Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnatok adni 2 eves fenyevo...

Tudnatok adni 2 eves fenyevo kislanynak kaja otleteket? :/ mar kifogytam.

Figyelt kérdés

Fogzik stb.. nem is valami jo evo..

Halrudacska sultkrumpli,melegszendo ezek mennek de inkabb este eszik tobbet amugy szinte egesz nap semmit

Esetleg olyan otletek erdekelnenek ,amikbe el van rejtve zoldseg pl spenot,mert azt sem hajlamdo megenni,pedig az volt a kedvence regen :/ orulnek ha enne ilyeneket,mert felek,hogy nem kap elegendo vitamint,hiaba adom neki a multivitamint .. koszi :)


2020. máj. 7. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg olyan fasírt, amiben belül van a Spenót? Próbáltál e figurákat készíteni az ételekből? (vicces kis állatfigurákat, stb). Néha néha oda csempészve valami egészségest is.
2020. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Sajtos spenotos teszta

Spenotos rakott palacsinta

2020. máj. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Hagyd, ne erőltess semmit. A legtöbb gyereknek van fényevő korszaka. Ez is egy fejlődési korszak. Kevés üzemanyaggal is pörögnek, nem érnek rá enni, emészteni. Minket is a gyerekorvos nyugtatott meg, hogy a gyerek enni fog, ha igényli.
2020. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Adhatunk tippeket de sajnos van olyan hogy egy gyerek “semmit” nem eszik egy ideig... majd elmúlik, ne feszkózz rajta nagyon.


Zöldség krémleveseket imádják a srácaim, a levesgyöngy miatt kezdték enni, az tetszett nekik, de a levest is bevitte :) Sütőtök, répa, édesburgonya, brokkoli, hagyma, zeller, cukkini.... vagy ezek vegyesen, kb minden zöldségből lehet készíteni.


Húslevest szokták szeretni a gyerekek tésztával, répával...


Spagettiből én szoktam csinálni spenótosat is, nagy kedvencük. De itt is lehet mindenféle zöldségeket ellőni a szószhoz ugynanúgy mint a levesnél.


Szoktam csinálni hamburgert úgy hogy a húspogácsába a darált hús mellé teszek picire reszelt cukkinit meg répát, a só-bors mellett kakukkfűvel fűszerezem, nem is veszik észre benne a zöldséget már a hambiban.


A cukkiniből kevert sütit is szoktam készíteni, még senki nem mondta meg róla hogy a finom puha tésztában egy hatalmas adag cukkini van, a munkatársaim vadulnak érte.


Halrudacska mellé nálunk fele rizs, fele vmilyen párolt zöldség a köret, vajon párolt kukorica, vagy ami még nagyobb kedvencük pici koruk óta, a bébirépa.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, kitartás!

2020. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
4-es de jókat írtál. kisfiam is válogatós, nála a banános palacsinta, gyümölcsleves, bundáskenyér,zabkása vált be.Ja és mindenhez kukorica, pörkölbe pedig mindig főzök répát, vagy karfiolt , így nem veszi észre.
2020. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Vadas szósz tésztával, nálunk imádják.

Paradicsomleves, ebbe szoktam tenni padlizsánt és összeturmixolom. Így krémes lesz.

Házi pizza sok zöldséggel

Lecsó rizzsel

Pörkölt

Amit már írtak, húsleves, bolognai, spenótos tészta...

2020. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megerôsítem, hogy sok gyereknek van "fényevô" korszaka. Ne görcsölj rá, (tudom, könnyû azt mondani), ne legyen központi kérdés a gyermek étvágya. Ne ugrálj körülötte húszféle kajával. Maximum 2 félét kínálj, ha egyik sem jó, akkor nem éhes. Majd eszik, ha megéhezik.
2020. máj. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok mondani, hogy idővel nagy valószínűséggel elmúlik. Nekünk az oviig tartott. Ott gondolom látta a többieket, és azóta eszik szépen. Azt nem mondom hogy mindent, de lényegesen jobb mint volt. Szerintem a legtöbb gyereknek van ilyen időszaka. :)
2020. máj. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az en lanyom fenyevo korszakaban volt, hogy hetekig fott tojas, rizs, lapka sajt es nyers uborka kombinacion elt. En ugy voltam vele, hogy vegul is a feherje, szenhidrat, zoldseg osszetevo megvan, nagy gond nem lehet :). Azota sokat javult a helyzet.
2020. máj. 8. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!