Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha esténként hagyom sírni,...

Ha esténként hagyom sírni, megtanul elaludni sírás nélkül is egyedül?

Figyelt kérdés

Lassan 10 hónapos a kislányom, és még mindig nem tud egyedül elaludni. Nappal babakocsiban alszik (ha jó, ha nem, én örülök, hogy legalább így alszik), este viszont még csak nem is álmosodik el 10-11 óra előtt. Ha betesszük az ágyába, kicsit játszik, de aztán elunja magát, és sír. Ha magunkhoz vesszük, nem álmosodik el, hanem játszani akar. Ringatással vagy szopival alszik, el, de már nehéz a hosszadalmas ringatáshoz, szopival meg "túltöltöm", akkor bukik, és jöhet az átöltözés, amitől újra felpörög. Nincs semmi baja, kisebb korában nem hagytam volna sírni, de most látszik, hogy egyértelműen csak az a gond, hogy nem akar aludni. Rengeteg módzsert kipróbáltunk már (mindet 1-2 hétig, kitartóan), és mégsem vált be egyik sem.

Nem elég, hogy mostanra már tényleg kimerült vagyok ettől, de ráadásul mindenkitől azt hallgatom, hogy hogy elrontottuk (nyilván, erre már én is rájöttem), és hogy hagyjam kicsit sírni. Végül már a férjem is javasolta, így kipróbáltuk. 4 nap után ott tartunk, hogy már az egy óráról lecsökkent a sírás ideje 15 percre, és már nem is olyan keserves, inkább csak sírdogálás, de látszik rajta, hogy csak kimerül, és ezért alszik el tőle. Szeretném, ha elaludna előbb-utóbb enélkül is. Van erre esély?

Légyszi ne azt írjátok, hogy milyen szemét vagyok, hogy kínzom, mert így is gyötör a bűntudat, amiért belementem ebbe, inkább tapasztalatra, tanácsra lenne szükségem.

Bocsánat, hogy regényt írtam, de érthetően akartam felvázolni a helyzetet.


2010. júl. 31. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:

nálunk a sírni hagyás nem vált be,úgy üvöltött,mint akit nyúznak.a fiam 8 hónapos,napközben sokszor elalszik egyedül.este,ha nem alszik el cicin,berakom a kiságyba,akkor elkezd játszani.ha nem alszik el,ami az esetek nagy többségében nem történik meg,akkor először kidobja a cumit,hogy a koppanásra felfigyeljünk.odamegyek,simogatom,énekelek neki,odadugom az arcom.ő markolássza az arcom,ha nagyon fáradt,a fülem.vagy fogja a kezem és lassan elalszik.ha ez nem megy,akkor a felvesz-letesz módszert alkalmazom.persze az elalvás legalább 40 perc,de legalább elalszik.

milyen módszereket próbáltál már ki?a suttogót olvastad,sokaknak segít?

2010. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha már nincs más megoldás és ezt választottátok, akkor úgy tűnik működik, hiszen már csak negyedórát sír.

én mondjuk sose hagytam sírni, bár még csak 7 hónapos, de addig fárasztom, míg már ragadnak a szemei, leteszem a kiságyába és pár perc nézelődés után bealszik. van, hogy 9-kor, van, hogy éjfélkor alszik el, de nem bömböl, nem kell ringatni stb.

2010. júl. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnos az volt a gond, hogy játszottál vele. Mi fürdésig játsztunk, de aztán cicin elalvás van. Ez se a legjobb megoldás, de eddig bevált(6 hónapos múlt). Nem hogy nappal sokat alszik? Lehet az is a gond. Próbálj vele nappal sokat lenni, max. hogy nem mellette, de segítene a házimunkában, mosogatásnál én a járókájába teszem pl., és onnan néz, közben játszik, így vele is vagyok, de közben csinálni is tudom amit kell, énekelek neki, mondókázzunk. Így estére ki is dől a drágám. Ja még tudod mi vált be, ha nagyon sírt, cici se jött be, az autóülés! Nem tudom mekkora a babád, de a lányomnak még az a pici van, tudom benne ringatni. Oda teszem amikor már én is tanácstalan vagyok, és onnan rakom az ágyba. Ja és még a zene! Rádióból szoktam neki énekelni ami megy:D

Kitartást kívánok!

