Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki használta a Suttogó...

Van aki használta a Suttogó módszert és bevált?

Figyelt kérdés
Annyian annyifélét írnak, mondanak róla, de általában olyanok, akik nem próbálták. Azt mondják, hogy katonai módszer, én most kezdtem olvasni, szerintem nem olyan vészes. Az is érdekelne, hogy most mi a jó, ha felkapkodjuk a babát ha sír, vagy ha nem. Azt mondják, hogy ha nem veszem fel ha sír, később magába forduló gyerek majd felnőtt lesz belőle. Anyum mesélte, hogy a bátyámat állandóan felkapták, ha sírt, engem pedig hagytak egy-két éjszaka sírni, aztán többet nem sírtam. Felnőttként, én vagyok a közvetlenebb, nyíltabb, a bátyám inkább magának való, nem túl nyitott ember lett. Akkor most mi az igazság? 39 hetes kismama vagyok, és tapasztaltabb anyukák véleménye érdekelne. Előre is köszönöm.
2008. nov. 25. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a könyvet kislányom születése előtt. Tudtam hogy vihart kavart olvasmány. Tanultam pszichológiát érdekelt nagyon mit ír a könyv. Amikor megszületett a kislányom rájöttem hogy nem szeretném ha a dolgok úgy működnének ahogy azt a könyven olvastam. Nem szeretném kategorizálni a gyereket hogy melyik csoportba tartozik mennyire mintababa.

Azt sem várom el Tőle hogy könyv szerint "működjön". így aztán eldobtam a könyvet figyeltem a Kislányomra, közösen kialakítottunk egy napirendet és örülök hogy kiegyensúlozott a kislányom.

Ott voltam mikor sírt megnyugtattam viszont nem kapkodtam minden egyes sírásra fel 3 hónapos kora óta minden éjszakát végigalszik öröm szülőnek lenni mellette.

2008. nov. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én még csak a könyv elején tartok, és nagyon megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül a félelmeimmel, a megváltozott életmódról. Szeretném majd külön álló személyiségként kezelni a babámat, következetesnek lenni, de egyedül vagyok, nem élek együtt az apukával, félek, hogy el fogok csúszni, ezért vettem ki ezt a könyvet, hátha segítség lesz. De akkor lehet, hogy mégsem? Vajon jön majd magától, hogy mit kell tennem?
2008. nov. 25. 12:08
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is olvastam a könyvet, de nem az alapján nevelgetem a lányomat.Én is mint az előttem szóló, figyeltem a lányomat és az Ő igényei szerint alakítottam a napirendjét, a napjait, játékait. Ösztönösen érzi az ember, hogy mi jó a saját gyerekének. Ha sírt felvettem, megnyugtattam, ha kellett-kell mindig vele voltam-vagyok. Megvan a napirendünk elég régóta már.6 hetes korától alszik éjszaka, vidám, mosolygós baba ( 7 hónapos).Én úgy vagyok vele, hogy kit dédelgessünk, ha nem a saját gyerekünket.A pici mellett van már egy 12 éves nagy lányom is, akinél még szó sem volt a könyvről. ( Nyílt, őszinte, vidám, nagyszájú kiskamasz)Türelem és sok-sok-sok SZERETET legyen. Boldog babázást:)
2008. nov. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én most olvastam el kíváncsiságból, mert már annyi mindent hallottam róla. Szerintem vannak olyan részei amit jól lehet hasznosítani, de nem kell szentírásként követni. Egyébként meg az a legjobb, ha az ösztöneidre hallgatsz. Minden első babás anyukában benne vannak ezek a félelmek, ezzel nem vagy egyedül. De ha rágörcsölsz a dolgokra, azt a babád is meg fogja érezni. Ha te feszült leszel ő sírással fog rá válaszolni, és máris megállapítod magadban TÉVESEN, hogy biztos rossz anya vagy. Nem kell azonnal felkapni, ha megnyikkan, menj oda hozzá, simogasd meg, beszélj hozzá. Lehet, hogy csak a látványod is megnyugtatja. De ha továbbra is sír, vedd fel nyugodtan, ez úgyis csak az első kb 3 hónapban lesz így, mert ahogy nő, egyre érdekesebb lesz számára a külvilág, egyre több minden érdekli, és nem fogja az ébrenléte nagy részét sírással tölteni.

De mégegyszer mondom hallgass az ösztöneidre, és ne hagyd magad befolyásolni, se könyv, se barátnő, se nagyszülők által.

Jó babázást, üdv, 4 hónapos kislány anyukája

2008. nov. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én elolvastam,és azzal a lendülettel félre is tettem.Én magamra hallgatok,és ha úgy érzem,h fel kell vennem,akkor felveszem.Még ha a könyv szerint nem kellene,akkor is.A nagy fiam 16 éves,akkor éppen a Spock könyv volt divatban,ő pedig mindenben megengedő volt.De én azt is csak elolvastam és tettem amit gondoltam.A fiam nyitott,őszinte,jó kedvű kamasz,pedig mindig egymáson lógtunk,elég engedékenyen neveltem igaz,következetesen!A pici 6 hós,ugyan így teszek vele is.Ha kell dajkálom,vigasztalom,cipelem,de ha azt igényli,a háttérben maradok.A pici már elaltatja magát,a járókában akár 1 órát is elvan,és egész éjszaka alszik.Igaz,mindig a közelében vagyok,de most még ez így természetes,nem?Szval magadra és az érzéseidre hallgass!2 gyerekes anyuka
2008. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia! a suttogóban vannak jó tippek, tanácsok, és érdemes mindig megnézni ha van valami megoldandó dolog a baba körül. én megpróbáltam az elején betartani, de rá kellett jönnöm, abban is igaza van a babát kell nagyon figyelni, ami az elején nehéz mert mindent egyszerre szeretnél tudni és jól csinálni. holott miden folyamatosan derül ki:

pl:

- hasfájós-e

- milyen alvó

- milyen típus? félénkebb, vagy vagányabb

ami sztem jó benne: hogy az önállóságra nevelést (alvás, játék) már korán javasolja. A szoptatást én pl nem úgy csinálom. Ja, és egy hónapos korig ne vedd elő, kb ennyi idő míg nagyjából megismered a babát.

2008. dec. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!