Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igény szerinti szoptatás vagy...

Igény szerinti szoptatás vagy 3-4 óránként? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 15:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ mi a cél. Amennyiben a baba igényei és a hosszantartó szoptatás, akkor mindenképp az igény szerinti. Kislányom 10 hónapos, még mindig igény szerint szopizik, alig eszik mást.
2008. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
a babának az igény szerinti mindenképp, neked talán annyira nem főleg az elején amikor óránként szopizna egy órán át. Mert ugye akkor hagyod, hogy addig szopjon amíg neki jó, amíg ki nem köpi a cicit. Hát eleinte nem fogja. Az időre szoptatás meg olyan, hogy mi van ha 2 óra múlva lesz éhes? Hagyod sírni egy órát mert még nem telt le az idő? Szerintem a kettő kombinációját kell valahogy mindenkinek magának megtalálnia. Egy idő után beáll az igény szerinti is egy ritmusra, de addig folyton cicin lesz a baba.
2008. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Szia! En az elejen igeny szerint szoptattam, igy rendesen beindult a tejtermelodesem. Aztan mikor egy hetes volt a kisfiam, vizitelt nalunk a dokinenije, es azt tanacsolta, szoptassam 3 orankent. Az elejen meg kicsit nehez volt, de hamar atallt, es megkimeltem attol, hogy a kis hasikaja allandoan tele legyen (kell az o pocijuk is pihenjen, nem jo hogy mindig tele legyen), es volt egy programunk vegre. Nekem is es neki is jobb volt. Megjegyzem, hogy ettol meg ugyanolyan egeszseges, 2.5 honapos es 6.5 kg, 3 kg-t hizott szuletesetol kezdve, szepen fejlodik es nagyon jo kedvu, tehat nem artassz egyaltalan.
2008. nov. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha a baba megszokja a 3 orankenti evest, akor annyit fog enni, hogy nem fog ehes lenni 2 oran belul. En teaval segitettem neki az etkezesek kozott, amig meg nem szokta, ez az ido pedig 2 nap volt kb.
2008. nov. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Én egyértelműen az igény szerinti szoptatást ajánlom. A szigorúan 3-4 óránkénti csak maximum a mamának a jó, de hogy a babának nem, az tuti.

Ezzel nem azt mondom, hogy óránként szoptatni kell, de ha pl. 2 óránként igényli, akkor adni kell neki, mert itt nem csak a hasáról van szó, hanem a kis lelkivilágáról is.

2008. nov. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
A kis lelkivilagarol azzal is gondoskodsz, ha oledbe veszed, beszelsz hozza, akor is erzi a kozelseged, attol meg nem kell allandoan a ciciden logjon. Nem hiaba ajanljak orvosok is. De persze mindenki maga dontse el hogy neki mi a jobb.
2008. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
akkor most mit ajánlanak? Mert az orvos azt mondja, 3 óránként, a szoptatási tanácsadó azt hogy igény szerint. Ők sem tudnak megegyezni, akkor nekünk honnan kéne tudnunk?
2008. nov. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ez az igény szerinti szoptatás nem kell hogy ennyire szélsőséges legyen. Egy baba eleinte azért szopik sűrűn mert pici a gyomra és gyorsan emészt (anyatej). Ilyenkor etesd amikor kéri, de ne feledd, hogy a pici babák akkor is cicit kérnek ha éppen fáj a pocijuk vagy valami más bántja őket. Nem tudják mi történik és védelmet keresnek, ami ilyenkor elsősorban te vagy illetve a cici. Tehát nem feltétlen éheznek meg ők óránként. Aztán az idő múlásával mind többet tudnak egyszerre megenni, tovább bírják és lassan kitolódik a szopások közti idő. Te is mind jobban ismered fel a jeleket és segíted abban ami történik vele (pl fáj a pocija) és szépen kialakul egy rend nála. Biztosan vannak ellenérvek, de nálunk hamar kialakult a 3 óránkénti szopás, pedig semmit nem tettem érte. Hiába etetném 2 óránként, ha 3 óránként kéri a cicit. Sokszor a dolgok úgy alakulnak a legjobban, ha nem avatkozunk bele.
2008. nov. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Igény szerint! Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy rajtad lóg. Az enyém kb 2 óránként szopik,de gyorsan, mert éjjel 11 órát alszik, az unokatestvére 4 óránként szopott hosszasan.
2008. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
15:28-as: aztán meg csodálkozol, hogy miért fogy a tejed, mi? Teát adni egy szoptatott babának, hogy ne nyávogjon, nagyon szép dolog.
2008. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!