2010. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kiskora óta kicsi az alvásigénye, nappal ált. 2X1 órát alszik, és már ennek is örülünk. Egész nap játszunk, velem van a házimunkánál, és fürdés után már szándékosan nem játszunk vele.
2010. júl. 31. 11:49
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, az autósülésben már nem volt el egy idő után(kimászott belőle), és most már nem is azt használjuk, ami ringatható volt. Nagyon köszi az eddigi válaszokat.
2010. júl. 31. 11:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 16 hónapos a kislányom és még mindig nem alszik el egyedül úgy elrontottam. Van hogy bánom hogy nem előbb / fél éves kor körül/ álltam a sarkamra, viszont nem nyűg. Sírni hagyni nem tudtam, 2 nap bírtam, nekem nincs hozzá idegzetem. Viszont ha már csak 15 percet nyüszörög akkor azt mondom nehogy most hagyd abba. Egyébként lesz majd hogy bepróbálkozik de ne hagyd magad, már sokat kibírtatok,e z már haladás. Komolyan mondom.
2010. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, idő előtt küldtem el a válaszom :)

Még annyit akartam írni, hogy délután nem alszik el későn? És nem azért van fent 10-11 óráig? Hány órakor fürödtök este? Nem lehet hogy túlpörög?

2010. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem 10 hónapos a lányom.Két hete bevezettem nála, hogy lefektettem, fogtam a kezemben egy macit és egy kacsát.Bábozva meséltem neki.

Most ott tartunk, hogy nem kellenek a bábok csak annyi, hogy halkan mesélek neki.Ő az arcomat nézi, vagy a képet a falon.5 perc után szunya van:)

Ez bevált a nappali és az esti alvásoknál is.Csakis akkor teszem az ágyba, ha már nagyon dörgöli a szemét.

Lassan hozzászoktatom ahhoz, hogy csak beteszem az ágyba és pár mondat után otthagyom.Nem tudom, beválik-e.

Azt hittem eddig sem jutunk el, mert nagyon sokáig ringattam ,sétáltam vele.

2010. júl. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Háát én is elrontottam az altatást de mondjuk nekem nem nyüg és nem is teher!

14 hónapos a kisfiam és ebéd után még mindig kézben alszik el! Este bealszik vacsi közben ugyhogy azzal nincs gondom meg délben is 5 percig kell fognom és már alszik is!

Én nem vagyok hive ennek a sirni hagyós módszernek bár én is megpróbáltam de az én kisfiam nem aludt el csak üvöltött!!

Ha neked ez bejön és már csak 15 percet sír akkor mostmár ne hagyd abba! Kitartás!

Nekem a kisfiam 11 hós korától alszik már csak egyszer napközben de jók ki is fárad estére!!

2010. júl. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos eddig nem tudtam írni, de most azért leírom, hogy most ott tartunk, hogy néhány perc sírdogálás után elalszik. Igazán keservesen csak addig sír, amíg vele vagyok, ilyenkor nem lát, nem hall, hiába simogatom, mesélek, énekelek, stb. Pedig nagyon jó ez a bábozós dolog is, de amíg nem figyel rám, addig esély sincs ilyesmire. Mielőtt otthagyom, bekapcsolok neki egy kis nyugodt babazenét, kicsit nyugtatgatom, elköszönök tőle, és úgy hagyom ott.

8-kor fürdik, mert apukája csak addigra ér haza, de ha korábbra tettük, akkor sem volt jobb a helyzet.

De most úgy néz ki, talán jó lesz így, mert már tényleg keveset sírdogál, 10 körül legkésőbb alszik, és ma például fél 6-kor ébredt csak fel. :-)

2010. aug. 2. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!