Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány fokban adtok rövidnacit/...

Hány fokban adtok rövidnacit/ napozót a babára? 7 hónaposomra adhatok szerintetek ilyen időben (nálunk 27 fok van, kicsit felhős)?

Figyelt kérdés

2020. máj. 19. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy most még hülye időjárás van. Napon van 27 fok, árnyékban meg 20. Tegnap rövid nacit adtam a 2,5 éves lányomra, de mikor le ültünk az árnyékba, mondta, hogy fázik.


Amíg árnyékban is 27 fok nem lesz, addig ne legyen csupasz a lába, egy vékony leggings, vagy harisnya kell. Felülre adhatsz rövid ujjút rá, de vigyél magaddal egy kardigánt, azt rá tudod dobni, ha árnyékba értek és fázna.

2020. máj. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Ilyen időben már simán. Hosszúban izzad
2020. máj. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Egyetértek...árnyékban tényleg nincs még annyira meleg. Marad a leggings egyelőre ☺️
2020. máj. 19. 12:01
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát igen megoszlanak a vélemények 😀 Tegnap láttam egy anyukát akinek a babáján vastag kötött pulcsi volt mellénnyel és be is volt takarva 🙄 a két véglet..😀
2020. máj. 19. 12:30
 5/12 anonim ***** válasza:
49%

Bölcsiben dolgozó rokon szerint mindig 1 réteggel legyen több a gyereken, mint rajtad. Ez működik addig, amíg te is felöltözöl rendesen, mert a gyereknek is pont elég ugyanaz + body.

Én azt gondolom, hogy ha neked elég a rövidujjú, rövidnadrág és nem fázol, akkor a(z ujjatlan) bodyra neki is elég egy rövidnadrág és mondjuk egy nagyon vékony póló (vagy napozó alá egy ujjatlan body), mivel kicsi még, úgyis babakocsiban van, ahol pedig ha hűvös van, árnyék, fúj a szél, betakarod egy pamut takaróval, ha rátok süt a nap, akkor pedig leszeded róla.

Zokni viszont mindenképp legyen rajta.

2020. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
En azt adom rá ami rajtam van. Habár en múltkor simán elálltam a pulcsit ő meg már izzadt. Szóval rétegesen oltotztetem. Rovidujju body arra hosszú naci és póló anyagú hosszú ujjú. Egy kis rövidnadrág bármikor befér a taskadba is. Így le van gond. Ha melegebb van le veszek róla ezt-azt, hidegebb van ráadom. Közben csekkolom a tarkóját.
2020. máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd, kérdező!

Vasárnap lementünk a gyerekekkel. Kicsin rövid ujjú body leggings, nagyon póló short (4). Anyuka tőlünk 10 méterre pólóban, a gyereke pufi kabátban!

2020. máj. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlo idojaras volt nalunk tegnap en egy rovid ujju bodyt es egy terdig ero nacit adtam ra 9honapos.
2020. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

13:36


Ezt én is hallottam már, de a legtöbb esetben nem igaz. Én nagyon izzadós vagyok, télen -fokban a pulcsit is alig tűröm meg magamon, de azért a gyerekre még se adok, egy szál pulcsit.


Könnyebb már, ha a gyerek magától el tudja mondani, hogy melege van, fázik, stb, de egy 7 hónapos aki szinte csak ül a baba kocsiban, azért még inkább fel kell öltöztetni, mint egy 2,5 évest, aki egész nap rohangál.


Amíg ilyen pici volt a gyerek, és ilyen fos időjárás volt (árnyékban hidegebb van, hirtelen hül le az idő, stb), én táskában mindig vittem egy + réteget magammal. Azért egy leggings, meg egy kardigán, egy kis öv táskában is simán elfér.


Kérdező: azért oszlanak meg ennyire a válaszok, mert azért 7 hós korára, mindenki ki tapasztalja mennyire fázós, izzadós a gyereke. Az egyik válaszolónak a 7 hós gyereke izzad hosszú nadrágban, az én 2,5 éves lányom, aki rengeteget mozog is mellé, pedig rövid nadrágban, árnyékban, fázik, mert ő nagyon fázós.


Első voltam.

2020. máj. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Aztán leggingset adtam ra es rovid ujju bodyt de azert eltettem egy kardigant is. Jo os volt igy mert eleg felhos volt az eg es nem nagyon sutott a nap, kesobb elkezdett fujni a szel igy a kardigan is jol jott :) persze nyilvan ki kell tapasztalni. Az en lanyom nem fazos tipus. Kb olyan mint en. Ma en sem vettem rovidnadragot igy o sem kapott. Nalunk nagyjabol bejon az, hogy ugy oltoztetem fel mint magam...talan egy reteggel ra tobb kerul :)
2020. máj. 19. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!