Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van más is rajtam kívül,aki...

Van más is rajtam kívül,aki úgy gondolja,hogy nem kell mindennek a gyerek körül forognia?

Figyelt kérdés
Szóval megszületik a baba. Persze h ellátod,szereted, átalakítod a programokat, de nem ő az egyetlen tagja a családnak. Ő nem főnök és nem irányít,csak magatehetetlen,te vállaltad h gondozod,neveled szereted,de ez nem azt jelenti h ő diktál. És az is fontos h az anya is rendben legyen lelkileg. Nem úgy van h csak gyerek számít. És a férjet sem kell elhanyagolni semmilyen téren a babára hivatkozva.Meg kell a gyereknek is tanítani h nem ő áll a középpontban állandóan. Nem kell egész nap szószerint karattyolni a gyereknek és a nyakán ülnim Nagyon zavar h van ez furcsa társadalmi elvárás, h legyél fáradt és elhanyagolt,ússzon a lakás, és telepedj rá a gyerekedre,mert akkor vagy jó anya,és az hogy te hogy érzed magad le van ejtve. Pedig ez jobban kihat a gyerekre mimt azt sokan gondolják.

2020. jún. 12. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Tudod én teljesen egyetértek veled. De ez nálunk csak a kicsi 2 éves korától kezdve van így. Addig szinte minden éjjel többször ébredt. A férjem is sokat dolgozik, én is fáradt voltam. Most jutottam el odáig, hogy magammal is törődjek.
2020. jún. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Az én nővérem pont ilyen ahogy leírtad. Csak a gyerek, csak a gyerek mindenek felett. Mert nem lehet a kiságyban hagyni egy kicsit, hogy ne legyen egész nap egyedül...csak kézben alszik el, ha le akarja rakni akkor ordít. Nem halad semmivel ha a férje nincs otthon. Én úgy gondolom, hogy kissé túltolta ezt. Én hasonlóan gondolkozom ahogy te.. igaz még nincs gyermekem, most vagyok terhes. Lehet, hogy én is olyan leszek majd, hogy le se akarom rakni vagy kifogunk egy nagyon anyás, hisztis babát. Sajnos előre nem lehet tudni...de azért próbálom majd szem előtt tartani, hogy rajta kívül is van élet és tennivaló. Ki tudja mennyire fog sikerülni.
2020. jún. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az enyém másfél éves. Az elejétől így gondolom. Szerintem az sem igaz h semmit ne tervezz el mert minek majd a baba "dönt". Egy pici baba nem dönt el semmit. Szól ha baja van,de az,hogy te ezt hogy oldod meg,hogy segítesz,mihez szoktatod,neveled,hogyan nyugtatod,altatod stb,az rajtad múlik. Pl nem úgy születik h ő eldönti h csak a" szüleimmel tudok majd aludni" ha így alakul az a te döntésed volt.Csak sokszor ha valami nem sikerül azonnal feladják,és elkönyvelik,h a baba így döntött. Félnek az anyák segédeszközöket is bevetni,mert a társadalom azt várja h,hogy szenvedés legyen az egész, nehogy cumi legyen,nehogy tápszer, nehogy zenélőforgóra aludjon el mert akkor rossz anya h nem dudorászik órákig.
2020. jún. 12. 14:01
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha a te gyereked is 15x ébred másfél évesen akkor valószínűleg egy idő után lexartad volna a cumit, meg a zenélő forgót, sőt az ablakon is kilógattad volna, mert ha azt felhúzod is csak ki kell másznod az ágyból egy éjjel 15x és biztos nem egy csinos,kisimult fejű anyuka lettél volna.És nem.Nem tudom megtiltani a gyereknek, hogy ennyiszer felébredjen.Persze hagyhatom hetekig üvölteni a gyerekszobába, hagyhatom, hogy megszokja hiába kiabál mert lexarom mit csinál éjjel.De ehhez kinek van szíve?

Ettől függetlenül sok mindennel egyet értek abból amit leírtál.

