Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 5 hónapos babának ezeket...

Egy 5 hónapos babának ezeket tényleg tudni kéne? Nutriklubos cikk

Figyelt kérdés

[link]


“ Egyre jobban érdeklődik a mászás iránt, bár kézizmai még nem igazán erősek, így gyakran kudarcba fullad a kísérlet! Az 5 hónapos baba már négykézláb hintáztathatja magát, és kúszással közlekedik egyik játéktól a másik felé. Igyekszik felülni, bár még egyensúlyérzéke nem biztos, hogy készen áll rá.

Jelezd gyermekorvosnak, ha kisbabád ebben a korban nem tudja magát két kezén kinyomva megtámasztani hason, és nem próbálja felhúzni magát ülő helyzetbe. “

“ Készíts családi albumot. Az édesapa és a nagyszülők nem lehetnek mindig a baba közelében, így nagyon fog tetszeni neki, ha napközben mutatsz egy-egy képet róluk és mesélsz neki, ki mit csinál éppen.

Tanítsd meg tapsolni. Akár egy mondóka segítségével.”


2020. jún. 5. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek kúsztak az 5. hónap elején, amire a védőnő közölte, hogy biztosan hazudok (!), mert nem szoktak. Aztán megmutattam és elnézést kért. Szóval azt hiszem, ez nagyon nem átlagos.
2020. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem az 5 hónapos fiam nagy duzzogva forog néha...ülni ülne, de nem hagyom. Kúszás, mászás, taps

... ugyan már. Van olyan baba aki ilyenkor már mászik, de ritka...

A lányommal se voltunk ennél előbb ennyi idősen.

2020. jún. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Ezt én is a napokban olvastam, el is bizonytalanitott, en örültem, hogy a 6hos státuszon lévő dolgoknak több mint a felét tudja, forog, kinyomja magát hason (5 hónapos) .

De köze nincs még a kuszashoz, meg magától tapsolashoz.

De más babás ismerősöknek sem nagyon rémlik hogy az 5 hónapos babajuk kúszott, tapsolgatott volna, nem hiszem, hogy ez elvaras lenne.

2020. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem elvàràs. Van olyan baba, aki ennyi idősen màr règ màszik, ès kapaszkodva felàll, de ez egyàltalàn nem elvàràs, inkàbb kivètel.
2020. jún. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell tudnia.Lanyom 5 hónapos korában mászott és mindenki ájuldozott(védőnő, gyerekorvos), hogy hova siet ez a gyerek.Ha ez lenne az általános, akkor szakmabeliként tuti nem tették volna.

Amúgy egy csomó babás,kisgyerekek fejlődését leíró cikket olvastam és sok esetben jó fél évvel később csinálta a gyerekem( meg ismerősöké is) mint amilyen korosztalyról írták.Persze van amit még előbb csinált.Túl sokat ne olvasgass mert nincs két egyforma gyerek.Írnak valamint mert kell, aztán az vagy igaz rátok vagy nem.

2020. jún. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Á dehogy. Még a státusz kérdőív sem mérvadó. Ott sincs baj ha nem csinál mindent.
2020. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém bőven csinálja ezeket 5 hónaposan. Szerintem ez "elvarható".
2020. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, 7-es, 5 hónaposan még a forgás sem "elvárható". 6 hónapos korra kell. 4 hónaposan elég ha oldalra fordul.

Tapsolni? Haha. A 9 hónapos státusz kérdezi először, de még akkor se kell.

Kúszás 8 hónapos, mászás 10 hónapos korra (de megkésettnek akkor számít, ha 1 évesen se mászik).

Ülés mászás után reális és eleve nem felülésről van szó. A felülés 4-5 hónap környékén egy reflex, amit nem jó "táplálni". Ha pihenőszékben, hordozóban (azaz megemelt felületen) erőlködik, akkor mellőzni kell a használatukat (kocsiban pedig szorosan bekötni, hogy ne húzhassa fel), mert ilyenkor még éretlen a gerincük hozzá.

2020. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mekkora hulyeseg ez

Biztos van ilyen szuperbaba de alapvetoen forognia kell ilyenkor ennyi

Enyem 7 hosan kezdett kuszni

2020. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!