Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hipoton anyukák?

Hipoton anyukák?

Figyelt kérdés
Lassan 4 hónapos fiamnál nyaki-háti hipotóniát állapítottak meg. Járunk Dévény tornára,bár a járvány miatt csak egy hónapja. Hetente egyszer megyünk,itthon tornáztatjuk. Alkarjára nem támaszkodik,hason utál lenni,üvölt. Akik szintén így voltak,nálatok hogy alakult a helyzet? Mennyi idő után javult? Később volt emiatt bármilyen hátrány,vagy lemaradás?

2020. máj. 26. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Ja azt hittem én kell, hogy hipoton legyek, nem is értettem. 😀

Hat mi 2 hónaposan kezdtük a gyógytornát mivel már akkor látszott hogy nem ok. Kb 3 hét alatt csoda haladást értünk el. 4 hónaposan már mindent tud, amit 5 hónaposan kell. Szóval ha kitartasz és nem törődsz vele, hogy sír, nem tutujgatod, hanem csinálod a kiírt gyakorlatokat akármennyire üvölt, akkor hamar haladni fogtok szerintem.

2020. máj. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fb hipotón gyerekek szülei csoport — csatlakozz!

2 hipotón gyerekem van.

Egy gyerekem könnyen "legyőzte" ezt az akadályt a korán elkezdett gyógytornával az első válaszolóékhoz hasonlóan. Nála szerintem nem lesz utóhatása, 13 hónaposan járt.

Másik gyerekünk nem ilyen szerencsés, őt komolyabban érinti. 5 éves, mai napig gyógytornára jár és a megkésett mozgás (mert ő nem hozta be a többieket a tornáztatással - és neki a Dévény volt a legkevésbé jó terápia), a többi területen is csúszást okozott.

2020. máj. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én, az anyjuk, is hipotón vagyok. :) Nálam nem okozott komoly gondot.
2020. máj. 27. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Nálunk nem hypotónia volt, pont ellenkezőleg. Kötöttek voltak az izmai. Már az első kezelés után beindult a dolog. Sok idő kell sajnos..

Ismerősem fia hypotón volt. Hát több idő kellett neki mindenhez a mozgásfejlődésben. De nyugi. Nem kell siettetni.

2020. máj. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A fejlődés menetét tekintve nem mindegy, hogy miért hipotón. Szerzett vagy veleszületett. Alkati vagy genetikai betegség melléktünete (sokszor később derül ki). És persze a mértéke. Az fb-s támogató csoport jó. Segítenek eligazodni, hogy a legjobb kezelést kapja.
2020. máj. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Én annak a híve vagyok, hogy az 5. hónapig nem kell Dévényeshez rohanni. Nagyon nagyon sokszor kell hasra tenni akkor is ha sír, majd mindig többet fog bírni. Ne adjátok fel, amíg a gyerekorvos nem javasol terápiát.
2020. máj. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#6 Nem értek egyet, a lányomnak már születése óta ott lett volna a helye, ha nem olyan sötét a kórházi orvos, a védőnő meg a háziorvos. Így épp betöltött 5 hónapos volt, mikor elkezdtük, mert akkorra raktam össze laikusként, hogy mi lehet a helyzet, mi a teendő + egy kicsit várni is kellett az időpontra. Sokat számított, hogy ennyi időt elvesztegettünk!

Kérdező, fb csoportot én is ajánlom. Amire figyelj, hogy a száját és az arcát is kezelje a dévényes, mert hozzátáplálásnál és beszédnél lehet gond. A lányom kb. 20 hónaposan vált képessé a rágásra, pedig volt kezelve... Nálatok ugyan nyaki és háti érintettség van (nálunk testszerte), de a biztonság kedvéért a lábára figyelj, lehet szükség majd szupinált cipőre. Egyébként nagyon egyéni, hogy ki hogy halad, mi lesz. Nálunk a háta annyira gyenge, hogy az üléssel sokáig volt gond, 1 évesen még majdnem teljesen fekvő helyzetben kellett toljam a babakocsiban, hiába, hogy mászni már tudott. Most (5 és fél éves) is hordom gyógytornára a háta miatt, hogy a hanyagtartásból nehogy gerincferdülés legyen, illetve mert a lába is nagyon gáz. De a beszédét pl. sosem érintette a dolog. Egyéb okból IQ-t is mértek neki, a Wechsler 104, a SON 145-ös értéket adott 4 éves, illetve 4 év 8 hós korában, szóval értelmileg is rendben.

Ami még fontos, hogy jó, ha később is mozog majd valamit, pl. úszás.

2020. máj. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Privátra, hátha itt is olvasod:

Tehát hipotón arcizomzat: ezt bármilyen manuálterapeuta, gyógytornász meg tudja erősíteni, hogy az vagy sem. Egyszerűen átmasszírozza, kiderül. Szívó-, fújó gyakorlatokkal lehet erősíteni.

De más is okozhatja: a megnagyobbodott mandula miatt is gyakori.

Vagy nyitott harapás, csapott áll. stb.

2020. máj. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!