Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valakinek ilyen érzése?

Volt valakinek ilyen érzése?

Figyelt kérdés

Volt már olyan másnak is hogy úgy érezte az első babánál mindent el rontott és ha tehetné nem így tette volna ahogyan és ettől fél be vállalni a második babát ne hogy avval is kész szenvedés legyen?

Gondolok itt arra hogy hónapokon át tartó hasfájás, nem alszik rendesen a baba, egész nap a cicin lóg,nem a kiságyban alszik,ilyenek?


2020. máj. 10. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nem, következetes voltam az elsôvel is. Viszont miután született egy szívbeteg babánk, féltem a kisebbeknél, hogy megismétlődik.
2020. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A hasfájásban mi az elrontás?
2020. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerekem nagyon hamar átaludta az éjszakákat, a második még 2 évesen is ébred éjjel.

A fáradság és kialvatlanság miatt most nehezebben szánnám rá magamat.

De sose tudhatod milyen baba lesz. Ha fordítva születnek és az elsővel lettem volna ilyen állapotban, jobban átgondolom a tesó témát.

2020. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jelen. :-)

Ha nem is “mindent elrontottam” érzésem van/volt de az biztos hogy a tudatlanságból, tapasztalatlanságból kifolyólag sok mindent lehetett volna másképp, jobban, és ezt ma már tudom.

Akiről szó van, ő már 16 hónapos. Nem sietünk a testvérrel, pláne nem most a vírus miatt, de ha összejön akkor tudom hogy mi mindent szeretnék másképp csinálni. Persze ember tervez... ;-)

2020. máj. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Első babám és voltak terveim, tudtam hogy nem lesz minden könnyű de ennyire rosszra nem számítottam, nem alszik ha alszik is akkor 20perc max, a cicin nyugszik meg ha baja van, azon is alszik éjjel nappal azon lóg, a kiágyba nem lehet leteni szó szerint ha a kézben el alszik akkor sehova sem lehet leteni azonnal fel kell.

Az elején szépen aludt és most már úgy vagyok vele hogy még a 2 vagy 1 óra kelés is jobb volna. Plusz minden nap szenvedünk a has fájással.

3 hónapos

2020. máj. 11. 10:27
 6/7 anonim ***** válasza:

De ezt nem Te rontod el!

Olvass utána a negyedik trimeszternek és az ilyen kisbabák szükségleteinek.

Másrészt vsz többemberes baba. Ő ilyen.

A fejedben változtasd meg a gondolatokat, amikben hibáztatod Magad. A babának adj időt. Minden elmúlik és utàna hiányozni fog.

2020. máj. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok még. Szóval a mi ismeretségi körünkben 2 orvosnő, 1 matematikusnő, 1 biológusnő anyukát is tudok, mindegyikük fegyelmezett, sikeres, határozott, értelmes nő - többemberes, cicifüggő, letehetetlen, ágybanalvó babával. Az egyiknek közülük, aki raadásul a legnormálisabb, kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb nő kb akit ismerek, mind3 gyereke ilyen volt.

Vannak ilyen babák, talpraesettek vagy túlérzékenyek vagy nagy ingerigényűek.

Többségük később is élénk természetű lesz. Ez van.

2020. máj. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!