Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El van késve a mozgással?

El van késve a mozgással?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 hét múlva kereken 7 hónapos. Forog minden irányba, gurul. Hason àtnyúl dolgokért, körbe forog a teste körül. Emellett 1,5 hónapja 4 kézláb rugózik, és a lábaival feltornászkodik, mint a kutyapózban a jógában. Kezeit négykézláb eddig nem mozgatta, de pár napja az egyiket elkezdte emelgetni. Sajnos még semerre sem halad, sem mászva, sem kúszva. Tudom hogy a kúszás most indulna, de nem igazán látom, hogy ezt a fajat mozgást fejben összekapcsolta volna. Mivel úgy tudom átlag 7 hónaposan kezdik a kúszást, így lassan érzem a feszültséget a gyomromban, főleg mert annyian mondják hogy fontos a 4kézlábas mozgás. Őt is frusztrálja már, bár nem tudom mivel is akarna próbálkozni. Volt valaki így esetleg?

2019. szept. 1. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

7 hós múlt. Kuszik, forog, maszni próbál, kutyazik. Amugy kommandózva közlekedik.

Nincs elkesve. 9-11 hó között kérik a mászást, 11 hóig az ülést. Nincs lemaradva semmiről. Sem elkesve sincs. Nyugi.

2019. szept. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, igazából az érdekel, hogy nem baj-e hogy nem kúszik még?
2019. szept. 1. 11:43
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Semmi baj a babáddal.

Bocs, de kicsit felhúznak az ilyen kérdések, amikor a semmin aggódnak az anyukák.

Az én kisfiamnak valóban megkésett a mozgásfejlődése. Szüléskor volt 1-2 komplikáció.

8 hónaposan kezdett forogni. Most 1 hete kúszik és tegnap volt 10 hónapos. Nem ül és nem is kutyázik.

Szerinted én és a többi ilyen baba szülei mit érzünk?

2019. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves Második! Ne haragudj, senkit sem szeretnék továbbá frusztrálni. Bár nálunk nem volt komplikáció, de így is látod, hogy figyelek, szóval el sem tudom képzelni a te helyedben mit lehet érezni.

Ettől függetlenül ugyúgy szeretném ha mindennel jól vagy időben haladna, és mivel vannak furcsa mozgásai (4kézláb pl. nem a térdén haladna a lábával hanem a talpára akar állni) ezért is kérdezek. Egyébként a babámnak van egy kis feszessége és izomtónus eloszlási zavara is, igaz enyhe. De hónapokig kiflizett és rengeteget homorított, úgyhogy nekem is voltak aggodalmaim, persze korántsem olyanok mint neked. Minden esetre jól tudom hogy a mozgásfejlődés nagyon fontos, ezért kérdezek. Ennyi🤷🏻‍♀️

2019. szept. 1. 12:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem is kúszott egyáltalán, gyógytornász szerint nem baj, 8 hónaposan mászott, egyébként hamar elindul a tied is, mert a kutyázással kezdődik.
2019. szept. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Remélem igazad van, mert nagyon szeretne már indulni és már mi is árgus szemmel figyeljük, hogy mikor indul be. Ő már 1,5 hónapja kutyázik, úgyhogy jó régóta. Meglátjuk🙏
2019. szept. 1. 13:44
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem bajy hogy nem kuszik. Az enyém ia kb 2 hete kúszik rendesen, ahogy a kommandósok. De moat már annyira akar mászni, hogy mindig előreborul, ami szerintem aranyos.

Nincs lekésve a fiad semmiről. Tudom, a mai babák mindent túl gyorsan csinálnak, barátnőm fia 3 hettel fiatalabb a kisebbemnél, már allni ülni is tud. Na és? De az gyors fejlődés. Arra figyelj, hogy mászni másszon, mielőtt feláll.

2019. szept. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, mennyi idős a babàd?

(Egyébkènt köszönöm!!!💞)

2019. szept. 1. 15:19
 9/10 anonim ***** válasza:
7 honapos. A nagyobb nem is maszott, és ugy örülök neki, hogy a kicsi próbál és nem akar egyből felallni 😊
2019. szept. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kedves 9-es. Lett következménye annak, hogy a nagyobb gyereked nem mászott? Mert a fiam sem mászik, 1 éves. Minden szakember azt mondta, semmi baja, csak jó neki kúszva. De azt is mondják, nem jó ez így, csak senki nem tudja megtanítani.
2019. szept. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!