Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki mostanában szül (t), a...

Aki mostanában szül (t), a vírus miatt mikor engeditek a rokonlátogatást (főleg ha messzebb élnek a rokonok - több száz km)?

Figyelt kérdés
2020. máj. 7. 07:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Nyár végén.
2020. máj. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

1 hónapja szültem. Még nem volt senki.

Mindenki aktív dolgozó,(kereskedelem, gyár) így eddig végig dolgoztak. Majd talán egy hónap múlva.

2020. máj. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Majd ha nem büntet érte a rendőr.
2020. máj. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Ismerőseim körében lett most 1-2 friss anyuka és a fb-on látom, hogy család látogatásokra járnak, hurcibálják a csecsemőt jobbra-balra, mindenki fotózkodik vele...meg a barátokhoz viszik a babát...ott is kézről kézre jár.
2020. máj. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
1 hetes a babánk. Még nem tudjuk hogy legyen. Ha nem lenne vírus, akkor is várnánk vele egy ideig. Követjük a híreket, ha már csillapodni fog, maszkban, kezet mosva jöhetnek. Július tájékán.
2020. máj. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A 4 és 1 éves március eleje óta nem látta a nagyszüleit (és senki mást sem). Úgyhogy ha most szülnék se lenne máshogy. Addig tartjuk a "karantént" míg nem indulnak újra az ovik, iskolák.
2020. máj. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Szombaton lesz 1 hónapos a kisfiam.

Mi fokozatosan engedünk, volt már aki kézbe vehette.

Párom dolgozik, boltba jár, Ő is haza hozhatja.

Ha csitul a helyzet akkor az augusztusi hosszú hétvégét Pesten töltjük majd, ott több rokont is fogunk látogatni

2020. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%
Alapból nem szoktak menni 6 hétig, nem a vírus miatt. Illetlenség
2020. máj. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

8-as, azért kíváncsi vagyok, mennyien tartják be (ha nincs vírus), hogy 6 hétig senki (nagyszülők se) látják a babát... szerintem a családok kb. 95%-ában azért a nagyszülők simán mennek látogatni az első 6 hétben, és ez az újdonsült szülőknek sokszor nagy segítség, nem "illetlenség". :)


Amúgy nem azt mondom, hogy mindenki azonnal fogdozza össze az újszülöttet, tesómék is várnak (2 hetes a babájuk), és én is várnék, de azt ugye tudjátok, hogy a kisbabákra a legkevésbé veszélyes a vírus? Akkor is, ha újszülöttek.

2020. máj. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

9

Mi a nagy segítség?

Én pl nem örülnék ha vki ide jönne a nyakunkra es még róla is nekem kellene gondoskodnom, meg hallgatni a sok okoskodast. Sajnos nálunk ilyenek a nagyszülők

2020. máj. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!