Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Növekedési ugrásnál, ha elég...

Gina0905 kérdése:

Növekedési ugrásnál, ha elég a tejem akkor mi baja a babának?

Figyelt kérdés
5 hetes és 4 napos a babám és 2 napja nagyon nyűgös. Felborult a napi rutinunk az étkezések között is kér. Persze cicire rakom nem hagyom sírni. Napközben is kb 20 percet alszik utána felébred és sír. Eddig sok dologgal le lehetett kötni, de most nem. Nem fáj a hasa kifejezetten, mert az elején hasfájós volt, de kapott laktáz cseppeket és elmúlt. Arra gondoltam,nehogy a több tej megemésztése okoz mégis valami gondot. Étkezésenként 110-130 ml között eszik és sokszor két étkezés között alig telik el egy óra vagy annyi se. Rengeteg tejem van csak oldalt megnyomom a mellem szoptatás után és gond nélkül kifolyik 100 ml. A védőnő azt mondta ne fejjem mert még több lesz, de akkor még becsomósodott meg begyulladt az egyik mellem, amúgy meg folyik végig rajtam óránként. Az egyik kérdésem, hogy miért lett nyűgősebb, ha van elég tej és szerintetek meddig tart? A másik kérdésem, hogy mit csináljak akkor mert csak annyit fejek amennyi könnyebbséget hoz, de a védőnők szerint nem szabad?

2020. máj. 6. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak gondold el, a friss kis szerevezetének milyen lehet ilyen gyorsan nőni...fejlődik az idegrendszerel, csomó inger éri. Az én fiam is nagyon nyűgös volt, nagyon sokat volt cicin. Most 10 hetes, 3710g-al született, és már 7 kg, és nőtt 8-9cm-t. Azért nem lehet egyszerü nekik :D
2020. máj. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Derwer ***** válasza:

Nálunk növekedési ugrásnál csak sokat aludt. De lehet fájdalmas, furcsa neki.

Esetleg masszírozd a hasát, hátha puki van beszorulva.


A tejről pedig : fagyaszd le, és akkor fel év múlva tudsz azzal készíteni kajákat. Vagy le is adhatod a tejedet, aranyat ér sokaknak...

Szerintem legalábbis, bár az is igaz, ha dlfejsz, akkor csak több lesz.

2020. máj. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jó sokat nőtt Nálad. Biztos nehéz Nekik meg is értem és, ahogy tudom segítem csak érdekelne meddig tart egy ilyen növekedési ugrás.
2020. máj. 6. 19:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, hogy meddig tart, szerintem változó. Azt olvastam, lehet csak 3-4 nap, de lehet egy hét is. Nálunk is volt rövidebb, és hosszabb is. Azt mondjuk meg kell hagyni, hogy az első olyan 3-4 hetesen lehetett, és egy hét alatt 61 dekát hízott.. na azon kibuktam kicsit :D
2020. máj. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!