2020. jún. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És mi volt az oka h ennyiszer kelt?.. Az enyém nappal volt sírós, nehezen elalvós,2 hós koráig,de megvolt az oka,addig próbálkoztam, amíg be nem vált v.mi,végül az segített a legtöbbet h én megnyugodtam,a másik a tápszerváltás volt. Ez olyan rossz hozzáállás h hát a babák sírósak ez van. Pedig csak úgy ok nélkül sose sírnak. És sokszor hiába segítene v.mi nem merik alkalmazni.Mert a gyerekvállalás lényege,h mindenki szenvdejen,mert ez a természtes. 😡
2020. jún. 12. 14:32
 6/9 anonim ***** válasza:

4.vagyok

Mozgásfejlődés+ fogzás 6.hónaptól ez a menetrend.Vittük kivizsgálásra,semmi baj vele.Napközben mosolygós,jókedvű,kiegyensúlyozott baba.30 percnél többet napközben sem aludt egész addig míg át nem állt az 1 alvásra.Mozgásfejlődése átlagnál gyorsabb volt.9 hónaposan már járt.Bíztatnak, ha beindul a beszéde utána már majd jobb lesz.:)Tápszercsere is volt pár, nem hatott nála.Ilyen.Ezt nem én mondom, hanem orvosok.

De nem ülök egész nap a nyakán.Ha elvan magában hagyom játszani, ha főzők kipakol a konyhaszekrény alsóbb részeiről,direkt olyan dolgok vannak ott amik neki valók.Segít a szennyes bepakolásába,teregetésnél.Szóval az élet nem áll meg csak nem én vagyok a legkipihentebb nő a faluba:D

Ettől függetlenül a férjemmel nem változott a kapcsolatunk, nyilván egy kialvatlan anya nem a legüdébb és azt se mondom, hogy mindig roppant érdeklődő vagyok, de ő is tudja hogy most ez van.Nem rajtam múlik, a gyerek meg nem tehet róla.

2020. jún. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 khniki ***** válasza:
77%
Abszolút igazad van, bár az első pár hónapban nagyjából akkor is ő diktál, csak megpróbálod finoman terelgetni őt. És fáradt, nyúzott leszel, úszni fog a lakás. Egyébként a hozzáállásod sokat fog segíteni abban, hogy kiegyensúlyozott legyél, a gyerekedből pedig ne egy követelőző hisztigép legyen.
2020. jún. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van meg nem is. En sem voltam a kezdetektől az a fajta aki folyamat a gyereken lóg. Igen is meg kellett tanulnia, hogy nekem is van dolgom, kell haladnom mással is. Ahogy egyre nagyobb lett úgy vontam be a dolgokba.


Ellenben vitába szállnék azzal a dologgal, hogy a gyerek nem "dönt" ami így valóságban nem igaz és még is.

Vannak babák akik jobban igénylik a közelséget, a bizzonság érzetet, míg mások kevésbé.


Nekem hatalmas kritérium volt, hogy soha nem aludhat köztünk egyik sem.

No 18 hónapos korig az első gyönyörűen aludt egyedül putyulgatás nélkül. Aztán költöztünk és annyira duva szeparációs szorongása lett, hogy konkrétan a szomszédok azt hitték éjjel verem a gyereket.. 1 hónapig ment ez minden éjjel. Sikitva örjöngve kelt, 40x amint sikerült vissza altatni már sikitott. 1 hónapig bírtam. Teljesen kimerültem,férjem külföldön.. Magam mellé vettem onnan újra átaludta az éjszakát..

Azóval igen. Ahány gyerek annyi félék. Van a gyereknek egy alap habitusa, működése és vagy Te aki x dologra szoktatja. A 2 nem mindig kompatibilis egymással.

2020. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagyobbik szépen aludt, az ágyában, ha ébredt, nyöszörgött, peluscsere, szopi, elaludt, vissza az ágyába. 3 hósan elmúlt a délutáni hasfájása, és már átaludta az éjszakát este 7-től, reggel 7-ig. Kivéve néhány lázongós fogzást. És délután is sokáig 2-3 órát aludt. Másfél évesen magát szoktatta le. Nagyon büszke voltam.

A kicsi nem volt hasfájós, a fogzást sem mutatta, de fixen 2 óránként ordítva kelt, így a harmadik hónapban köztünk kötött ki, mert beállt a derekam is. Két évesen én beszéltem le a ciciről, ment saját ágyba, de még 3-4 éves koráig 2-4 x kelt, átjött, kitúrt, én mentem az övébe... így kergetőztünk. Ő másfél évesen már napközben sem volt hajlandó aludni. Ja és mindkettő mellett dolgoztam itthonról már párhónapos koruktól, 2 évesen bölcsisek lettek, úgyhogy nem forgott körülöttük a világ. A férjemtől viszont csak az ívet kaptam, hogy én rontottam el mindent és ő milyen fáradt... Szuper időszak volt.

2020. jún. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!