Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit "tanítjátok" játékkal...

Mennyit "tanítjátok" játékkal a babátokat?

Figyelt kérdés
4 hónapos a babám. Mikor felkelt és szopizott, általában lerakom hasra, úgy gyorsan büfizik is, és elvan egy ideig, fogdossa, nézegeti a játékait, néha körbe is forog a hasán, de ez még ritka (kb heti 3x indul el). Szerintem ez így jól is van. Aztán elkezd panaszkodni, hátra fordítom, úgy még eljátszik pár percet, majd én is csatlakozom. Ezekután én szeretek vele hülyéskedni, puszilgatni, csikizgetni (nem durván, csak amíg még tetszik neki), táncolni, énekelni neki, hülye hangokat kiadni, ezt nagyon élvezi. De én úgy gondolom, hogy ezektől nem fejlődik annyira, de hát ha egyszer ezt élvezi, és én is, akkor miért fosszam meg tőle... Szóval végülis az lenne a kérdésem, hogy egy négy hónapos babát mennyire kéne "tanítani" dolgokra? Például mutogatni hogy ez ilyen színű az meg olyan, stb... ezek még nem kötik le őt. Ti hogyan játszotok ilyen korú babátokkal? Nagyon sokat fogdos mindenféle dolgokat, ha körbeviszem a házban mindent megfogdosunk, ma például a villanyt kapcsolgattuk :D a szájába is már gyönyörűen veszi a rágókát, már tudja hogyan kell forgatni, hogy a szájába kerüljön az a része, amit enni akar.
2020. jún. 30. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy négyhónapost nem kell tanítani semmire, ne viccelj már. Érezzétek jól magatokat együtt.
2020. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató választ. De még a védőnő is azt mondta hogy mutogassam neki a geometria könyvet és tanítsam...
2020. jún. 30. 10:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
4 hónapos babának nyugodtan beszélhetsz bármiről,érteni nem érti de állítólag jó hatással van a beszédfejlődésre.Nevezd meg a tárgyakat amiket megfog,a színüket is mondhatod,de ezeknek a beszélgetéseknek a hasznát majd csak sokkal később fogod érezni.Az enyém ennyi idős korban kúszott,sokat beszéltem hozzá de ő inkább ,, erősködött" nagyobb energiát fektetett a mozgásfejlődésre kézben nem szeretett lenni.😁
2020. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 4 hós volt a babám, most 26.-án. Én például sokszor viszem körbe a házba, és mindig keresünk olyan szavakat, amiket nem hall, vagy csak nagyon ritkán. Pl. A spejzban mutatom neki a fűszereket, szobába a könyveket. Nem érti még, de kiváncsian figyel, úgymond új dolgokat lát, és hall. Elvileg jót tesz majd a beszédfejlődésben, ha minnél több dolgot hall:) Ja és tapintgatunk dolgokat, pohár, kanál, ruhadarabok, recés gumilabda, amivel amúgy persze nem játszhat, de neki új. Mindig érdeklődő:) ja és tornázunk, masszírozgatom. Szerintem ennyi idősen ez bőven elég:)
2020. jún. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Én meg sem hallottam , amiket a védőnőnk mondott. 10-ből 9 esetben hülyeség volt.
2020. jún. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, ezek érdekesnek tűnnek. Úgy is szeret mostanában többet kézben lenni, csak az a baj, hogy nagyon melegünk van :D
2020. jún. 30. 10:54
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A színeket olyan 2 és 4 éves kora között tanulja meg. Ilyen eröltetetten nem kell semmit tanítani a babának. Az enyémnek is voltak kontrasztos képei melléraktam, nézegette, hasra fordítottam sokat, magukat fejlesztik, majd ha már tudja nézegetni a babakönyveket azt is nézi majd. Volt egy játszoszönyege azt is szerette. Lehet vele mondokázni, meg hülyéskedni, más nem kell, kicsi még ahhoz, hogy tanítsd.
2020. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!