Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba+cica a házban -...

Kisbaba+cica a házban - mesélnétek a tapasztalataitokról?

Figyelt kérdés

A cica 6 éves, kizárólag benti és nyilvàn nem fogjuk kirakni az udvarra a kisbaba miatt.


Akinek van macskája baba mellett, mesélne róla, milyenek volt az első időszak, hogy szoktak össze, hogy tanította meg a picit a "macskával" bánni?



2020. jún. 26. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem volt semmi gond. Az elején a cicánk kb tudomást sem vett a kisbabánkról. Idővel elkezdett kiváncsiskodni. De alapvetően a cicák nem túl gyerekbarat állatok (persze vannak kivételek), hiszen hirtelen mozdulnak, zajosak a babák/totyogók.

A miénk nagy ívben kerülte a fiúnkat. De azért mégis mindig ott motoszkált körülötte. Kb 8 hónapos volt a fiam mikor mutattam neki hogy kell cicát simogatni. Azóta is marha cuki ahogy feszesre nyitott tenyérrel közelít felé, hogy megsimogathassa, pedig azóta másfél éves. De amúgy a macsek továbbra sem barátkozik, csak akkor ha én is ott vagyok és vigyázok rá.

2020. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Szia. Mi cicánk nem szereti a gyerekeket, rokon és ismerős gyerekeire fúj, sziszeg és menekül előlük, ezért féltünk, hogy hogyan fogadja majd a babát. Kislányom most 7 hónapos, és még mindig fúj a cica az idegen gyerekekre, viszont a kislányunkhoz ragaszkodik! Noha nehezen szokta meg, sose fújt még rá inkább óvatosan szagolgatta, mindig kicsit közelebb lopódzott. Most már alszik mellette gömbölyödve, ha a baba játszik a földön, őrzi, és hagyja magát megtapizni, türelmesen elnyúlik, ha a kislány szeretné megcibálgatni a farkát :) Persze elejétől fogva tanítjuk, hogy a cica hogyan szereti ha simogatják, nem szabad belekapaszkodni, és a higiéniára is fokozottan figyelünk. Napi 1-2x biztos végigszaladok a porszívóval a szobán, cicát Furminátor kefével fésüljük.

Úgy kezdtük az elején, hogy a kórházból hazaküldtem a baba textilpelusát, amin feküdt, hogy a cica megszagolja otthon, hogy ne legyen neki rögtön idegen a baba. (Ezt a neten olvastam).

Összességében szerintem lassú víz partot mos, a legjobb barátnők lesznek, kislányom már most jókedvűen fogadja a cicát, kapálózik neki, izgalomba jön, ha meglátja. Már arra is figyel, ha kérdezem 'hol a cica?' Keresi a tekintetével.

2020. jún. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
A mi macskánk rettentően féltékeny volt. Oda akart csapni neki,meg akarta harapni,amikor etettem a babát az ölembe mászott,el akarta tolni a babát. Kb. 2 hónapig szenvedtünk így sosem lehetett egyedül hagyni őket egy másodpercre sem. Aztán valami fordult a macskában és azóta imádják egymást. Sosem harap,karmol, szól,ha sír a kislányom. Mosdatni szeretné. A lányom ölelgeti, hozzá bújik és már nem kell annyira figyelnem, hogy mit csinálnak együtt. A kislányomnak is megtanítottam,hogy csak simogatjuk ne húzza-nyúzza. Egyébként,ha véletlenül túl is megy a kisasszony a határon a macska jön hozzám panaszkodni. Múltkor el altattam a lányomat elmentem mosdóba és mire vissza értem addigra egymás mellett feküdtek a kiságyban egymást ölelve. :) Nálunk happy end lett a vége,de alakulhatott volna másképpen is,mert az eleje nagyon rázós volt.
2020. jún. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
A mi cicánkat nagyon nem érdekli a fiam 😁 alapjára véve,ha játszunk vele,felénk odakap,de ha fiam véletlenül fejberúgta (4 hónapos,cica is,baba is az ágyon),semmit nem csinált. 2 éves unokaöcsém megkergette,de csak elbújt :D
2020. jún. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%
A mi cicánk imádja a gyerekeket, az idegen felnőttektől menekül, de amikor barátok hozták a gyerekeiket hozzánk, akkor is egyből ment és érdeklődött és barátkozott. A lányommal is az első perctől kezdve nagyon gyengéd, óvatos, kíváncsi. Ha sírni hallja, egyből megy és próbálná vigasztalni - még nem nagyon engedem neki, csak három hetes, de később szerintem nagyon jól meglesznek. Még amíg vártam, akkor is gyakran bújt a pocakomhoz és dorombolt, és egyébként a lányom is élvezte ezt, mert mindig odabújt a macska felőli oldalamra a hasamban :D Ha dorombolást hall, akkor most is egyébként sokkal hamarabb megnyugszik. Szoptatás közben is mindig jön mellénk, odagömbölyödik és csak dorombol és örül neki, hogy vagyunk :) Szóval a mi macskánk abszolút gyerekbarát cica, csak szőr ne lenne ennyi (perzsa... furminátorral kb ötpercenként végigmehetnék rajta, most nyáron nagyjából a semmivel egyenértékű. Most még mindenhová textilpelenkákat rakok, ahova a gyerek kerül, hogy ne érintkezzen közvetlenül a szőrrel, de erről idővel le fogok szokni, csak most még egy kicsit túlóvatoskodom a kérdést :) )
2020. jún. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Első baba abszolút nem érdekelte a macskát. 2 hónapos volt a baba, amikor először lefeküdt a cica a baba játszószőnyege mellé. A babának viszont nagyon jó motiváció volt a cica a mozgáshoz. El akarta kapni a cicát. A dög meg persze heccelte a gyereket.

A második baba érkezésekor úgy nézett rám a macska, mintha legalábbis gyilkos lennék. 1 hétre szabadságolta magát. (kijárós cica, cicaajtón akkor jön-megy, amikor akar).

2020. jún. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!