Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora cipöt vesztek a...

Mekkora cipöt vesztek a gyereknek?

Figyelt kérdés

Mennyivel lehet nagyobb cipöt venni?

Vagy lehet e egyältalän?


2010. júl. 29. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne!!! Nagyon veszélyes, a nagyobb cipő miatt megváltozhat a tartása. Inkább vegyél olcsóbb cipőt amit nem sajnálsz majd lecserélni, de sose vegyél nagyobbat mint amekkora lába van, maximum fél mérettel.
2010. júl. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy 0,7mm-1 cm-el legyen nagyobb a cipő, mint a gyermek lába. Se kisebb, se nagyobb nem jó.

Én ráállítom egy papírlapra, körberajzolom, lemérem, majd így nézünk cipőt. Eddig bevált ez a módszer.

2010. júl. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amekkora kell rá.

1 évesen kezdtük 21-essel, rá 2 hónapra jött a 22- es, szeptemberben kell a 23- as kb.

Ha nagy kilép belőle, feltöri, nem tartja a lábát

2010. júl. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is most a gyerek Patika magazinban olvastam, hogy 1 cm-rel (nem többel) lehet nagyobb, de meg kell tapogatni, hogy ne is szoritsa, ne is legyen túl nagy. Nekem most 16 hónapos a kisfiam, 21-es a nyári szandálja, mezitláb jó, de 22-es a zárt cipője, picit nagy rá.
2010. júl. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Engem megtanított egy jó trükkre az egyik babacipőboltos eladó. Add rá a picire a cipőt és állíts fel, hogy elterüljön benne a lába, majd a mutató ujjadat dugd be a sarkánál a cipőbe. Így a lába előrecsúszik és Te pontosan tudni fogod mennyivel nagyobb a cipő a lábánál. Azt mondta hogy akkor jó és egészséges ha egy ujjnyi hely van még a cipőben a baba lába mellett (tehát a mutatóujjad kényelmesen elfér).

Ha van nálatok Deichmann, érdemes bemenni. Én a legutóbb ott vettem cipőt a kisfiamnak és kaptam egy műanyag babalábmérőt mellé, nagyon szuper. Egy sima műanyag lap, a sarkánál magasított, a lábujj részénél meg oda vannak írva a méretek és a centi.

2010. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
pontosan, ahogy az utsó írta. a mutatóujjad pedig 1 centi kb, tehát annyival kell, h nagyobb legyen a cipő.
2010. júl. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!