Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kislányom anyatejen...

6 hónapos kislányom anyatejen kívül semmilyen más ételt nem hajlandó elfogadni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Próbáltam már nagyon sok mindent: almát, őszibarackot, krumplit, répát... egyik ételt sem kéri, összeszorítja a száját, öklendezik.. tanácstalan vagyok.

Kb egy hónapja próbálkozok a hozzátáplálással.


2010. júl. 31. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj emiatt! majd ha érett lesz rá, meg fogja kóstolni. ne erőltesd, de azért kínáld meg minden nap, hátha! esetleg nem volt neki hideg, meleg, túl sűrű? az enyém csak műanyag kanállal hajlandó enni, fémmel például nem. vagy próbálj bolti üveges ételt kínálni, hátha az jobban ízlik.

az enyém először csak alma levét kapta, fntorgott nagyon de kiszürcsölgette a kanálból. 2 hete kezdtük, eszik már almát, barackot, répát, krumplit pépesre turmixolva.

2010. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

ne izgulj, nem vagy elkésve! Főleg nyáron az sem gáz, ha csak 7-8 hónaposan kezditek meg igazán a hozzátáplálást. De tovább tényleg nem érdemes várni. Ez is egy új dolog, meg kell érnie rá és hidd el, nem lesz semmi gond, minden gyerek más.

Várj most pár napot, esetleg egy hetet, hadd szopizzon még. Aztán kezdd először 100%-os almalével, kicsit higítsd fel forralt vízzel, és igya cumisüvegből, hogy csak az új ízzel ismerkedjen. Akkor add, ha szomjas, ne közvetlenül szopizás után. Aztán pár napig ezt kóstolgassa, utána kipróbálhatod, hogy ugyanezt kanállal kapja, aztán jöhet az almapüré, de azt is vízzel turmixold, hogy még jó híg legyen. Először 2 kanál, 2 nap múlva 4, aztán 8 stb. és elég, ha csak 2 hét alatt értek el egy baba-adagig. :)) Aztán egy hétig csak almát egyen, utána jöhet esetleg az őszibarack, de minden új ízt csak délelőtt egy kanállal kezdj, és ne keverd őket és mindig várj egy hetet, amíg megszokja. Ha már a kanállal megbarátkozott, csak azután adj sűrűbb, de még mindig pépes pürét. A zöldségek nem elég édesek, ezért krumpli, répa stb. ráér majd akkor, ha a gyümölcsöket már megszokta. Így akár 2 hónapig is eltart a kóstolgatásos korszak, de ez a normális, nem az hogy 1-2 nap alatt mindent eszik már a baba. Szoptatást nem kell kiváltanod, úgyis a tejci a legtáplálóbb (kb 12 alma = 200 ml anyatej kalóriatartalmával) Aztán majd 8-9 hónapos korban jöhetnek a sűrűbb, esetleg enyhén darabosabb ételek, és ráér majd akkor először csak az ebédet kiváltani, de utána akkor is kell cicivel kínálni.

Az én kisfiam 6 hónapos múlt 1 hete, 3 hete kezdtük a kóstolást, most még csak almát eszik naponta 2*, de ezzel már megbarátkozott, hétfőtől barackot kóstolunk. Minden ébredés után szopizik, 2 óra múlva köztes étkezésnek kínálom csak a gyümölcsöt, ez is egy program. Etetőszékbe ülünk, mondókát mondok ("10 kicsi fasírozott hazafelé masírozott, arra ment egy ham-ham, bekapta és nyam-nyam") Erre nyitja ki mindig a száját, így játékos az evés.

2010. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez a "fasírozott" nagyon tetszik :)
2010. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

:)

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! Megfogadom őket!

2010. júl. 31. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:
2010. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Segíteni nem tudok,csak egy sorstárs vagyok:)Kisfiúnk ma 7 hónapos és kizárólag anyatejet fogad el:))Én nem is erőltetem,3 naponta próbálkozom ezzel-azzal....
2010. júl. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia, az enyém 12 hónapos koráig nem evett semmit gyümölcsön kívül, abból is csak a barack meg a banán volt jó. meg sütőtököt ha szezonja volt. 1 éves múlt 1 nappal, szentestén, amikor a legnagyobb meglepetésemre evett a halból meg a krumpliból, másnap meg húslevesből. onnantól kezdve elkezdett eszegetni, ma már szinte mindent megeszik. 19 hónapos múlt. de én sose erőltettem ám. nem mondom, idegesített, de nem mutattam. a ygerekorvos megnyugtatott, hogy ha szopik eleget, akkor nem lesz baja. most 83 cm, 11,5 kiló, tehát nem kövér, nem sovány, pont jó. :)
2010. júl. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!