Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dalma vagy Tekla legyen a...

Dalma vagy Tekla legyen a kicsi lányunk, akit augusztus végére várunk?

Figyelt kérdés

2020. jún. 24. 16:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy engem Dalmának hívnak és szeretem ezt a nevet, illik is hozzám. Becézni nem szoktak, régen Dalmi voltam, nagyon elvetemült esetekben Dalmácska de csak az egyik tanárom hívott így.

Én megértem, hogy nem akarsz cukiskodó nevet adni a gyerekednek.

A Tekla név nekem pl nem igazán tetszik,de ez ugye a ti döntésetek lesz. 😀

2020. jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 A kérdező kommentje:
A Dalma névben az tetszik, hogy méltóságteljes, elegáns név. Mádl Dalma asszony, az egykori köztársasági elnök özvegye is egy szerény, finom, de ugyanakkor előkelő jelenség. Illik hozzá a neve. Én is azt szeretném, ha a kislányom szerény, kedves, mindenkivel barátságos lenne, ám azért lenne egy erős tartása, női büszkesége és önérzete is.
2020. jún. 25. 18:20
 63/71 anonim ***** válasza:
100%
És azt hiszed, a nevétől lesz ilyen?
2020. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 A kérdező kommentje:
Mit mondtak a régi rómaiak? NOMEN EST OMEN. Ugye nem kell lefordítanom ezt a latin mondást?
2020. jún. 25. 18:24
 65/71 anonim ***** válasza:
93%
Jajj ne már... :D olyan lesz, amilyennek neveled...
2020. jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
72%
Te jó isten :D szegény gyerek.
2020. jún. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
72%

Én nem tudom, nekem a Dalmáról nem ez jut eszembe, hanem sértődékeny, akaratos, dirigálós, nyugodt, “szàmító” gyerek. Két Dalmát ismerek, mindkettő ilyen, de mindkettő tökéletességre törekvő, az egyik csak gyerek, nem rokonok.


Szerintem is ad a név hangzása és másokból kiváltott reakciója a személyiséghez környezeti hatásként.


Teodóra, kemény, méltóságteljes, igazságos, tiszta, nem közvetlen, nőies és egyben erős. Kicsit a játékosság hiányzik belőle, a Dalmából is.


Gréta nagyon nem?

2020. jún. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:

A két név közül Dalma tetszik jobban.

A kibővített listáról a Berta számomra a legszebb.

2020. jún. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:

Az én nevem Dalma és teljesen elvagyok vele. Néha talán idegesít amikor úgy hívnak hogy alma de nek nagyon érdekel:) Egyébként nekem se vagy szimpatikus hogy így beszélsz azokról a nevekről... egyik barátnőmet Nórának hívják szóval...

Egyébként a Tekla is tetszik :)

Annyira jó lenne amúgy ha az emberek nem fikáznának a név muat vagy a nevet. Legyen szép napja mindenkinek!

2020. aug. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim válasza:

Azóta már egy éves lett a kicsilány.. Végül melyik név lett a befutó? :)


Most láttam csak a kérdést de én a Teklára szavaztam volna.

2021. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!