor is elmentem boltba, ha nagyon nehezen szántam rá magam; tudtam, hogy ezen át kell esnem. Nekem segített a zene is. Olyan számokat hallgattam amiben meg tudtam élni a fájdalmam.

És jártam pszichológushoz, kineziológushoz, perinatális tanácsadóhoz.

Fizikailag is edzettem magam; futni jártam, ezzel az indulataimat is le tudtam vezetni.

De a legnagyobb erőt az újrakezdés gondolata adta: eldöntöttem dacosan, hogy már csak azért sem hagyom magamat! Ugyanolyan boldog akarok ismét lenni, mint amíg vártam őket. Pár hónap alatt megtört nőből harcos amazon lettem. Újra beültetésre mentünk -az ikrek is lombik babák voltak. Újra és újra nekifutottunk. Aztán pont 1 évvel később, ugyanakkor ismét ikreink fogantak, de végül egyikőjük tartott ki mindvégig mellettünk. Ő a kislányunk, aki most 3 hetes...

Csak előre szabad menni! Örök szívfájdalmam marad, hogy nem lehetnek velünk az ikrek, de muszáj tovább menni! Kapaszkodj a férjedbe, a gyerekedbe, adj hálát azért, hogy ők veled vannak! Sok erőt kívánok!

2018. aug. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem! 😭 Tarts ki ott a másik gyermeked érte muszáj erősnek lenned öleld magadhoz aludj vele. Engem mindig megnyugtat a gyermekem közelsége. Keress fel egy szakembert,aki tud segíteni. Ez nagyon szomorú kitartás ölelés így ismeretlenül.
2018. aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó nagyon sajnálom ami veled történt! Mondjuk nekem nem lombik de nagyon félek hogy nem lehet több gyerekem! Ha megengeditek elmesélem a történetem.

