Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Doroti névhez mit szóltok?

Doroti névhez mit szóltok?

Figyelt kérdés
A Dorottya és a Dóra nem igazán tetszik, viszont a Doroti névbe beleszerettem. Csak nem szeretném, hogy Dórinak becézzék.... Ti adnátok ezt a nevet?

2020. máj. 12. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem tetszik, hogy ennyire magyarosítva van. A becézés elkerülhetetlen szerintem.
2020. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Toto merre van? 😅

Bocsi nem bírtam kihagyni. 🙈


Ha neked tetszik, ne foglalkozz mással.

2020. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Barackoshányás ***** válasza:
73%
Nekem nagyon nem tetszik
2020. máj. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez egy nagyon erőltetett név
2020. máj. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Akkor már inkább Dorka.
2020. máj. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Inkább Dorottya. Sokkal kulturaltabb.
2020. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Uhh, így magyarosítva furcsa, nem annyira szép, én tuti nem adnám, de ha neked tetszik, akkor hajrá. Szerintem a becézés úgyis meglesz, gügyügő rokonok és az óvónénik képesek minden nevet kicsavarni. :D

Dorotea esetleg? Azt becézheted Dorotinak. :D

2020. máj. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

Ha a név tetszik, akkor jó ideig csak rajtatok múlik, hogy hogyan becézik majd. (mondjuk a fiam azért nem lett András/Andris, mert belepusztultam volna, ha valaki "lebandizza")

A Doroti mindenképpen jobb, mint a Dorka... bár szerintem a Dorottya teljesen rendben van, én biztosan teljes nevet választanék, nem becézettet (és Dórát nem, az nem tetszik).

2020. máj. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szép név, de kicsit talán becézős hatású, picit mintha a végéről hiányozna valami. De egyébként nemrég láttam, hogy van már olyan név is az MTA összes név között, hogy Dorotina. Az úgy teljesnek tűnik, és úgy is olyan gyönyörűen hangzik, mint a sima Doroti. :)
2020. máj. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
64%
Szia! Engem Dorotheának hívnak (nekem az édesapám félig görög ezért kaptam ezt a nevet) és engem mindenki Dorothynak hív. Szerintem így írva (Doroti) ez a név túl erőltetett de ha neked tetszik ne törődj mással. De szerintem is adj valami gyakoribb nevet pl: Dorotea (Dorothea), Dóra, Dorottya, Dorka, Dorina és ezeket is becézheted Dorotinak
2020. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!