Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós jelenleg/volt a...

Hasfájós jelenleg/volt a babád? Figyeltél az egészséges étkezésre a terhességed alatt?

Figyelt kérdés
Mennyire figyeltél arra terhesen, hogy mit eszel? Értem ez alatt, hogy krumplit, chipset, jégkrémet, kolbászt, szalonnát, hamburgert stb...amit kivántál.Vagy inkább próbáltál bulgurt, sok salátát és hasonló ételeket enni? Illetve mennyire ettél sokfélét vagy inkább ugyanazt? És ehhez képest hasfájós jelenleg/volt a babád? Ittál tejet minden nap? Kávét?

2020. jún. 17. 20:00
A kérdező szavazást indított:
Össze-vissza ettem amit kívántam - hasfájós lett
Össze-vissza ettem amit kívántam - nem lett hasfájós
Figyeltem az étkezésre - hasfájós lett
Figyeltem az étkezésre - nem lett hasfájós
Cukorbetegség /egyéb miatt muszáj volt figyelnem - hasfájós lett
Cukorbetegség /egyéb miatt muszáj volt figyelnem - nem lett hasfájós
27 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azon múlik mit eszel terhesen, hanem hogy mennyire lesz érzékeny a pocakja.
2020. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem értem! Mi az összefüggés? Na mindegy. Mindent ettem amit kívántam,ami szinte csak gyümölcs volt,azon éltem. Extrém hasfájós volt 3 hónapig.
2020. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Semmi összefüggés nincs! A vérkeringésbe nem a rendes étel, hanem a belőle felszívódott tápanyagok kerülnek a magzatba. Tehát ha teszem fel sok babot ettem, az nem fújja fel a magzatot, nem lesz tőle hasfájós.
2020. jún. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Két terhességem alatt ettem, amit megkívántam. Az egyik gyerekem hasfájós lett, a másik nem.
2020. jún. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs összefüggés


Mindent ettem.. viszonylag egészségesen


Egyik gyerek hasfájós, másik nem

2020. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Igen, odafigyelek, három gyerekem közül mindhárom tejfehérje-érzékeny, addig brutál hasfájósak voltak, amíg az első véres hasmenésük után ki nem iktattam minden tejterméket az étrendemből. Ahogy kitisztult a tejfehérje az én és a babám szervezetéből, érezhetően jobb lett.
2020. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát mindenkinek.

6/os a szuletes elotti idoszakra gondolok a kerdesben nem s szoptatas alattira.


Jelenleg nem tudjak meg az orvosok, hogy mitol alakul ki a babaknal ez a problema csak talalgatnak.


Viszont vannak olyan elelmiszerekben talalhato bakteriumok amik athatolnak a mehlepenyen.pl liszterozis. Es arra lennek kíváncsi hogy fel lehet-e kesziteni a baba szervezetet az etelekben talalhato allergen anyagokra?

2020. jún. 17. 23:26
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Liszteriózis hatására elvetélsz. Nem hasfájós lesz.
2020. jún. 18. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam nagyon hasfájós volt. Nekem mondjuk 19-20.hétig kitartott az émelygés, hányás, de az első 10-14 hétben jóformán eleve alig maradt bennem valami. Szóval addig kb azt ettem amit tudtam, abszolút változatosan de sokszor csak 1-2 falat csúszott le bármiből is. Utána mindent ettem ugyan, de pl a húsokkal vigyáztam és semmi olyat nem ettem amitől óva intenek (pl penészes sajtok, tenger gyümölcsei, ilyesmi..)
2020. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!