Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 104kg-val ellehet kezdeni egy...

104kg-val ellehet kezdeni egy terhességet? Ki lehet hordani a babát egészségesen? októberben lejár a gyedem a kislányommal aztán csak a gyes lesz. Milyen anyagiakban részesülnék?

Figyelt kérdés
a párommal 5 éve vagyunk együtt van egy 20hónapos kislányunk. Nagyon sok túlsúllyal küzdök.

2015. jún. 2. 14:32
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
0%
Miért ne?
2015. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
ha hormonzavar a hízás oka, nem ártana rendbe tenni, mivel a terhességre, a magzatra is a hormonok ügyelnek ...
2015. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Igen, miért ne lehetne? Nem ideális súly, magasabb az esély a GDM-re és magas vérnyomásra, stb., de ez még nem jelenti azt, hogy ezek szükségszerűen elő is jönnek.

A GYES-es dologhoz nem értek.

2015. jún. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Persze, ki lehet, csak figyelj nagyon oda terhesség alatt, hogy mit eszel, hogy ne hízz sokat. Beszélj szerintem az orvosoddal hogy mit javasol (esetleg 180 grammos szénhidrát diéta, én azt csináltam a terhesség végén orvosi javaslatra, hogy ne hízzak többet). Már terhes vagy vagy csak tervezitek? Én is majdnem ennyi vagyok sajnos :(, az első terhességemet még jóval kevesebbel kezdtem, és majd mi is szeretnénk kistesót, most 10 hónapos a kisfiam, épp most kezdtem nagy fogyókúrába, mert én nagyon félek attól, hogy még ennél is több legyek:(. Ilyen nagy túlsúlynál csomó szövődmény felléphet, én pedig nagyon szeretném a sokáig egészséges anyukája legyek a gyerekeimnek. Összegezve én úgy gondolom, hogy ha van lehetőséged még várni a teherbeeséssel, akkor próbálj meg azért fogyni egy kicsit. Ha mindenképpen most szeretnétek, vagy terhes vagy már, akkor pedig figyelj nagyon az étkezésre, mozogj (pl. gyorsabb séta, úszás).
2015. jún. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nincsen hormon zavarom. A babát nem azért akarjuk mert lejár a gyed, hanem mert igazán szeretnénk kistesót. Most küzdök inkább a súlyokkal mint majd évek múlva. Cssak 22 éves vagyok a kislányom kihordásakor közel 30kg-ot szedtem fel. Nagyon kövér vagyok és tudom is, nem kell mondani, de egysszerüen nem megy le semmi. Szeretnék többet mozogni, de nincs időm a kislányom mellett. Na meg ha teherbe esnék ott aztán a futás kizárva. a diéta meg igy is nagyon nehéz és mégis eredménytelen.


köszönöm a válaszokat

2015. jún. 2. 14:45
 6/21 anonim ***** válasza:
34%

Persze, hogy ki lehet. Gondolom a nagytesot is tulsullyal szulted, max nem ekkoraval. A cukorra, vernyomasra kell odafigyelni. Ha szeretnetek kistesot, boldogok vagytok, akkor hajra! :)

Gyest fogsz kapni terhesseg alatt. Aztan ha megszuletik a kicsi utana jar a tgyas, kesobb gyed es gyes a kicsi utan. A nagyra eso gyest is kapod ameddig jar, bar az csak par honap lesz mert mire megszuletik a kicsi, kb lejar a gyes. Meg dupla csaladi es adokedvezmeny.

2015. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén kétlem, hogy nincs minimum inzulinrezisztencia a háttérben, 30kg hízást nem lehet egy terhességre fogni. Főleg, ha nem megy a fogyás sem utána. Csináltak már neked cukorterhelést, olyat, amiben az inzulint is figyelték?
2015. jún. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

El lehet kezdeni. Én 98 kg-mal kezdtem, 96-tal mentem szülni, és 90-nel jöttem haza a kórházból. (Ennek ellenére az alakom rosszabb, mint a terhesség előtt, de mindegy).


Ettől függetlenül a saját érdekedben törekedned kell az egészséges(ebb) életmódra. Sok zöldség és hús, kevés cukor és liszt. És persze heti 2 alkalommal mozgás.


A gyes részhez én sem értek.

2015. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

"Na meg ha teherbe esnék ott aztán a futás kizárva."


A futás most is ki van zárva, ekkora súllyal nem lehet futni. Gyors gyaloglás, ellipszis vagy biciklizés.

2015. jún. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%

Én viszont azt mondom, ne ess így teherbe. Nekem nincs súlyfeleslegem, a terhesség előtt sem volt, de így is iszonyatosan megterheli a lábaimat a 15 kg, amit felszedtem (33 hetes vagyok)Levegőt is alig kapok. Ennyi túlsúly+egy terhesség véglegesen eldeformálhatja a gerinced, ami életed végéig fájni fog, arról nem is beszélve, h ez a babádra is veszélyes. Mivel eleve kövér vagy, nem szednél fel megint 30 kilót valószínűleg, hanem csak 8-10-et, de a már meglévő kilókhoz már ez is rengeteg.

Ha még hozzávesszük, h már így sem érzed jól a magad a bőrödben, akkor gondold el, hogy fogsz kinézni egy újabb babavárás után.


Előbb mindenképp próbálj meg lefogyni, akkor is ha kemény, akkor is, ha lehetetlennek tűnik, tedd meg ezt magatokért.

2015. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!