Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azért mert más elszúrta a...

Azért mert más elszúrta a kicsi nevelését, miért negem kell piszkálni?

Figyelt kérdés

Hasonló korú gyerkőceink vannak. És a két kicsi ég és föld.

Ha úgy vesszük pocsék anya vagyok, mert hagyom a törpét kicsi kora óta egyedül enni próbálkozni, ha elesett nem szíjaztam le, ne legyen újabb esés, míg ismerős pont ezt teszi. Odáig fajult a dolog, hogy az Ő 14hónapos kislányuk még magától nem ül, csak folyós ételt eszik cumisüvegből, nem gagyog bezsél babául egy kukkot sem, bezzeg a fiam egyedül jár, egyedül eszik, üvegből segítséggel pohárból egyedül iszik. Mondja anya, meg cicc, meg amit egy ekkora baba halandzsézik.

És én vagyok froclizva, hogy milyen pocsékul csinálok mindent a gyerek körül, hogy nem törődök vele, nem dadusolom, nem fejlesztem, mert hagyom egyedül játszani, nem sipogok neki centiről az arcába. Hogy is vagyunk akkor.

(A kislány teljesen egészséges) Akkor most melyikünk a rossz anya?


2010. júl. 28. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyikőtök sem!Csak másképpen neveltek....Mellesleg mi is olyanok vagyunk mint TE/TI!Engedd el a beszólásokat és legyél büszke a kicsidre!Nagyon ügyes kiscsaj lehet:)Lehet irigységből frocliznak mert látják,hogy Ti mindig közelebb értek a célhoz,ők meg inkább hátra felé haladnak vagy csak egy helyben toporognak!

3 gyerekes

2010. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha egy 14 hónapos gyerek nem ül, csak folyósat eszik, nem kanalazik, nem gagyarászik, akkor ott valami nagyon nem stimmel. Komolyan egészséges az a gyerek?


Egyébként meg hagyd, ne foglalkozz az ismerőssel, kerüld velük a kapcsolatot. Amúgy is felesleges mindenféle összehasonlítgatás, meg versenyeztetés, de nálatok pláne, ekkora különbségeknél. Nyilvánvalóan csak féltékenységből, meg irigységből froclizik, mert a legjobb védekezés a támadás.

2010. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyikőtök sem rossz anya. Ne menj bele ilyen piti kis versenyekbe..
2010. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem versenyeztetni akarom a gyerekeinket, sajnos szemmel látható, hogy a fiam győzne, nincs mire versenyezniük most, majd ők bicikliversenyben, ha ott tartanak egymásközt .


Hanem azzal húzott fel nagyon, hogy szerinte én felelőtlen nemtörődöm anya vagyok, mert szegény gyereknek már fel kellett nőnie, ezért csinál ennyi mindent, mert én nem adom magamtól. Szerinte egy 14hónapos gyereknek ilyesmire amit a fiam csinál nincs szüksége.

A gyerekorvos elküldte a kislányt már minden létező vizsgálatra, miért nem fejlődik, de okot max az ingerszegény környezetre mondanak. Mert pl pápázik és megmutat dolgokat, tehát szellemileg is minden oks lenne vele, az izomzata azért gyengébb mert nem használja, pedig...

2010. júl. 28. 15:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat akkor engem is piszkálnak nap mint nap amiért az egy éves gyerekem ügyesebb és a beszédben fejlettem mint a többi vele egy idős sőt még az idősebbek is. Vannak ilyen anyukák. Nem kell velük foglalkozni. A gyereket én is sajnálom amiért ilyen "dilis" anyja van, de nem tudsz velük mit kezdeni. Ha felveszed amit mondanak csak neked lesz rossz, de a kislánynak nem lesz jobb.
2010. júl. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzeted nálunk a nő még szidja is a saját gyerekét hogy miért nem olyan okos mint az enyém és állandóan panaszkodik rá.Féltékeny a lányomra és ezért én szépen lekoptattam őket mert elegem van az állandó hasonlítgatásból és hát annak a kislánynak papírja is van róla hogy pszichésen beteg.Óvódába megy és még nem szobatiszta meg a többiek....
2010. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

15:11-es vagyok.

Nem úgy értettem, hogy Te versenyezteted, hanem pont a másik anyuka hasonlítgat folyton.


Na de ez az indok marha jó, hogy azért vagy rossz anya, mert túl sok mindent tud már a gyereked... Ez idáig a "csúcsbaromság" amit hallottam. És az nem tűnik fel annak az anyukának, hogy már a gyerekorvos is mindenféle vizsgálatra küldi őket? Vagy szerinte az orvos is hülye és felelőtlen, mert aggódik, hogy elmaradott a gyereke?


Szerintem az ilyen emberekkel már nem kellene finomkodni, valakinek jól az arcába kellene olvasni, hogy ő az, aki elcseszi a dolgokat, és ha nem változtat sürgősen, akkor a saját gyereke fogja egész életre kárát látni.

Menjen el egy játszótérre, és hasonlítsa össze lányát a többi 1 évessel. Garantált, hogy mind többet tudnak az övénél. Akkor mindenki rossz anya, csak ő nem?


Én nem is értem, hogy alakulhatott ez így ki, a kicsi babák annyira utánoznak mindent, még csak tanítgatni sem kell őket, maguktól kezdenek gagyogni, integetni, kanalat próbálgatni - már ha egyáltalán látnak ilyet. Azt a szegény kislányt talán egy sötét szobában tartják egyedül?


