Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Repültetek már pár hónapos...

Repültetek már pár hónapos babával?

Figyelt kérdés

Félév alatti. Megköszönném, ha leírnátok a tapasztalatokat!

Mivel lehet probléma? Mire figyeljünk? Miért ne aggódjunk? :-)


2010. júl. 30. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen,2 honapos volt a kisfiam mikor hazarepultem vele Kanadabol es 4,5 mikor visszajottem vele.

Nagyon jol viselte az utat,kulonosen mikor meg 2 honapos volt,szinte vegig aludta a 9 oras utat.Egyszer ebredt fel,akkor megszoptattam es bepelenkaztam,aludt is tovabb.Mivel Torontobol nincs kozvetlen jarat ezert Munchenbe at kellett szalnom.Akkor szinten megszoptattam es bepelenkaztam es a Munchen-Budapest utat is vegig aludta(legkozelebb mar egy pesti etterembe szoptattam:)

Visszafele szinten igy volt pedig mar nagyobb volt.

Se az ido eltolodas se semmi nem zavarta meg a nyugalmat.

A fel ev alatti babak meg jol birjak de a most 1 eves fiammal mar nem biztos,hogy bevallalnam egyedul,mert en egyedul utaztam vele.

Megprobalom osszeszedni amire jo ha figyeltek.

1.Fel es leszallasoknal jo ha a baba rag valamit(cumi) vagy adsz neki par korty valamit.Ha repultel mar akkor tudod,hogy ilyenkor bedugul az ember fule es ezt egy baba nehezen viseli.A mi gepunkon akkor a szoptatast nem engedtek.Ugyanis ilyenkor kapsz egy ovet a babanak amit a te ovedhez csatlakoztatnak es a fel-le szallasoknak az oledbe kell fognod a babat.

2.Amit mindenkeppen erdeklodjetek meg es KERJETEK!Az elso sor az foleg gyerekeseknek van fentartva.Kerhettek a legi utas kiserotol egy falra akaszthato bolcsot amibe a baba aludhat.En hazafele az Air Canadan nem kaptam pedig mar jegy vasarlaskor kertuk.De a KLM legiszemelyzete meg se varta,hogy kerjem azonnal hoztak ahogy felszallt a gep.

Ezeket elore erdeklodjetek meg annal a legitarsasagnal amelyikkel utaztok.

Nekem mikor Munchenbe atszalltam a Budapestire az egy Lufthansa volt,ott olyan kevesen voltak,hogy felengedtek a babahordozot es a babam abba volt,majd visszafele a Malevnel is ez volt.

3.A babakocsit es babahordozot hozhatjatok egeszen a repulo bejarataig es ott elveszik oket(a hordozot vagy felengedik vagy nem ez majd ott derul ki,fugg attol is hogy teli van a gep).

Es a leszallasnal oda is adjak az ajtoba.

4.Pelenkazni a WC-be tudsz.A wc felett van egy a pelenkazo asztal amit le kell hajtani.De ha kered a stewardes megmutatja szivesen.

5.Nem tudom,hogy tapszeres vagy anyatejes a babad es mennyi idos(tehat eszik e bebi etelt) de a kesz tapszert nekem csak 2-ot engedtek fel a fedelzetre.Nincs forralt vizuk de a vizuk olyan amit babak is ihatnak igy meg melegitik es abba teheted a tapszer port.En egy kis zacskob tettem felre tapszerport es a vizsgalaton mutattam es mondtam mi,de nem is torodtek vele.

A foglalaskor altalaba megkerdezik,hogy szeretnel-e baby etelt de en ugy voltam vele,hogy meg csak 2 hete kezdtuk es ott ki bir egy napot kostoltatas nelkul(ez akkor volt mikor 4,5 honapos volt).

Hat,most tobb dolog nem jut eszembe.

Esetleg ha neked van meg kerdesed akkor szivesen segitek amibe tudok.

1 eves kisfiu anyukaja

2010. júl. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a részletes választ!

Anyatejes a babám, nem is nagyon iszik üvegből, úgyhogy nem tudom mi lesz vele, de akkor ha semmi nem megy, akkor adok neki valami műanyag játékot ez jó ötlet!

Malévval megyünk, de nekünk azt mondták, hogy végig ölben lesz, hát ezt azért furcsállottam, de akkor rákérdezek majd vagy remélem felengedik a hordozót.

Más nem is jut eszembe, nagyon részletesen leírtad! Köszönöm mégegyszer!

2010. júl. 30. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!