Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 30 éves koromba szeretnék...

Ha 30 éves koromba szeretnék babát akkor nagyon el vagyok késve?

Figyelt kérdés
24/L
2020. máj. 9. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

??

Ahhoz 29 évesen kell teherbe esni..

Szóval nem

2020. máj. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jaaaaj!!! Nemnugy ertettem 🤣

Így visszaolvasva tényleg félreérthető,de én a 30 éves korra vagyok kíváncsi hogy szerinted nem késő?

2020. máj. 9. 18:18
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem késő,de az a max.Én 18 és 37 évesen szültem.Nem érzem magam öregnek,de sokkal jobb fiatalon szülni.Pl.szülsz 25 évesen,20 év mulva is csak 45 leszel.
2020. máj. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha te 30 évesen azt fogod érezni hogy na MOST kell az a gyerek, akkor se nem késő, se nem korán, hanem pont az ideje lesz.

Amúgy tök sokan szülik meg az elsőt 30 után, nincs ebben semmi, akár mert még élvezni akarják a szabadságot, vagy nincs megfelelő partner, vagy mert addig nem jön össze a baba.

2020. máj. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Nekem 39-40 a necces korhatár, amikor már nem vállalnék gyereket. Egyrészt a sok rizikó miatt, masrészt meg baromi idős lennék már a saját gyerekemhez (értsd generaciós különbség). 37 vagyok és mostanában gondolkodom azon, hogy vállaljunk-e mégegyet. Férjem benne van, nálam még pár hónap átgondolási szakaszban van a dolog. Én 32 évesen szültem és nem éreztem késeinek a dolgot, mert 26 évesen végeztem el az egyetemet, utána pár évig dolgoztam, utazgattam, párt találtam és szerintem ideális időben jött.
2020. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Dehogy vagy elkésve, aki tanul, az általában ilyen kora körül szül. Én majdnem 31 voltam a fiam születésekor, most, a második baba születésekor betöltöm a 39. èvemet.
2020. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Vagyok..

Persze gondoltam, hogy nem erre gondolsz, de nem értettem pontosan mire..



Ennyi idősen azt vallottam, hogy 30 felett nem szülök.

Max ha meghülyülök és sokadik gyereket.


Ahogy telt az idő az általam olyan öregnek hitt 30 közeledett én pedig ugyanolyan fiatalnak éreztem magam.


Közben az általam kilőtt időpont a gazdasági válságra esett.. elvesztettem a munkámat 25 évesen.


A párkapcsolatom továbbra is stabil maradt.


Ez kicsit megrogyasztotta a terveinket.


Tehát 31 lettem az első gyerek születésére.

32 a második babánál.

Tervek szerint 35 előtt lesz 3. Gyermekünk is.. ez a jövő zenéje.


Még mindig fiatalnak érzem magam🙈

2020. máj. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ugyanmár, ki a csuda hiszi azt, hogy valami a választásunktól lesz jó?


A legtöbben rosszul érzik magukat a döntéseik után, azt érzik, mégsem ezt kellett volna, a másik lehetősèg jobb lenne.


Ez van evésnél(nem kellett volna bezabálni), munkánál(ez nem olyan, mint képzeltem, máshol normálisabb a főnök, nem vesznek komolyan stb.), párkapcsolatok nagyrésze szétmegy 99%ban, mert nem jó, hiába döntenek róla fene nagy hévvel.


A gyerekvállalásnál pont azt kapod mindig, vagy akarod, vagy nem, utána lesz benne jó, és rossz is. Nem attól fogsz készen állni a dologra, hogy várod. Mielőtt megfogalmazódik benned is örülhetsz neki és lehetsz csodás anya, utána is utálhatod az egészet és lehetsz borzalmas anya.


Túl nagy jelentőséget tulajdonítanak az emberek a vágyaiknak. Ha vágysz rá, remek lesz, menni fog! Dehogy! Mivel jön ez be egyáltalán, aki erre alapoz?

2020. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez azért így 24 évesen nekem kicsit fura kijelentés. Sok dologtól függ, kérdés, van-e komoly kapcsolatod, ha nincs, akkorra lesz-e, a párod/férjed akar-e majd épp akkor... Gondolj bele, sokan meg sem találják addig a megfelelő partnert, akkor az már ne is szüljön? 2 nővérem van, 28 és 31 évesek, a 31 éves mai napig nem talált olyan párt, akivel gyereket lehetne vállalni. Szép, vékony, jó munkája van, értelmes, kedves, stb, de egyszerűen nem talál normális pasit. Persze ilyenkorú nők között is sok az életképtelen, de sajnos pasiknál nagyon sok, aki mamahotelban lakik, nulla életcéllal. Ez is az a kor, amikor a normális foglalt, és már vagy családja van, vagy épp tervezik a családalapítást. Én, a legkisebb, 26 vagyok, nemsokára megszületiknaz első babánk, sok éve ott tartok, hogy bármikor szülnék a férjemnek, de persze előtte megteremtettük a megfelelő körülményeket.

Szerintem ennyire előre nem lehet tervezni, 6 év alatt annyi minden történhet...

2020. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Derwer ***** válasza:

Mi 31 évesen vállalatunk gyereket, 27evesen jöttünk össze.

Nincs lényeges egészségügyi gond 30 évesen se ha erre irányul a kérdés.


Higy életvitelileg mikor jó, az rajtad áll. Mi szívesen vállaltuk volna korábban 3-5évvel, de akkor nem is ismertük egymást. No meg ha akkor be sikerül a gyerek, lehet nem költöztünk volna külföldre, amit szükséges és jó döntésnek gondolunk egyre inkább.


De ez igazából rajtad áll, hogy neked mi tetszik, nincs jó vagy rossz választás.

2020. máj. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!