Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért piszkálják ennyien...

Miért piszkálják ennyien azokat az anyukákat, akik új ruhákat, Stokke babakocsit, vagy hasonló dolgokat vesznek a babájuknak?

Figyelt kérdés

Még csak 3 hetes a kislányom, szóval nem vagyok jártas azokban, hogy mi a tabutéma anyaként, meg a magam 21 évével amúgy sem mondanám magam túlságosan tapasztaltnak bármiben. De feltűnt, hogy itt az oldalon ha valaki a Stokke kocsiról kérdez, azonnal támadják, meg hogy "az a sznobok babakocsija", "felesleges rongyrázás", stb.

Ugyanez volt akkor, mikor mondtam, hogy a kicsinek csak új ruhákat szeretnék (imádok vásárolni, legyen szó akár róla, akár rólam). Szinte én voltam a szemét, hogy visszautasítottam a rokonaim 5-10 éves gyerekruháit. Vasárnap is voltunk mamáméknál is itt voltak Ausztriából a rokonaink. Mondták, hogy milyen kipihent vagyok, nem is látszik, hogy nemrég szültem és hogy a többi anyukának példát kéne rólam vennie. Mire a nagynéném (anyukám húga) megszólalt, hogy nekem könnyű, hiszen mindenre van pénz... Azt hittem, csak a kamaszoknál van ez a klikkesedés és az anyukák már vannak olyan felnőttek, hogy nem azáltal ítélik meg a másikat, hogy milyen ruha van a babáján, vagy éppen milyen kocsit tologat.


Vagy ez később rosszabb lesz?


2016. okt. 27. 17:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%

Nem igazán értem nagynénéd logikáját: az új ruháktól meg a Stokke babakocsitól lesz kipihent az anyuka??? Na megyek azonnal beszerzem őket :-)


Igen, ez csak rosszabb lesz.

2016. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Szerintem már elkeseredettségében nem tudott mit kitalálni...

Csak szerintem ez gyerekes, vagy nem is tudom, hiszen ennek az időszaknak nem erről kellene szólnia.

2016. okt. 27. 17:37
 3/34 anonim ***** válasza:
89%

Erdekes, mert kulfoldon nem egy nagy szam a Stokke babakocsi, kozepkategoria.

Ugyhogy en sem ertem mi ez a nagy ceco vele.

En sem adok hasznalt ruhat a gyerekre.

De, ettol nem vagyok kipihent.

Igazabol mi a kerdes ?

2016. okt. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
31%
Mond meg nekik hogy semmi közük hozzá, te kerested meg a babakocsi meg az új ruhák árát, arra költöd amire akaros, nem város el hogy a férjed vagy más vegye meg.
2016. okt. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ruhát adsz a babádra amilyet akarsz,mi is újakat fogunk neki venni,a párom nem szeretne használtat (én meg örülök,hogy vásárolgathatok majd) Nekem csak egy bajom van a Stokke babakocsival,hogy szerintem bűn ronda,nekem legalábbis nem tetszik,bár városba biztos praktikus. Ne foglalkozz vele mit beszélnek,majd elunják...
2016. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Szerintem sem nagy szám a babakocsi, ezért is lepődtem meg, hogy itt (is) mennyire nekimennek az anyukáknak azért, hogy milyen kocsit használnak.

Mármint persze tetszik, szeretjük, de nem azáltal mondok valakiről véleményt, hogy milyen babakocsit használ.

A kérdés pedig az, hogy ez a későbbi években rosszabb lesz-e, mert én már pár hét alatt kikészültem.


17:40, miért ne vehetné meg a férjem a babadolgokat? Neki talán nem a gyereke? :)

2016. okt. 27. 17:48
 7/34 anonim ***** válasza:
97%
Igen, minden korosztálynak megvannak a maga státuszszimbolumai, egy harmincas férfinál az audi és társai, úgy tűnik nálatok a márkás csecsemő holmi, a ti anyagi helyzetetektől is függ, h mi számít sznobnak, ha a családod szegény, akkor nekik az új ruha is rongyrázás lesz. Én egyébként úgy vagyok vele, h viszonylag sok pénzt ki tudnánk dobni gyerek cuccokra, de én nem szeretnék, szerintem tök felesleges, mert nem hosszútávú befektetés, pár hónap alatt kinövi, vagy nincs már rá.szükség
2016. okt. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
64%

(imádok vásárolni, legyen szó akár róla, akár rólam)


Ezt értelmeztem úgy hogy a saját pénzed költöd, nem a férjedét. bocsi.

2016. okt. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
77%
Megnéztem a stokke árát. Hát, 300 ezret rákölteni erre az amúgy szörnyen kinéző cuccra tényleg nem normális dolog, maximum 2 évig fogod használni, utána jó esetben féláron tudod eladni. Inkább rakd a pénzt egy számlára a gyereknek, hátha ő nem lesz ilyen költekező típus és tudja majd értelmes dologra költeni a pénzt. Ettől függetlenül a rokonaid helyében nem szólnék bele, nem az ő dolguk, de sznobnak néznélek, mivel negyedannyiért is lehet kapni ugyanilyen minőséget, csak neked kellett a márkajelzés is. Az is igaz, hogy 21 évesen én is márkaérzékenyebb voltam, de nem ennyire.
2016. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom miért piszkálják, de úgy tapasztaltam rosszabb már nem lesz :-). A babakocsit kinövi, a ruhát meg nem nézik annyira az emberek egy gyereken. Egyébként ez a Stokke dolog szerintem azért van, mert annyira egyedi a formája, hogy mindenki észreveszi, hogy hűűű ez drága cucc. A kevésbé feltűnő drága kocsikat nem veszik észre annyira.
2016. okt. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!