Bocs a kirohanásomért, de ezen nagyon felhúztam magam.

2010. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Fél éves koráig a kicsit szél se érhette. Semmi baja nem volt a 3hónapos oltás után, az anya akkor is olyan hisztit csapott, csak néztem, az oltás helyére jégkockát szorított csak úgy, rá kellett szólni, hogy kéklik a gyerek lábikója, fázik, 40fokban, csak egy példa. Akkor szóltam először és utoljára az életükbe, kiosztott, hogy majd meglátom az én fiam egy hónap múlva mennyire fog szenvedni, én is majd jegelni fogom a lábát, hát nézzem meg, mennyire szenved a kicsilánya, ha nem tenné mennyire rossz lenne neki...

Játszószőnyegre azért nem tette sose, vagy csak a szőnyegre, mert felfázik, port lélegzik be, bacis...

A kiságyban volt a kicsi zenélő körforgóval, néha az anya felvette, ringatta.

Az a dadusolás ha a baba arcába belehajolsz, szegény alig kap már levegőt annyira, és valami repedtfazék hangon gügyögsz neki, fürdés után meg egy maszírozás. Ezért nem fejlődik a kicsi, telljesen bezárja, egy plüsmacit több inger ér egy sötét dobozban, mint azt a kislányt:S mondókázni minek, földön elszórva játékok, hogy legyen cél miért mászni, nem azoknak a polcon a helye. Nálunk még mindig megvannak az ütközők, amiket a mászás miatt letettem a szőnyeg sarkára, a kicsit meg középre, forgás kúszás-mászsá persze a hangerőszabályzás ezért is fejlődhetett, szerintem. Az ő lánya 12hónaposan kezdett el kúszni, felveszi, én meg kék zöldre vertem a térdem lábszáram annyit kúsztam a kicsivel, hogy lelkesítsem, megy ez nekünk, mászásnál csak a térdem... De van is eredménye.


Etetni cumisüvegből, az egyik etetőcumira csinált akkora jukat amin az agyontúrmixolt szmötyi kifolyik, a mai ebéd valami zöldespirisas trutyi volt a kicsinek, zöldségfőzelék, de komolyan anyatej állagúra képes turmixolni. Közben a fiam szilvásgombócot evett kanállal egyedül.

A játszótér szerinte a bűn melegágya, ott a gyerkek bandáznak, megsérülnek, szerinte a játszóteres gyerekek közül minden második börtönlakó vagy mozgássérült lesz.


Az orvosok, na az egy másik mise. Mindig valamin hisztizik a dokival, védőnővel. Mert ő azt olvasta hogy... a doki meg csak pislog, hogy na akkor mivan, hallani nem hallot olyanról amiről az anyuka karattyolt, pedig egy nagyon jó gyerekorvosuk van.

Sajna a fiam a télen benyalt valami vírust(h1n1 járvánnyal egy időben volt valami tüdőgyuszis vírus is) na én bevittem a kicsit a másfeledik beteges nap éjszakáján a kórházi ügyeletre, mert sírva köhögött, a dokik persze azonnal kezelésbe vették, vérvétel, nade egy 6hónapos babánál vénát szúrni művészet, leszorították, kicsit megpüfölték... Ott akkor én is az idegtől reszkettem, és ha nem "életmentő" amiért püfölik a gyerekem megtépem a csajt, de mint orvos, aki a gyerekemért küzd, egy mukkot sem szóltam. Mikor véget ért a kórházi szenvedésünk beszélgettünk erről is, na megint dilizett, hogy ő így meg úgy vette volna ki a doki kezei közül a gyereket, meg vitte volna haza, és, hogy fuldoklott a kicsi az nem számít....


És ezekkel az agyrémekkel él nap mint nap, bocsánat érte, de nem csodálom, hogy az apuka inkább külföldre ment dolgozni cégen belül, és terhesség baba előtt egy normális csaj volt, most meg...

Fél évente egy óra és éveket öregszem miatta. Bele sem merek gondolni mi lesz a legközelebbi alkotása, ha esetleg télen összefutunk és a fiam hógolyózik, akkor épp mivel akarom elveszejteni gyermekem:D

2010. júl. 28. 19:56
 9/9 anonim ***** válasza:

hát ez nem normélis, az tuti. mondjuk sztem az nem gáz, ha 14 hsóan nem eszik önállóan, az enyémet kb. 16 hsóan kezdte érdekelni, hogy maga kanalazzon. de az hogy nem ül...sztem ez fura. tényleg kizárták a szervi/pszichés okokat? nekem ez nagyon nem stimmel. mert hogy nem megy mondjuk ,rendben, de hogy nem ül...nem is mászik?

amúgy én is úgy nevelem az enyémet, ahogy te a tiédet, legyen minél önállóbb. ha kell neki segítség megadom, de innkább próbálom megmutatni, hogyan oldja meg, vagy megmondani , mert már abból is sokat ért, ahelyett hogy megcsinálom. gyakran csodálkozom, hogy az enyémnél 3-4 évvel idősebb kislányok nyávognak, hogy nem mernek lecsúszni a nagy csúszdán, csak a akicsin...az enyém már most lecsúszik simán magától a nagyon is, fel is megy egyedül a lépcsőn már 2 hónapja, pedig még cska 19 hónapos. persze figyelek rá, de nem rakom búra alá, nem is hagyná, nem az a típus. őt meg a múltkor nézték 3 évesnek, (egy óvónő anyuka, ráadásul), a játszótéri "produkció" következtében. :)

2010. júl. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!