Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak, akik elvből nem adtak...

Vannak, akik elvből nem adtak cumit a babájuknak és tartották is magukat hozzá?

Figyelt kérdés
2020. jún. 8. 08:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Igen, és az ujját sem szopta
2020. jún. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

🙋

Tudtam, hogy bezavarHAT a szoptatásba, ártHAT a fogaknak, illetve az állkapocs fejlődésének, a beszédfejlődésnek, és okozHAT gondot a leszoktatás.

A fentiek szempontjából jó döntés volt: zavartalanul szoptattam évekig, fogai, állkapcsa egyelőre rendben lévőnek tűnik (még óvodás), a beszédével sosem volt gond. De nyilván nem tudhatom, hogy cumi mellett nem alakult-e volna pont ugyanígy.

A másik oldalról viszont nehéz volt: nagyon sírós-ordítós, cici- és anyamatrica típusként semmi nyugtom és szusszanásom nem volt mellette, különösen a napnak abban a részében, amikor csak mi ketten voltunk itthon. Ha volt, aki átvegye, foglalkozzon vele, akkor sem sok, csak rövid kis idők. Leírhatatlanul rosszul viseltem, és ha szóba jönne egy második gyerek (nem fog), vele már biztosan nem tudnám ezt újra végigcsinálni. De van, akinek könnyebb, nyugisabb gyereket dob a gép, azzal élhetőbb a cumimentesség is (meg persze minden).

2020. jún. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Én az elején adtam neki (pár hetesen), de mindig kiköpte. Utána már csak elvből sem próbáltam neki adni, és amikor anyósék adtak neki, megkértem őket, hogy ne tegyék. Az okok, amiért végülis nem adtam neki cumit: annyi nagy gyereket láttam cumizni, illetve annyi babát, akiknek folyton (tényleg mindig) a szájukba van, ezért el is kezdett taszítani a cumi használat. Unokatesómék gyerekei se cumiztak, és teljesen jól elvoltak nélküle. Már idegesített, hogy folyton kérdezik, hogy van cumija - ezért csak azért sem adtam neki. Ne a cumi nyugtassa le, hanem én, az apja, vagy a családtagjai. Anyatejes, sokat szopizott, a szopizás is nyugtatta. Cumisūvegből is csak párszor ivott, felespohárból itatom. Most másfél éves.
2020. jún. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
3-as vagyok, természetesen én is szem előtt tartottam, hogy árthat a fogaknak, beszédfejlődésnek (hamar mondott szavakat, sokat beszélt mindig is), és nehéz lenne leszoltatni róla.
2020. jún. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

10 hónapos. Teljesen jól megvan cumi nélkül. Csomó káros hozománya lehet amiket előttem már felsoroltak. Az eleje nehéz volt mert feszt cicin akart lenni. De legalább a mai napig is gond nélkül szoptatom. Ami nagyon jól jön mert nehezen fogadta a hozzátáplálást.

Amúgy is olyan csúnya mikor egy gyereknek feszt ott lóg a szájában a cumi

2020. jún. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Én. Sok a rossz példa körülöttem, van a hat éves, aki még mindig csak cumival tud elaludni pedig ősszel iskolába megy, van a 4 éves aki nem tanult meg beszélni mert kirobbantani sem lehet a szájából a cumit és teljesen eldeformálódtak a fogai tőle, és van a másik 3 éves, aki szétrágta a cumiját álmában és majdnem megfulladt tőle. Úgyhogy én a lányomnak nem vettem, mikor megszületett. Viszont bevallom, hogy a nemalvással eljutottam oda, hogy adok én neki cumit csak aludjon végre, ki is próbáltuk de zsigerből ellökte. Több napi próbálkozás után sem kellett neki, úgyhogy szerencsére cumimentes maradt.
2020. jún. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Én sem adtam. Nem mondanám, hogy elvből, inkább, hogy eszembe se jutott. Volt itthon, mert kaptunk ajándékba, egyszer megpróbáltam betenni a szájába, kiköpte, ennyi.

Utólag örültem neki, hogy legalább ezzel nem kellett kínlódnunk, mert láttam, akiknél később bezavart, de akkor nem igazán agyaltam rajta.

2020. jún. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Elvből nem akartam, utána felülírta a gyakorlat. Mivel (hosszú szomorú sztori) nem volt szoptatható, így végül kapott, mert cumizásra igénye volt. De sikerült tudatosan és fokozatosan le is szoktatni róla, amikor elég nagy lett.

Kistestvére tudott szopizni, így vele nem okozott problémát a cumimentesség (és az se, hogy igény szerint mellre kerüljön, így az ujját se "találta meg").

2020. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem erőltettem, úgy voltam vele, majd a baba "eldönti" kell-e neki. De mindig kiköpte és inkább az ujját szopta. Aztán olvastam a cumi káros hatásairól, és nem adtam neki többet.
2020. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Elnezest h kerdest teszek fel a kerdesben de rosszul tudom h az ujjszopizas rosszabbat tesz a fogainak es a szakboltozatnak mint a cumi?

Amugy en elvbol nem adtam aztan idiota anyosom egyszer vigyazott ra tudta h nem kap cumit de hozott egyet es amikor elmentem boltba odaadta neki... igy lett cumis a lanyom... de mar 3 eves es siman le tudtuk szoktatnk rola, beszel es a fogai is szepek :)

2020. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!