Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell azokat állandóan...

Miért kell azokat állandóan piszkálni, akiknek nem szobatiszta még a gyereke 1,5 évesen?

Figyelt kérdés
Már nagyon idegesít ez a téma. Mert az én gyerekem már 1 évesen bilizett, meg hogy már 10 hós korától biliztettem és ezért. Az én kisfiam most 20 hónapos, kb. 1,5 hónapja ül rá de még nem produkált bele. Ha ráakar ülni, akkor ráül. Meg, hogy minek 2 évesen pelenkázni, már rég szobatisztának kéne lennie. Bocsi, de már nagyon kiakadtam ezektől. Nem minden gyerek egyforma. Miért fáj az másnak, ha én még akár 2,5 évesen is pelenkázok. Én is 2,5 évesen lettem szobatiszta, pedig textil pelum volt.De már 1,5 évesen ráültem, de csak 2,5 évesen szóltam, hogy pisi-kaki, és 1 hét alatt teljesen szobatiszta lettem.
2010. okt. 7. 09:58
1 2
 1/17 DanaS ***** válasza:
Tudom nehéz, de ne foglalkozz velük! Végül is elég ha ovira szobatiszta. Teljesen általános hogy hasonlítgatják a gyerekeket ebben-abban. Biztos van olyan amit a te gyereked viszont előbb csinált mint a másé.
2010. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük!Az én nagyobbik fim áprilisi születésű és amikor a 2 évet töltötte akkor azon a nyáron lett szoba tiszta.Tehát el mult 2 éves.És szerintem a kisebbikkel is ugyan így lesz mert ő is áprilisi.És a nyáron sokkal könnyebb volt leszoktatnom.
2010. okt. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

az én kislányom is 20 hónapos és már 5 hónapja van bilije,de csak 2szer pisilt bele,de csak véletlenül,mert pont rajta ült.egyébként még nem érdekli.pedig már érti mit kellene vele.

ne foglalkozz senkivel,egyszer úgyis szobatiszták lesznek!!

még nem késtek le semmiről!

én már szeretném mert kényelmesebb és a pelenka árából mást is tudnék neki venni,de majd egyszer ha ő is úgy gondolja.mert erőltetni nem szabad.



24N

2010. okt. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Na kíváncsi lennék 10-ből hány gyerek szobatiszta ilyen idősen. Max 1.
2010. okt. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerencsére én ezt nem tapasztaltam. A lányom májusban lett 2 éves és nyáron 2 hónap alatt fokozatosan éjjel-nappalra teljesen szobatiszta lett. Én meg nagyon boldog voltam, hogy ilyen hamar, ilyen ügyesen ment neki.

Neki is volt egy időszaka másfél éves kora körül, mikor ha épp olyan kedve volt, akkor ráült a bilire és vagy pisilt, vagy nem, de pár hét után elvesztette az érdeklődését. Mi meg nem erőltettük, így fél év múlva magától kezdett megint érdeklődni és minden simán is ment.


Ne foglalkozz azokkal, akik ilyeneket mondanak!

2010. okt. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is másfél éves, de engem csak a szüleim "cseszegetnek" hogy miért nem próbálkozok a bilivel,mert hogy anno ilyen idősen a babák már szobatiszták voltak. Hát ez engem nem érdekel, majd jövő tavasszal vagy nyáron biliztetek, addig ráér. Egyébként mindenhol azt hallom,hogy 2-3 évesen lesznek szobatiszták a gyerekek, akkor meg?
2010. okt. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem 14 hónapos a kislányom. Nálunk a párom szülei kérdezték párszor,hogy mikor nem lesz már szükség a pelusra.. Mondtam,hogy ráér még...Nem hiszem,hogy nagyon felfogná,hogy csak abba kéne belepisilni,kakálni..,meg ők mondjuk nem is cseszegetés képp mondták,mert azt azért hozzátették,hogy nem emlékeznek,hogy annó hogy is volt ez az ő 3 gyereküknél... Na de ha ők már 1 évesen szobatiszták lettek volna,akkor sem erőltetném rá a bilire a kislányom,mert ők már hamarabb csinálták... :)


Nekem az egyik ismerősöm mesélte,hogy az ő párja kiskorában már 5 hónaposan!!!!! bilizett,és egyáltalán nem kellett neki pelus... Na mondom persze.....valószínű...!!!! :D

2010. okt. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe! Minden gyerek belülről egyszer csak megérik a dolgora és elkezdi zavarni a pelus. Akkor majd szól, ha kell neki. Nem szabad ezzel nyomasztani őt, meg másoknak sem kéne Téged nyomasztani ezzel. 1O hós a kisfiam, eszembe nem jut bilire ültetni, nincs is még neki. Állítólag anyám 8 hós koromban vett nekem egy bilit, imádtam vele játszani, de csak 2 évesen lettem szobatiszta, teljesen magamtól. Nem soká én is veszek neki egy bilit, hadd ismerkedjen vele, és majd ő szól ha oda szeretné végezni a dolgát. Nem sietünk!:)
2010. okt. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Engem csak anyukám cseszeget e miatt. 19 hós a lányom. Néha bilizik, de csak pisil, 10 hónaposan minden reggel belekakilt, aztán megunta. Én nem foglalkozok azzal, hogy ki mit mond, engem csak a pelus ára zavar. Jó lenne ezzel spórolni, de ha nem megy hát Istenem...
2010. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyszer volt az RTL Reggeli Csak csajokban egy anyuka, aki azt mondta, már az újszülött csecsemője is a wc-be végzi a dolgát,nincs is szükség pelusra,ugyanis jelzi,hogy mikor kell neki pisilni, kakilni. :-D
2010. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!