Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtetek homokozójátéko...

Mikor kezdtetek homokozójátékot is vinni a játszótérre?

Figyelt kérdés
Mikortól kezdett velük bármit is kezdeni a gyerek? Mi egyelőre még hintázunk, meg jövünk-megyünk csak a játszón. Homokkal is csak ismerkedik. Lassan 1 éves lesz. Még most nincs értelme szerintem lapátot, vödröt is vinni. Más gyerekek, ha megengedték, hogy játszon ezzel-azzal, akkor is csak megnézegette, megpróbálta megkóstolni, de ennyi. Hiába mutattam, hogy pakoljon homokot a vödörbe, vagy azt hogy hogyan kell lapátolni a homokot, nem izgatta. (Amúgy itthon sok mindent utánoz, poharakat pakol, a formabedobóba a kört már szépen bedobja - a többit, amit igazítgatni kell, még nem, montessori toronnyal is próbálkozik, bár nem sorrendbe, csak rárakja a karikákat a rúdra, ha a kezbe adom)

#játszótér #homokozó #homokozójáték
2020. jún. 2. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Játszótérre sosem viszünk, itthon a kertben 1 éves koruk körül már lapátoltak, kb 2 évesen kezdtek a formákkal is játszani.
2020. jún. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Játszótéren sose homokozunk. Mind nyitott tetejű és sosincs lefedve, vagyis oda mennek a kóbor macskák üríteni. Bármit elkaphat onnan, pár évvel ezelőtt egy kislány a fél szemére megvakult a homokozóból szerzett baci/virus miatt.
2020. jún. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem télre esett volna, hogy megtanult ülni, akkor 9 hónapos korában már vittük volna. Utána jött a jó idő, de jött a korona is, így csak most 14 hónaposan kezdett homokozni. Nagyon tetszik neki. Lapától, rombol.

A nagyobbiknak viszont nem jött be ilyen korán, őt még 2 évesen se lehetett becsalogatni a homokozóba (nem véletlen, szenzoros).


Van egy rossz hírem, 2-es: az ovikban, bölcsikben is nyitott az összes homokozó és a macskák is bejárnak. Márpedig az ovikban az is lapátol, aki egyébként (vagy addig) nem szeret.

2020. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Hármas van egy borzasztó hírem. Bölcsődében dolgozom. Egyrészt minden reggel felássák a homokozót, másrészt homokozó csak úgy lehet intézményben, hogy fedett (árnyékolni kell a homokozókat), harmadrészt nincs olyan, hogy kötelező homokozás, negyedrészt egy fóliával le szokták fedni jobb helyeken. Ne beszélj már hülyeségeket.
2020. jún. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
Jajj hat kb az összes gyerek homokozik a jatszon vagy az oviban es igen ritka, hogy ettől megvakulna... De biztos jol el lehet játszani egy steril szobában is.
2020. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

A te dolgod, hogy hagyod, hogy a gyereked a macska és kutyapiszokban játszik vagy sem. A játszóterezést is lehet normális kereket között csinálni, rengeteg játék van a homokozón kívül is.

Nálunk egyszer egy injekciós tűt is találtak a homokozóban, még én adtam fertőtlenítő gélt az anyukának és a gyereknek. Meg kell válogatni hova megy az ember, sok fiatal a játszótereken éli ki magát az éjszaka kellős közepén.

2020. jún. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
14 hónaposan, áprilisban már volt jó idő hozzá. Már próbálkozott a lapáttal, de sokszor még most is csak szórja a homokot össze-vissza.
2020. jún. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Olyan egy-másfél évesen kezdett homokozni, de max. cseretárgynak vittünk párat, mert úgyis csak másé érdekelte, így viszont volt mivel üzletelni. :) Egyébként városi gyerekek és közjátszótér, szóval nincs rá otthon lehetőség és nincs letakarva. Viszont éjszakára zárják. A bölcsinek sem volt udvara, ők is csak a játszótérre jártak (ritkán). De még életben vannak :)
2020. jún. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!

Azt hiszem, életben fog maradni a gyerekem a játszótéri homokozástól és a megvakulástól sem féltem.

2020. jún. 2. 15:40
 10/11 anonim ***** válasza:

"Egyrészt minden reggel felássák a homokozót,"


A felásással megszűnik a macskapisi, kaki? :)

Még soha nem láttam fedett homokozót állami intézményben.

2020. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!