Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mesélnétek nekem tapasztalatok...

Mesélnétek nekem tapasztalatokat a bölcsbe szoktatásról?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akiknél aktuális a téma, vagy van ezzel kapcsolatos tapasztalatuk, átestek már ezen. Kisfiam 2 éves korában sajnos bölcsödés lesz, és már előre rettegek, hogy vajon mennyire lesz "zökkenőmentes" a beszokása. Elég akaratos, ennek gyakran a hisztivel is hangot ad. Megetetni néha szinte lehetetlen, hisz nem képes megülni a fenekén, már szalad is tovább. Nem tudom, hogy ott hogyan fogják ezt megoldani, vagy ha nem ül le, egész nap nem eszik semmit?? Aztán az alvással is vannak problémák, nélkülem nem is alszik el.... Anyukák! Várom a tanácsokat.
2010. júl. 28. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de én is várom a válaszokat, a lányom másfél évesen megy bölcsibe :(
2010. júl. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 2éves,másfél éves kora óta bölcsis.

Nekünk úgy ment a beszokás mint a parancsolat.

Nem volt hiszti,sírás (csak én sírtam,de nem ez volt a kérdés:)),nem evés,nem alvás.

Én nem tudtam elaltatni a bölcsiben,a gondozó néni igen.

Otthon semmit sem eszik meg, a bölcsiben mindent.

Szeret ott lenni,szívesen megy reggel,de mikor megyünk érte nekünk is nagyon örül.

Tudom,hogy nehéz ez lelkileg,de látom,hogy a fiam egy boldog,kiegyensúlyzott,bölcsődés nagy fiú és nagyon büszke vagyok rá!:)

Ha lenne még kérdés,írjatok nyugodtan!

2010. júl. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia az én fiam is most megy szeptemberben bölcsibe. Anya ott gondozónő. Ne aggódj megoldják az ilyen dolgokat. Vannak sokkal rosszabb babák is, akiket nagyon elkényeztetett az anyjuk vagy az apjuk. Velük sem könnyű de ügyesen helytállnak. Max 3 hónap és rá sem ismersz a Picikédre. Megszokja a benti dolgokat. Csak arra kell figyelni, hogy amikor nincs bölcsibe akkor is meg kell tartani azt a napirendet, amit odabent tartanak. Különben borul az egész és nem fognak díjazni. Kezdhetik előlről. Nekünk ennyiben kell segíteni nekik. Sok sikert a bölcsihez és remélem minél kevesebb problémával megúszod.
2010. júl. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató válaszokat, igazából reménykedem, hogy jól fogja viselni az "elválást", mert nem tudok itthon maradni vele 2 éves kora után. Abban is bízom, hogy a durva hisztiket megtartja itthonra, és hogy nem sír sokat, mert a szívem szakadna meg érte.
2010. júl. 28. 16:33
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiam 18 hónaposan kezdi a bölcsit , én is rettegek!

Nem igazán van oda a gyerekekért, és nem is erőszakos!

Félek rossz sorsa lesz, mert a többi gyerek bántani fogja!

Ki ,hol megy bölcsibe?

Mi Mátészalkán!

2010. júl. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam sem erőszakos, csak akaratos, az nem ugyanaz.
2010. júl. 29. 09:52
 7/7 anonim ***** válasza:
15:43-as vagyok. Mi Kecskeméten megyünk bölcsibe.
2010. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!