Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 12 és fél hónapos már...

Kisfiam 12 és fél hónapos már csak reggel szopizik, este és napközben tejitalt kap (kb.3 dl). Szerintettek így jó vagy kellene még tápszer is mellé?

Figyelt kérdés
Soha nem kapott tápit,mindig volt elég anyatej,de mostanság nem kell neki a cici.
2010. júl. 29. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én a következő sorrendet teszem minden nap:

reggeli:cici (jó sok:1/2 óra erős szopi) /idő-8óra/

ebéd:reszelt gyümi /idő-12óra/

uzsi:megintcsak vmi reszelt-préselt gyümölcs /idő-4óra/

vacsi:cici (itt is minimum 1/2 óra erős szopi, itt ha kér még akkor adok neki, hogy el tudjon aludni) {reggel erre nincs szükség} (idő-8órától)

Az én gyerkőcöm most 1 éves.

2010. júl. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Előzö vagyok: én a tápit ki hagyom az étrendjéből. És nem is fogok adni neki tápit! Sztem felesleges! Max. ha éheskedik még akkor is cicire teszem inkább egy kicsit(5-10 percet), de akkor is felejtsük el a tápszert.
2010. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én annyit tennék hozzá, hogy a tápszerben több a vitamint, mint a bolti tejben, vagy tejitalban. De ha issza a tejet a fiad, akkor nem gond. Lányom 18 hós, reggel és este tápszert kap még, tejet nem nagyon fogadja el. Napközben eszik más tejes dolgokat, pl. joghurtot.

Első válaszoló irását olvasva, nekem kicsit szegényesnek tűnik ez az étrend egy 1 évesnek. Csak gyümölcsöt meg szopit kap?

2010. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első két válasz írója vagyok.

Igazad van elnézést elfelejtettem odaírni- ha kér adok neki parmalat joghurtot is..

Magyarán az étrendje: szopi, gyümi, joghurt.

(úgy tervezem másfél éves korában elhagyjuk már az anyatejcit, amit a rendes étel vált fel)

2010. júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszadót olvasva nekem is kicsit elkerekedett a szemem. Ugyanaz jutott eszembe, mint az utolsó válaszolónak.

Az én lányom most múlt 13 hónapos. Reggel, este szopik még, de igazából már csak 'műkedvelésből'. :)

Napközben junior babatejet kap, amennyit kér. Nem számolom, hogy mennyit. Tápot nem adok neki, nem is akarok. Szerintem a te lurkódnak sem kell, elég, ahogy írtad.

2010. júl. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előzö vagyok megintcsak.:))

Azt szeretném még hozzátenni, hogy ezt a parmalat joghurtot minden nap egyszer reggeli és ebéd között szokatam neki kínálni. Szinte minden alkalommal elfogadja, mert szereti nagyon; ajánlom nektek is!

2010. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem a bébiital-babatej-tejital és a tápszer nem!

elsők írója

2010. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13.47es vagyok. Utolsónak, és miért olyan későn akarod bevezetni a főzelékeket, stbt? 1 évesen már ehetne rég főzeléket, tésztás kajákat... Rágást is meg kellene tanulnia, igy szerintem nagyon nehéz lesz majd rávenni, hogy darabos ételeket egyen majd. Bocsi, csak nekem furcsa. Ne vedd légyszi kioktatásnak.
2010. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló étrendje kb egy 5-6 hónapos babának megfelelő, de nem egy évesnek...
2010. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor nem fogok neki tápit adni,én is így láttam jónak,de kellett a megerősítés.A kisfiam amúgy szereti a joghurtot,sajtot,túrót és délben mindig husis,ritkábban tojásos ebéd van.1 évesen már ehet sokmindent,változatos kajákat.Az első válaszoló kicsit fura étrendet írt.

Köszönet,a válaszadóknak.

2010. júl. 29. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!