Tavaly júniusban pozit teszteltem öröm boldogság már nagyon vártuk. De sajnos 8 hetesen spontán elvetéltem, nehéz volt, de úgy gondoltam nem volt egészséges azért kellett mennie. Januárba ismét teszt pozitív még nagyobb öröm. 8 hetesen újra véreztem, nagyon megijedtem, rögtön orvos, babának nincs baja szívhang tökéletes. A vérzés egészen a 12.hétig elkísért, 1 hét kórház de nem tudták honnan jön a vér. 12 ultrahangon minden tökéletes baba jól van vérzés már nincs. 18.héten ultrahangon megállapították hogy a köldökzsinórba csak két ér van 3 helyett, újra ijjedelem de az orvosok azt mondták hogy ez elég gyakori de nem olyan nagy dolog. Jó rendben! Haza felé jöttünk elönt valami szinte térdig. Azt hittem újra vérzek, de nem! Ez nem az! Olyan mintha bepisiltem volna. Talán a magzatvíz ahhoz még túl korai. Haza értünk a "vizelés" nem múlt el folyik... Újra mentő! Beszállítottak, az orvos azt mondta nem magzatvíz de azért bent tart. Másnap ultrahang ahol kiderült mégis a magzatvíz volt ami lényegesen kevesebb lett. Azt mondták hogy nagyon ritka esetben a burok letapad és a víz vissza termelődik, de ennek az esélye 2%. Egy hét múlva ismét ultrahang a magzatvíz még mindig lényegesen kevesebb a baba kényszertartásban. 72 órán belül beindul a szülés. Egy hét kórház a szülés nem indult be a szívmüködése jó. Szóltam az orvosnak hogy szeretnék haza menni, ha a baba menni akar a fájások otthon is elindulnak. Hazaengedett. Itthon telnek a napok, hetek, a baba egyre többet mocorog. Szívhang figyelővel minden este hallgatás. Minden rendben! 24. héten újra ultrahang. A baba jól van, a magzatvíz mennyisége ÁTLAGOS. Keringése jó! Hullnak az öröm könnyek. Ismét múlnak a napok, hetek. Én jól vagyok, baba mozog kezdünk megnyugodni. Kezdünk elmenni a kötelező vizsgálatokra, mivel azt hanyagoltuk mert lrmondtak rólunk. Orvosok csodálkoznak az eset előtt. Csodababa. Egyik este furcsa görcseim voltak, nem fájások. Párom megijedt újra mentő! Kórházba beérve szóltam ez nem fájás, tudni illik vesekövem van és az görcsölt be. Nem hallgatnak rám!!! 29.het!!! Jött az ügyeletes orvos. Nézzük a méhszajat. Kacsa... Leül elém nem látja, fel áll lök még egyet rajta még mindig nem látja, aztán egy utolsó nagyot, a gyerekem teljesen a gyomorszájamhoz nyomva. Nincs nyitva! Osztályra felvett, azért nézzünk hétfőn egy ultrahangot. Ez volt szombaton. Vasárnap este kórházi ágyon, érzem valami folyik ki belőlem, biztos folyás, mindjárt megyek teszek be tisztaságit. Köhögtem jobban folyik. Talán megint a magzatvíz. Odateszem a kezem. Csupa vér. Szólnak a nővérnek. Bejön. Álljon fel megnézem. Mindent elönt a vér! Nem fáj semmim, akkor mi ez?. Azonnal toltak a szülőszobába. Te jó ég mi ez? Sürögnek forognak körülöttem de senki nem mond semmit. Úristen a gyerekem jól van??? Nem hallanak? Mondjanak már valamit!!!! "Azonnal toljuk a műtőbe" 5 perc múlva aludtam, ébresztenek. Gyerekem hol van? Jól van? "igen anyuka megszületett a fia. Ez volt kb 23 órakor. Annyit mondtak ne aggodjak reggel ha felkelek meg nézetem mielőtt viszik el. Mert mivel koraszülött át kell szállítani egy másik kórházba. Egész éjszaka nem aludtam vártam a reggelt. Páromnak is akkor szóltam, mert csak akkor adták ide a telefonom. Felkeltem az ágyból 7 órát feküdtem a császárral. De a gyerekem már nem volt ott elszállították. Rögtön hívtam a kórházat. Kritikus állapotban van de náluk 1-2 órán belül ez változhat. Ujrahívtam. Kardiológus megvizsgálta, szörnyű hír, az erek felcserélődtek. Ahhoz hogy műteni lehessen legalább két és fél kiló kell hogy legyen. Rögtön szóltam az orvosomnak engedjen el. A gyerekem mellett a helyem, nem nekem labadozni. Rendben! Másnap elengedett. Haza jöttem össze pakolni, a gyerekektől elköszönni. Egy ideig úgy sem leszek itthon. Aznap délután szóltak a kórházból, ha akarunk azonnal induljunk mert a baba nem biztos hogy megéli a reggelt. Azonnal mentünk. Az orvossal beszéltünk. Sajnos nincs mit tenni, a vére savasodik. Kb 20 percet maradhattunk. Addig néztem beszéltem hozzá énekeltem. Haza értünk. Kb 1 óra múlva megszólal a telefon. A kisfiú elhunyt. Még akkor fel sem fogtam.....

És innentől kezdve nem találom a helyem. Ha milliomos lennék még a házból is elköltöznek. De nem tehetjük meg!

Pszichológus... arra nekem a kicsi mellett nincs időm! Apukanak dolgoznia kell. Nagyszülők, nekem édesanyám 3 éve meghalt! Apám újra nősült, nem túl fényes a kapcsolatunk. Dolgoznak semmire nincs időjük. A másik mama is dolgozik, egyedül él, muszáj neki. Van egy testvérem akivel hónapok óta nem beszélek, szóval nincs senkim egyedül vagyok a fájdalommal!!!!

Elnézést hogy hosszú voltam, de jó volt leírni :(((

2018. aug. 7. 00:12
 10/21 A kérdező kommentje:
Bocsi, utolsó előtti, nagyon sajnálom!
2018. aug. 7. 00:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!