Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdő anyuka vagyok és szeretn...

Kezdő anyuka vagyok és szeretnék segítséget kérni, Van nekem egy 2 hónapos kisfiam és most kezdtem el vele a tornát el vagyok vele késve?

Figyelt kérdés

Na az a helyzet hogy nekem eddig senki sem mondta hogy a kisfiamat kéne tornaztatnom, sőt még a védőnőm meg a gyerekorvos sem mondta hogy hasra kellene fektetnem a gyereket,

Ezeket az ismerősöm mondta aki már tapasztalt anya!

Ugye elkezdtem hasra fektetni a fiamat de sajnos nem bír ki 1 percet és már üvölt is!

És nagyon félek hogy nem fog tudni előbb mozogni!

Kérlek titeket anyukák ne szóljatok le köszönöm


2019. máj. 21. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell hasra fektetni őt, főleg ha nem is érzi jól magát úgy. Hagyd, hogy a saját ütemében fejlődjön a mozgása, hasra fordulni magától a 4-6. hónap között szoktak általában a csecsemők, de ez sem törvényszerű. Viszont erőltetni bármit is felesleges és rossz, tornázik majd eleget a későbbiekben.
2019. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Rendben van..

Csak nekem senki nem mondott semmit...

Köszönöm a segítséget

2019. máj. 21. 14:28
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Az én lányom (2,5 hónapos) is sír hason fekve. Egy héten kb. kétszer (ha egyáltalán eszembe jut), ha jó kedve van és nyugisabb kipróbálom, de amint sír visszaforgatom a hátára. Nem kell ennél tovább erőltetni, hogy vergődjön a gyerek a hasán, ha neki nem jó. Én is utáltam hason feküdni anyukám bevallása szerint, engem sem fektettek úgy, mégis minden mozgást megtanultam, normálisan felnőttem. Szerintem tornáztatni is tök felesleges, legalábbis én azt látom, hogy annyit izeg-mozog keze lába, ha felemelem kiemeli szépen a fejét, hogy megcsinálja ő magától is azokat a természetes mozgásfolyamatokat, amiktől fejlődik, de természetesen lehet én látom rosszul, és nem muszáj velem egyetérteni.
2019. máj. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem azért egy kicsit erőltesd a hason fekvés, ha beírod a Google-be ad tippeket hogyan, mert nem fog erősödni a nyaka stb. Elég pár perc, de napi szinten legyen. Pl. Belerakod hason a baba kocsiba, elé térdelsz és bohóckodsz neki.


Én is későn kezdtem el tornáztatni ugyanazért amiért te. YouTube - on néztem videót hogyan tornáztassam. Nem kell sok időt(nekem kB. 2-3 perc volt egyszerre) néha megcsinált vele naponta többször, néha kimaradt egy-egy nap. Találj ki neki közbe mondókát vagy bohóckodj közbe vele hogy élvezze. Volt olyan nap hogy nem akarta csinálni akkor nem erőltettem nehogy megutálja. Ja és kajcsi előtt csináltam.

2019. máj. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

A szakemberek azert nem mondtak, mert nem kell.

A "tapasztalt anya" inkabb csak okoskodonak tunik.

Hallgass a szakemberekre, legfoljebb kerdezz ra naluk erre, de ha nem javasoljak, es a babad sem erzi jol magat benne, akkor ne eroltesd.

2019. máj. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget...
2019. máj. 21. 14:48
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Azért nem mondták, mert az anyaság már nem arról szól, hogy mindent a szádbarágnak. Minden a te felelősséged. Olvass, tanulj, képezd magad. Itt már nincs ilyen kifogásoknak értelme, hogy de nekem nem szólt senki. A gyerekeket nem érdeklik a kifogásaid, ha a tudatlanságod miatt kerül valamiben hátrányba.


Igen, a gyereknek minél többet kell hason lenni, mert onnan indul a mozgasfejlődés. Eleinte normális, hogy csak egy perceket bír. Szórakoztatni kell, játszani vele, és egyre jobb lesz. Aztán egyszer csak át fog fordulni a hátára, és akkor rájön, hogy ez jó móka.

2019. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
4es vagyok. Nem okoskodni akarok ahogy az 5ös kedvesen mondja hanem azért írtam mert hasonlóan jártam. 3 hónapos státuszon mikor a doki fekvésből a két kezét megfogva ülésben húzta babám, egyáltalán nem tartotta a fejét. Merthogy a napi tornába ezt is béke kellett volna vennem már egy ideje. Én meg néztem hogy milyen napi tornáról beszélnek. Na azóta olvasgatok, tornázgatunk, próbálok mindenben "segíteni" neki a fejlődésében.
2019. máj. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsi az elírásokért.
2019. máj. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Naponta ha már csak 5ször1 percre hasra teszed,az ennyi idős korban elég. Egyre többet fog bírni. Ennyi idősen ha háton fekve ülésbe húzod,el kéne kezdenie tartani a fejét. Amúgy én se raktam hasra a lányom, 2 hónaposan a doki mondta,hogy pedig kéne. 3 hónapos korától járunk Dévény tornára. Nem késtünk le semmiről,ahogy ti se.
2019. máj. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!